Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Kam sa vydať v Dominikánskej republike? 11 TOP pláží

Kam sa vydať v Dominikánskej republike? 11 TOP pláží

Dominikánska republika je exotickým rajom plným nádherných pláží, na ktorých si môžeš poriadne oddýchnuť alebo sa zabaviť na skvelej párty. Pobrežie je lemované bielym i tmavým pieskom, palmovými stromami či vlnami, ktoré si každoročne prichádzajú užívať surféri z rôznych kútov sveta. Teplota je príjemná počas celého roka, takže sa sem môžeš prísť zahriať napríklad aj v zime. Ktoré zákutia ostrova sa oplatí navštíviť? Pozri si 11 najkrajších pláži v Dominikánskej republike.

Reklama

Playa Grande

Dlhá, široká, zlatá pláž s krásnym podmorským životom a hustým palmovým lesom. Ostrý biely útes vykúkajúci z oceánu v lokalite Río San Juan je ideálnym miestom nielen pre surférov.

Playa Los Mino

Jedna z najkrajších dedinských pláží v Dominikánskej republike. Má biely piesok, azúrovú vodu a úžasnú lokálnu atmosféru.

Playa Rincón

Mäkkučký piesok s vodou perfektnou pre plavcov – táto pláž sa ťahá do dĺžky 3 kilometrov. Na západnom konci tečie menší prameň a zdobí ho tiež kúsok palmového lesa. Dá sa sem dostať loďou. Zážitok dopĺňa množstvo reštaurácií.

Playita 

Na túto pláž je jednoduché dostať sa pešo či taxíkom. Dominujú jej vysoké palmy a tmavší piesok.

Playa Los Patos

Krásna pláž s bielym pieskom a známa balneario, „diera pre plavcov“, sú idylkou pre turistov. Čistá, studená voda sem steká z hory a vytvára tak lagúnu smerujúcu do oceána. Lákadlom je tiež novootorený jaskynný útvar s taínskymi petroglyfmi.

Playa Cosón

Hoci tu voda nie je práve krištáľová a piesok nie je najbelší, pláž je skvelým miestom na oddych počas horúceho dňa. Dve malé rieky tu pretekajú plamovým lesom do oceánu.

Akciové letenky do Dominikánskej republiky

Caya Levantado

Krásna verejná pláž leží na západe ostrova, 7 kilometrov od provincie Samaná. Je jedinou časťou, ktorá je na tejto strane otvorená pre verejnosť. Zvyšok tvorí 5-hviezdičkový hotel.

Playa Boca Chica

Ak hľadáš skôr živé párty miesto, Playba Boca Chica je správnou voľbou. Miesto je plné reštaurácií a barov, hoci voda je tu pokojná, takže môžeš aj trocha zrelaxovať.

Bahía de Las Águilas

Táto utopická pláž sa nachádza vo vzdialenom juhozápadnom kúte Dominikánskej republiky. Ak sa sem vydáš, odmení ťa 10 kilometrami takmer opusteného pobrežia. Najlepšie sa sem dostaneš loďou z rybárskej usadlosti Playa Las Cuevas.

Playa Dominicus

Hoci je pláž často plná ľudí, je krásnym kúskom takmer bieleho piesku a skvelým miestom na jašenie sa vo vlnách či zaplávanie si.

Kite Beach

Dva kilometre na západ od Caberete sa počas veterných dní premávajú kiteri všetkých úrovní, nezastavia ich ani vlny a doprava.

Zdroj: Lonely Planet

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore