Nájdeš nás aj na:

Lacné letenky z Viedne

Cesta okolo sveta: Viedeň – Singapur – Auckland – San Francisco – Viedeň za 1949€!

Cesta okolo sveta: Viedeň – Singapur – Auckland – San Francisco – Viedeň za 1949€!

Zisti, či je Zem naozaj guľatá! Cesta okolo sveta je predsa snom každého cestovateľa. Itinerárov je neúrekom, skombinovať sa dnes dá veľa destinácií a tento článok je len praktická ukážka toho, ako môžeš „ošéfovať“ niekoľko destinácií počas jednej dovolenky, za menej ako jednu letenku v biznis triede. Ak chceš vedieť, ako takúto kombináciu rezervovať a koľko to stojí, scrolluj nižšie.

Reklama

3 destinácie, 3 kontinenty, 1 cena

Síce francúzsky spisovateľ Jules Verne napísal „Cesta okolo sveta za 80 dní“, no v skutočnosti letel len imaginárne, lebo pred 150 rokmi to ešte nebolo možné. Dnes sme už však „takí vyspelí“, že si môžeš splniť tento sen aj v reále, obletíš Zem a ani na to nepotrebuješ 80 dní.

Itinerár letenky

 • Odkiaľ? Odlet z Viedne
 • S kým? SWISS, Singapore Airlines, Air New Zealand
 • Kedy? November – December 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina, na diaľkových letoch aj podpalubná batožina

Cesta okolo sveta

Prvá zastávka: Singapur (na 24 hodín)

Čaká ťa krátky prestup v Zurichu a potom takmer dva dni v Singapure. (ak chceš zažiť to najlepšie zo Singapuru, pozri si tento článok)

Určite si počul(a), že singapurské letisko bolo mnohokrát za sebou zvolené najlepším letiskom sveta. Môžeme potvrdiť, že stráviť pár chvíľ na Changi Airport je naozajstný zážitok. Záleží na tom, na ktorom termináli sa ocitneš. Nás privítali tisíce orchideí, ergonomické sedačky a koberce, na ktoré sme sa v špinavých topánkach takmer báli došliapnuť. Chod letiska je navyše plne automatizovaný.

Druhá zastávka: Nový Zéland (vyber si, koľko dní potrebuješ)

Zo Singapuru poletíš na pár hodín do Austrálie a následne na Nový Zéland. Čas strávený v tejto úžasnej krajine si môžeš upraviť podľa potreby – stačí si vybrať termín v tomto kalendári.

Na Novom Zélande nájdeš horské treky, národné parky, pláže, termálne pramene, gejzíry, sopky, maurskú kultúru, pokojnú atmosféru aj príjemnú klímu. 

Tretia zastávka: San Francisco (2 dni v Kalifornii)

Cestou naspäť z Nového Zélandu poletíš opačným smerom domov, takže prvou zastávkou bude San Francisco, kde je stopover automaticky nastavený na 2 dni.

San Francsico je najeurópskejšie mesto Ameriky. Nepriláka ťa len spôsobom života. Príjemná klíma počas celého roka a množstvo turistických atrakcií uspokoja aj toho najnáročnejšieho cestovateľa. Prevez sa električkou strmými uličkami, zasurfuj si s miestnymi na najpríťažlivejších plážach Kalifornie, preplav sa do najznámejšej väznice na svete – Alcatrazu, alebo si len tak vychutnávaj príjemný vánok Tichého oceánu a sleduj z diaľky jeden z najkrajších mostov na svete – Golden Gate.

Zo San Francisca domov poletíš super aerolinkami SWISS cez Švajčiarsko, kde máš jeden kratučký prestup v Zurichu a posledný krátky let do Viedne.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore