Nájdeš nás aj na:

Ázia

Objavuj raj na zemi! Máme lacné letenky na Maldivy (od 689€), ubytovanie aj tipy na aktivity

Objavuj raj na zemi! Máme lacné letenky na Maldivy (od 689€), ubytovanie aj tipy na aktivity

Maldivy sú súostrovím uprostred Indického oceána, ktoré je domovom stoviek koralových útesov. Sú preto ideálnym exotickým útekom v prípade, že si potrebuješ oddýchnuť alebo jednoducho vychutnať trochu času pre seba. Nie náhodou sú Maldivy označované za jednu z najobľúbenejších destinácií na svete. Sú stelesnením bezkonkurenčného luxusu, ohromujúcich pláží s bielym pieskom a úžasného podmorského sveta. Objavuj tento raj na zemi a vyber si z našich peckových leteniek a ubytovania, vďaka ktorým zažiješ nezabudnuteľnú dovolenku. Prinášame ti aj niekoľko tipov na aktivity s ktorými spoznáš autentické prostredie ostrovov.

Reklama

Odkiaľ? S kým? Kedy? Tipy Pelipeckárov na letenky na Maldivy

 • Odkiaľ? Na Maledivy resp. Maldivy sa dostaneš z Viedne a Budapešti s viacerými leteckými spoločnosťami.
 • S kým? Najkomfortnejšie spojenie poskytujú Austrian Airlines, ktoré už roky ponúkajú obľúbené priame lety na Maldivy. Výhodným spojením sú let operované leteckými spoločnosťami Emirates, Qatar Airways a Turkish Airlines s jedným prestupom. V cene je vo všetkých prípadoch veľká batožina a veľmi dobrý palubný servis.
 • Kedy? Maldivy ťažia zo svojej rovníkovej geografickej polohy a tropického podnebia zaručujúceho teplo a slnečno počas celého roka. Najteplejším mesiacom je apríl, najchladnejším december. Teploty však v značnej miere závisia od monzúnov. Priemerná teplota počas celého roka dosahuje 27 °C, v najteplejších mesiacoch vystúpi na 31 až 33 °C. More na Maldivách má celoročnú teplotu okolo 27 °C.
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky a príručná batožina a podpalubná batožina.

Lacné letenky na Maldivy

Ubytovanie na Maldivách: vyber si také, ktoré má v cene aj transfer na ostrov

Neboj sa cien ubytovania. Tak ako kdekoľvek inde, aj tu možno nájsť drahé ubytovanie, ale aj veľmi výhodné ubytovanie. Pozri si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán. Tipy na ubytovanie nájdeš na tejto šikovnej mapke:

Čo treba ku vstupu na Maldivy: stačí cestovný pas

 • Pri cestovaní je potrebný platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate
 • Pri pobytoch, ktoré nepresahujú 30 dní sú víza poskytované turistom zdarma.
 • Pri vstupe do krajiny je potrebné vyplniť aj registračný lístok s uvedením presnej adresy pobytu.
 • Všetky opatrenia pre Covid-19 sú zrušené

Čo vidieť a zažiť na Maldivách? Tu sú tipy našej redakcie

Šnorchluj do nemoty

Šnorchlovať sa dá na Maldivách prakticky všade, keďže sú ostrovy obklopené útesmi prekypujúcimi bohatou faunou a flórou. Letoviská zvyknú organizovať niekoľkokrát denne plavby ku šnorchlovacím lokalitám v blízkom okolí. Na Maldivách máš pod vodou skutočne čo objavovať.

Vyšanti sa vďaka vodným športom

Pokojné lagúny obklopujúce ostrovy ponúkajú skvelé podmienky pre mnoho druhov vodných športov. Vo väčšine rezortov nájdeš strediská vodných športov, ktorá ponúkajú jazdu na vodných lyžiach, jazdu na banáne, parasailing, kitesurfing, kanoe, jet-ski, plachtenie, windsurfing a pod.

Objavuj morský svet

Maledivy sú vďaka fantastickej viditeľnosti, rozmanitosti podmorskej flóry a fauny, teplej vode a nespočetnému množstvu potápačských lokalít rajom potápania. Každé letovisko má svoje vlastné profesionálne potápačské stredisko, ktoré musia spĺňať prísne predpisy. Môžeš tu absolvovať kurzy potápania a získať tak certifikát.

Navštív okolité ostrovy

Ak chceš spoznať naozajstný život domorodcov na Maldivách, vyprav sa na niektorý z ostrovov obývaných domorodcami. Uvidíš malé rybárske osady s tradičnými farebnými domčekmi a prístavy a spoznáš životný štýl domácich. Návšteva obývaného ostrova je tiež dobrou príležitosťou k zakúpenia suvenírov,  najčastejšie drevených lakovaných predmetov, výrobkov z kokosových škrupín a zlatých či strieborných šperkov. Ostrov je potrebné opustiť pred západom slnka.

Zdroj: Shutterstock, Natalia Davidovich

Preskúmaj pláže

Každý ostrovný rezort na súostroví Maledivy má pláže s nádherným bielym pieskom a lagúnami s priezračnou vodou. Pláže sú lemované palmami a tropickou vegetáciou. Väčšina ostrovov je obklopená koralovými útesmi s množstvom útesových rýb a podmorské flóry a poskytujú skvelé podmienky pre šnorchlovanie. Niektoré rezorty organizujú výlety k plážam neobývaných ostrovov, na ktorých sa budeš cítiť ako pravý Robinson Crusoe.

Pozoruj delfíny a raje

Pravdepodobnosť, že počas dovolenky na Maledivách zahliadneš delfína je pomerne vysoká. Rezorty navyše organizujú výlety k lokalitám, kde sú delfíny pravidelne kŕmené a šanca na spozorovanie delfínov sa tak násobí. V niektorých rezortoch prebieha v podvečer pravidelné kŕmenie rají, pri ktorom raje priplávajú až k pláži a berú si potravu z rúk. Na plážach môžeš zazrieť aj korytnačky.

Navštív hlavné mesto – Male

Hlavné mesto Maledív, Male, je protipólom pokojných ostrovných rezortov. Je to živé, stotisícové mesto s obchodmi a rušnými rybími a potravinovými tržnicami, kde uvidíš ten pravý maldivský život. Male je tiež dobrým miestom k nákupom za ceny neporovnateľne nižšie ako kdekoľvek na okolitých ostrovoch. Alkohol tu ale rovnako ako inde na Maledivách nekúpiš.

Dopraj si masáž

V každom letovisku na Maldivách sú k dispozícii masáže a kúpele využívajúce k regenerácii tela bylinné oleje a liečivé rastliny. V ponuke sú najrôznejšie relaxačné, liečebné a omladzujúce procedúry vychádzajúce z thajských, balijských a ajurvédskych masážnych a ošetrujúcich postupov. Dopriať si môžeš bylinný kúpeľ, pobyt v saune alebo v parnej komore.

Počasie na Maldivách: celoročne priaznivé

Maldivy ťažia zo svojej rovníkovej geografickej polohy a tropického podnebia zaručujúceho teplo a slnečno počas celého roka. Najteplejším mesiacom je apríl, najchladnejším december. Teploty však v značnej miere závisia od monzúnov. Priemerná teplota počas celého roka dosahuje 27 °C, v najteplejších mesiacoch vystúpi na 31 až 33 °C. More na Maldivách má celoročnú teplotu okolo 27 °C.

Doprava na Maldivách: buď rýchloloďou alebo lietadlom

Loď

Keďže sú Maldivy súostrovie, najrozšírenejšou prepravou je tu lodná doprava. Nájdeš tu rôzne tipy lodiek, ktoré ťa zanesú takmer všade. Jeden z ostrovov má letisko, z ktorého sa presunieš loďkou na tvoj cieľový ostrov. 

 1. verejné lode – tzv. “Dhoni”, ktoré stoja 1 – 2 doláre na osobu. Treba si však dať pozor, pretože v piatok nepremávajú.
 2. privátne lode alebo Speedboaty – stoja viac (okolo 20€ – 80€). Premávajú aj v piatok.
 3. privátne lode pre jednotlivcov – tu je cena najvyššia ( od 100 € vyššie). Väčšinou sa takýmito chodí do luxusných rezortov.

Liatadlo

Na vzdialenejšie ostrovy máš možnosť presunúť sa lietadlom spoločnosti Air Maldives (na Maldivách je asi 10 menších letísk). Na ostrov ťa dopraví klasické lietadlo alebo súkromný aeroplán, ktorý je ale drahší.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Pelikán nie je len predajca leteniek a výhodných zájazdov. Ponúka aj rôzne doplnkové a najmä užitočné služby a spolupracuje s TOP partnermi v rôznych oblastich. Jednou z nich je aj cestovné poistenie, ktoré je dnes pre drvivú väčšinu cestovateľov úplnou samozrejmosťou už pri rezervácii letenky. Prečo?

Takže, predstav si, že máš kúpenú letenku, ale pred odletom:

 • nečakane ochorieš s minimálne 5-dňovou liečbou (aj bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následkami, ktoré ti nedovoľujú odletieť,
 • tvoja prítomnosť je nevyhnutná doma kvôli chorobe alebo smrti rodinného príslušníka,
 • otehotnieš,
 • vznikne ti značná škoda v dôsledku živelnej pohromy,
 • stratíš svoju prácu nie z vlastného zavinenia,
 • musíš riešiť rozvod,
 • neobstojíš na maturite alebo štátniciach,
 • nedostaneš víza.

V prvom rade by nás úprimne mrzelo, že musíš svoj let zrušiť. Na druhej strane by sme ti s radosťou oznámili, že ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť vašej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

Ak ti ide iba o preplatenie letenky, tak je to skutočne top ponuka. No ešte väčšou istotou je ISTOTA, a to nie je len prázdna slovná hračka. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

Do tretice tu máme ešte jeden zaujímavý tip a v podstate novinku. Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku, ktorá ťa vyjde do 100 eur. Príde deň D, dlho očakávaná cesta, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Nie je to preklep. Nie je to žiadne špekulantstvo. Žiadna finančná fatamorgána. Ide o novinku, ktorú máš na dosah ruky vďaka čerstvej spolupráci Pelikan.sk so spoločnosťou Koala.

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

Máš svoje tipy na Maldivy? Sem s nimi

Ak máš pocit, že sme na niečo dôležité alebo praktické zabudli, pokojne nám napíš správu alebo ešte lepšie, doplň náš článok niečím užitočným v komentároch pod ním. Ďakujeme 🙂


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (11 votes)
  Komentáre

  Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

  Hore