Nájdeš nás aj na:

Novinky

Britské letecké spoločnosti chcú svojich zamestnancov zapojiť do vakcinácie

Britské letecké spoločnosti chcú svojich zamestnancov zapojiť do vakcinácie

Britské aerolinky majú aktuálne viac zamestnancov, ako by na palubách lietadiel potrebovali. Škrty v spojeniach im spravili aj škrty v rozpočtoch a plánoch. Spoločnosti Virgin Atlantic a easyJet však prišli na spôsob, ako dať svojim zamestnancom prácu aj počas koronakrízy. Majú pomôcť s vakcináciou vo Veľkej Británii.

Reklama

Keďže práve letecký priemysel vidí vo vakcíne záchranu, je v jeho záujme s jej rozšírením pomôcť. Spomínané aerolinky zapojili svojich zamestnancov v distribúcii vakcín proti COVID-19 naprieč Veľkou Britániou. Ako prvé sa do logistického systému zapojili Virgin Atlantic.

Najnovšie sa pridala aj letecká spoločnosť easyjet. Členovia posádky, ktorí sa prihlásia do programu pomoci, dostanú urýchlený tréning za účelom vakcinácie verejnosti. Ide o online školenie, následne školenie na mieste, vďaka ktorému budú oficiálne kvalifikovaní k podaniu vakcíny. EasyJet očakáva, že stovky ich zamestnancov budú mať záujem programu sa zúčastniť, píše Simple Flying.

Členka posádky eastJet-u povedala, že „ako posádka lietadla máme skvelú pozíciu podporiť vakcináciu, vďaka kurzu prvej pomoci a bezpečnosti, ktorý získavame v našej práci. Som si istá, že sa ku mne pridá množstvo kolegov…“


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore