Nájdeš nás aj na:

Novinky

Bezplatná Wi-Fi na palube Emirates je späť. Stačí, keď urobíš toto

Bezplatná Wi-Fi na palube Emirates je späť. Stačí, keď urobíš toto

Ak cestuješ s aerolinkami Emirates, po novom môžeš využiť bezplatné pripojenie na internet na palube lietadla. Týka sa to cestujúcich vo všetkých triedach – Economy, Premium Economy a Business. Stačí sa bezplatne zaregistrovať do míľového programu Emirates Skywards.

Reklama

Stačí registrácia cez web, appku alebo palubné Wi-Fi

Záujemcovia o bezplatné Wi-Fi sa môžu zaregistrovať na stránkach emirates.com, flydubai.com, prostredníctvom oficiálnej aplikácie Emirates alebo aplikácie flydubai, prípadne priamo na palubnom portáli cez Wi-Fi.

Letecké spoločnosti bežne nedávajú palubný internet zdarma. Wi-Fi pripojenie počas letu je pre ne nákladné, od vybavenia lietadla správnym zariadením až po zaplatenie samotnej služby. Zdá sa však, že spoločnosť Emirates je ochotná vydať sa touto cestou a investovať do svojich cestujúcich. Aerolinky už investovali viac ako 300 miliónov dolárov do palubného pripojenia vo svojej flotile diaľkových lietadiel Boeing 777 a Airbus A380.

Akciové letenky do Dubaja s Emirates

Aj neobmedzený internet má svoje limity

Napriek tomu, že táto bezplatná palubná WiFi bude bezplatná a časovo „neobmedzená“, bude sa vzťahovať len na posielanie správ prostredníctvom vybraných aplikácií: WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger, WeChat, Line a Viber.

Je tiež nepravdepodobné, že by v rámci týchto aplikácií bolo možné posielať fotografie alebo videá a takisto ani hlasové a videohovory nebudú v rámci tohto „plánu“ možné.

Ak potrebuješ posielať fotky či videá, vieš si to dokúpiť

Cestujúci, ktorí nie sú členmi Skywards, môžu nakoniec za prístup k tejto službe zaplatiť 2,99 – 5,99 USD (v závislosti od dĺžky letu). Ak ste cestujúci v ekonomickej triede bez špeciálneho štatútu Platinum, môžete získať plné internetové pripojenie za 9,99-19,99 USD v závislosti od dĺžky letu. Alebo ak potrebujete 30 minút neobmedzených dát, tie sú k dispozícii za 9,99 USD.

Program Emirates Skywards má viac ako 30 miliónov členov po celom svete a ponúka množstvo odmien či už v rámci leteniek, hotelov, požičovní áut, bánk a iných možností. Program Emirates Skywards získal za svoju inovatívnu a prvotriednu ponuku viac ako 50 ocenení, vrátane ocenenia Program roka v Európe, na Blízkom východe a v Afrike.

Kedysi bolo v Emirates zadarmo 20 MB

Bezplatná Wi-Fi či živé televízne prenosy boli pred pandémiou súčasťou ponuky Emirates aj v ekonomickej triede. Išlo samozrejme o limitovaný balík služieb, ktoré ste si mohli vyskúšať na istý čas (dátový balík 20MB) a potom si zaplatiť za ďalšie internetové dáta navyše.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (5 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore