Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Pri našom putovaní juhovýchodnou Áziou sme nesmeli obísť Singapur, aktuálne najdrahšie mesto na svete na život. Mestský ostrovný štát, Singapurská republika, zaberá plochu iba 580 km2, žije tu niečo cez 5 miliónov ľudí a dnes je to jedno z najvýznamnejších miest obchodu, dopravy a financií. Keďže je Singapur pre bežných Slovákov slušne drahý, pripravili sme itinerár ako vidieť zo Singapuru toho čo najviac za 2 dni.

Reklama

Ako stihnúť to najlepšie zo Singapuru za 2 dni? Takto:

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Ak máte nižší rozpočet ako my, ubytujte sa v čínskej štvrti (Chinatown), kde nájdete útulné hostely od 10 singapurských dolárov (SGD) na osobu a noc. Áno, je to 2-3-násobne toľko, čo by ste zaplatili inde v juhovýchodnej Ázii za hostel, ale toto je Singapur ? Prvú noc si oddýchnite, ráno sa nikam neponáhľajte a doobeda si vyhraďte na samotnú čínsku štvrt s priľahlými chrámami. Obed si môžete dať v niektorom z lokálnych “hawker” – pouličné jedálne. Na prvýkrát sme sa výborne najedli za 10 eur na osobu, druhý deň sa nám to podarilo aj za 5 eur na osobu a určite sme nezostali hladní. Čínsku štvrť prejdete poľahky pešo, na ďalšie presuny odporúčame metro.

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Celodenný lístok stojí 20 SGD (vrátane 10 SGD vratnej zálohy), na ktorý môžete neobmedzene cestovať po Singapure na inkách MRT a LRT (okrem ostrova Sentosa, kde sa platí ďalších 4 SGD pri použití nadzemnej električky). Inak stojí jedna jazda metrom približne 2 SGD a za 10-15 minútovú jazdu taxi zaplatíte približne 10 SGD. Ak sa budete chcieť schladniť v taxi (klímu majú naozaj vždy riadne vypeckovanú), odporúčame stiahnuť aplikáciu Grab alebo Uber. Pri Grabe môžete platiť aj v hotovosti. Uber už tiež postupne pridáva aj platbu v hotovosti (v Kuala Lumpur to už “vie”, takže pravdepodobne v čase vašej návštevy už bude možné platiť v hotovosti s Uberom aj v Singapure). Wi-Fi pripojenie nájdete v každom nákupnom centre a tých je v Singapure veľa, šialene veľa, neskutočne veľa. Ďalšou alternatívou prepravy je hop-on-hop-off autobus v cene niečo cez 30 SGD na osobu – môžete si tak užiť krásne výhľady a zároveň mať istotu, že tam kde vystúpite, jednoducho nastúpite za pár minút na ďalší autobus. My sme zvolili metro, mapku si môžete stiahnuť do mobilu tu.

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Po obede odporúčame sa vydať smer Marina Bay a spraviť si fotku pri známom Merlionovi. Nezabudnite si so sebou vziať dosť pitia, v Singapure sa rok delí na dve obdobia – je teplo alebo extrémne teplo ? Pri Merlionovi môžete začať prechádzku pri rieke s výhľadom na mrakodrapy a jeden z azda najznámejších hotelov na svete – Marina Bay Sands.

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To hore, čo vyzerá ako loď, je infinity pool. Bazén, z ktorého máte večer neskutočné výhľady. Bohužiaľ je však striktne vyhradený iba pre ubytovaných hostí a cena za izbu a noc začína na 399 SGD. Uf ? Aj tak nám to nedalo a chceli sme sa ísť na 57. poschodie tohto hotela pozrieť – iba na chvíľku, nazrieť, ako si žije a pláva smotánka. Prekvapivo si výťahy nevyžadujú použitie hotelových kariet, takže najskôr prvým výťahom na 55. poschodie a potom krátky prestup pri fitness centre do ďalšieho výťahu na konečné 57. poschodie. Tu máte dve možnosti – pľasnúť sa po vrecku a dať 20 SGD za drink a pozvať vašu polovičku do tamojšieho baru alebo jednoducho vytiahnuť fotoaparát, načiahnuť ruku a spraviť si fotku z miesta, kam sa dostanete kúsok od výťahov. K samotnému bazénu vás samozrejme nepustia, ale aj za ten výhľad mierne z diaľky to stojí za to.

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Ak sa už zotmelo, nasmerujte to do tamojších Gardens by the Bay a SuperTree Groove – 25 m vysoké umelé stromy, v ktorých korunách sa môžete prejsť na vybudovanej lávke (lístok stojí 8 SGD – máme však pre vás lepší tip, viď kúsok nižšie). Každý večer o 21:00 sa tu odohráva svetelno-hudobná šou, kedy všetky SuperTree Groove “stromy” synchronizovane blikajú na svetoznáme melódie. Spravte to ako domáci – ľahnite si na slnkom vyhriatu zem a jednoducho si to užívajte. Polhodinové predstavenie je bezplatné, rovnako ako prechádzka samotnou záhradou. Gardens by the Bay však nie sú len o umelo vybudovaných stromoch, ale aj o skutočnej prírode – môžete sa sem vrátiť cez deň a za príplatok navštíviť najväčší krytý vodopád na svete či tropický prales.

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Ak ste v Singapure s partnerkou/kamarátkou/manželkou a chcete zapôsobiť, vezmite ju doslova do jedného zo stromov – je tu reštaurácia IndoChine in Gardens by the Bay. Vstupné je síce slušne,  singapursky drahé – 18 SGD na osobu, je v tom však jeden drink. Tie výhľady stoja skutočne za to a nikto na vás nebude škaredo pozerať, ak tu zostanete pri jednom pivku aj hodinu. Ak zoberiete do úvahy, že pivo stojí v tejto časti Singapuru približne 10 SGD a lístok na lávku medzi stromami stojí 8 SGD, v praxi tak máte to pivko zadarmo ? a máte neskutočný výhľad na mestskú panorámu v popredí s hotelom Marina Bay Sands a to z koruny najvyššieho stromu SuperTree Groove.

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Druhý deň, kým je ešte platný celodenný lístok z metra, sa môžete vydať na spoznávanie indickej či arabskej štvrte a ich jedál. Celkovo nájdete v Singapure kuchyne z celého sveta, v špičkovej kvalite, avšak aj v špičkových cenách. Ak by vás táto čast nenadchla a chcete skôr za prírodou, môžete to namieriť do botanickej záhrady (priamo pri zastávke metra Botanic Garden) – okruh touto prekrásnou záhradou má viac ako 3 km, takže si pripravte kondičku a zásoby vody. Vstup je bezplatný, potulovať sa tu môžete ľubovoľne dlho. Vstup do národného centra orchideí je platený (5 SGD na osobu). Nezľaknite sa, keď povedľa vás voľne prebehne obrovská jašterica, veverička či iné zvieratká. Botanická záhrada Singapuru je úžasná, je jedna z troch zaradených do svetového dedičstva UNESCO a ako jediná z nich má prívlastok tropická. Nachádza sa na pozemkoch, ktoré patria k najdrahším na svete a osobne bola pre mňa zrkadlom Singapuru – prepojenie mesta a zelene je tu dotiahnuté do dokonalosti. Keď si záhradu užijete do sýta, budete sa chcieť schladiť (predsalen, tropický nádych je cítiť výrazne) – namierte to na Orchard road, ulicu posiatu nákupnými centrami a obchodmi. Mimochodom, nezabudnite si jedno suché náhradné tričko ?

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

To najlepšie zo Singapuru za 2 dni

Pokračovanie cestopisu na #CESTUJEMESPOLU

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky1 deň dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky1 deň dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky2 dni dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky2 dni dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky2 dni dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky2 dni dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky2 dni dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky3 dni dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore