Nájdeš nás aj na:

Letenky

Cesta okolo sveta: Leť z Prahy na Nový Zéland a uži si cestou Singapur aj Vancouver

Cesta okolo sveta: Leť z Prahy na Nový Zéland a uži si cestou Singapur aj Vancouver

Cesta okolo sveta je snom každého cestovateľa, však? Itinerárov je neúrekom, skombinovať sa dnes dá veľa destinácií a tento článok je len praktická ukážka toho, ako môžeš „ošéfovať“ niekoľko destinácií počas jednej dovolenky, za menej ako jednu letenku v biznis triede. Ak chceš vedieť, ako takúto kombináciu rezervovať a koľko to stojí, scrolluj nižšie.

Reklama

3 destinácie, 3 kontinenty, 1 cena

Síce francúzsky spisovateľ Jules Verne napísal „Cesta okolo sveta za 80 dní“, no v skutočnosti letel len imaginárne, lebo pred 150 rokmi to ešte nebolo možné. Dnes sme už však „takí vyspelí“, že si môžeš splniť tento sen aj v reále, a ani na to nepotrebuješ 80 dní.

Itinerár letenky

 • Odkiaľ? Odlet z Prahy
 • S kým? Lufthansa, Air New Zealand, SWISS
 • Kedy? Máj – jún 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina, na diaľkových letoch aj podpalubná batožina

Cesta okolo sveta

Prvá zastávka: Singapur (na 24 hodín)

Čaká ťa krátky prestup vo Frankfurte a potom jeden celý deň v Singapure. (ak chceš zažiť to najlepšie zo Singapuru, pozri si tento článok)

Určite si počul(a), že singapurské letisko bolo mnohokrát za sebou zvolené najlepším letiskom sveta. Môžeme potvrdiť, že stráviť pár chvíľ na Changi Airport je naozajstný zážitok. Záleží na tom, na ktorom termináli sa ocitneš. Nás privítali tisíce orchideí, ergonomické sedačky a koberce, na ktoré sme sa v špinavých topánkach takmer báli došliapnuť. Chod letiska je navyše plne automatizovaný.

Druhá zastávka: Nový Zéland (vyber si, koľko dní potrebuješ)

Zo Singapuru poletíš na Nový Zéland. Čas strávený v tejto úžasnej krajine si môžeš upraviť podľa potreby – stačí si vybrať termín v tomto kalendári.

Na Novom Zélande nájdeš horské treky, národné parky, pláže, termálne pramene, gejzíry, sopky, maurskú kultúru, pokojnú atmosféru aj príjemnú klímu. 

Tretia zastávka: Vancouver (týždeň v Kanade)

Cestou naspäť z Nového Zélandu poletíš opačným smerom domov, takže prvou zastávkou bude Vancouver, kde je stopover automaticky nastavený na sedem dní.

Vancouver sa každoročne umiestňuje v rebríčkoch najpriaznivejších miest pre život. A má na to právo. Ako najteplejšie kanadské mesto nezápasí s návalmi snehu tak, ako napríklad veľké mestá východného pobrežia a príjemné podnebie stále láka nových turistov, ale aj migrujúcich predovšetkým z Ázie. Mrakodrapy sú obrastené zeleňou a známy Stanley Park nabáda k nekonečným prechádzkam.

Z Vancoveru domov poletíš super aerolinkami SWISS cez Švajčiarsko, kde máš jeden kratučký prestup v Zurichu a posledný krátky let do Prahy.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (2 votes)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Odporúčame

  Horúce #PELIPECKY

  Novinky a správy zo sveta cestovania

  Istanbul z Budapešti od 105€ (priamy let Wizz Air) https://t.co/267K5Jjmk0 #letenky3 hodiny dozadu
  TOP atrakcie a zážitky v Abu Dhabi (14 tipov na aktivity a letenky na máj od 95€) https://t.co/hJKU7153lt #cestopisy3 hodiny dozadu
  MEGAPECKA: Thajsko z Atén v hlavnej sezóne za 379€! https://t.co/bwxUU5Sq0D #letenky7 hodín dozadu
  Bez testu, očkovania i karantény: 150 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky9 hodín dozadu
  Lacné letenky na Maltu: leť na jar za 52€! https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy9 hodín dozadu
  Zaži Londýn na jar: leť z Košíc alebo Bratislavy od 41€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky9 hodín dozadu
  Slovak Lines pridali ďalší spoj na letisko Viedeň. Využiješ ho, ak priletíš o polnoci https://t.co/OmRMW3RHxx #novinky9 hodín dozadu
  Slnečné Korfu na jar z Viedne za výborné ceny: Spiatočne od 49€! https://t.co/JjgstDcDTx #letenky9 hodín dozadu
  15 dní na Srí lanke: spoznaj ostrov plný vôní a farieb so všetkým za 1999€ https://t.co/tg8JXP2rho #dovolenky1 deň dozadu
  Pribudla nová linka z Bratislavy: litovské mesto Kaunas 3-krát týždenne, letenky sú od 38€! https://t.co/Z8Z3i3ITIE #letenky1 deň dozadu

  Odporúčame tiež:

  Advertisement
  Advertisement
  Hore