Nájdeš nás aj na:

Európa

Balkánsky bašavel: Limitovaná akcia s letenkami na jeseň!

Letenkové šialenstvo je späť. Po mega výpredajoch po celej Európe máme pre teba balkánsky špeciál. Ak máš chuť na niečo trocha iné, určite si práve z tejto ponuky vyberieš. Čaká ťa Srbsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Albánsko, Moldavsko, Chorvátsio i Macedónsko.

Reklama

Cestovanie po Balkánie sa čímsi odlišuje od všetkých ostatných destinácií. Balkán je plný protikladov. Má more, ale aj fascinujúce hory. Krásne výhľady, temperament a lákavé pláže. Jeho história siaha tisíce rokov dozadu a je vcelku unikátna. S tým súvisí aj jedinečná kombinácia architektúry, ktorú tu môžeš obdivovať na každom kroku.

Lacné letenky na Balkán

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne, Bratislavy, Budapešte
 • S kým? Letecké spoločnosti Wizz a Ryanair
 • Kedy? Jeseň 2020
 • Príklad? Termín 2. –5. október 2020 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Lacné letenky na Balkán

Dubrovník

Krivolaké úzke uličky, hradby staré vyše tisíc rokov, úchvatné pláže vyznamenané Modrou vlajkou, múzeá, galérie, štýlové reštaurácie, ale aj pohnutá história. To je Dubrovník, mesto zapísané od roku 1979 na zoznam chránených pamiatok UNESCO. Dubrovník je skvelý východiskový bod, ak sa rozhodnete preskúmať južnejšiu časť Chorvátska, ale pokojne aj celý Balkán.

Mesto je priam stvorené pre objavovanie starého mesta, pláží, výlety loďkami, bicyklovanie či turistiku. Okrem toho ponúka široký výber ubytovania a je teda výborným odrazovým mostíkom pre výlety do neďalekých oblastí, akými sú napríklad ostrov Korčula, Bosna a Hercegovina či Čierna Hora.

Lacné letenky do Dubrovníka vieš rezervovať veľmi lacno najmä v apríli a máji.

Zadar

Chorvátsko, to je žiarivá voda, pláže s kamienkami vyleštenými morskými vlnami, starobylé mestá, ktoré sa rozprestierajú v stredomorskom štýle. Vyber sa na sever, k pobrežnému Zadaru, obklopujúcim mestám a ostrovom a objav Chorvátsko bez davov. Historické staré mesto románskych ruín, stredovekých kostolov, kozmopolitných kaviarní a kvalitných múzeí pýšiacich sa na malom polostrove.

Zadar je vskutku neobvyklou zmesou podnetov. Nevynechaj dva z jeho najatraktívnejších architektonických pokladov, Morský orgán, rozoznievajúci sa silou mora a Pozdrav slnku, žiariaci tanečnými farbami vďaka solárnej energii. 

Lacné letenky do Zadaru vieš rezervovať najmä v termínoch apríl a máj.

Priština

Hlavné mesto Kosova si zachovalo svoj orientálny ráz, ale intenzívna modernizácia za socialistickej Juhoslávie kompletne zmenila vzhľad mesta. Staré úzke kamenné uličky a hlinené domčeky boli zničené a na ich mieste vyrástli moderné stavby a široké bulváry.

Najpopulárnejšie lokality Prištiny, ktoré ti odporúčame navštviť, sú Kurrizi v štvrti Dardania a Qafa blízko centra. Lacné letenky do Prištiny rezervuješ v termínoch až do júla 2020 a vyberáš aj z víkendových termínov!

Národná verejná knižnica

Niš

Belehrad to síce nie je, no do Srbska sa vieš veľmi rýchlo prepraviť z bratislavského a viedenského letiska priamo do srbského mesta Niš.

Niš sa nachádza na juhu Srbska a má veľmi bohatú a turbulentnú históriu. Patrí medzi najstaršie balkánske mestá a je považovaný za bránu medzi východom a západom krajiny. Pýši sa napríklad aj narodením byzantského cisára Konštantína Veľkého!

Pri návšteve Nišu nevynechajte Nišskú pevnosť, Vežu lebiek, Medijanu, koncentračný tábor Červeného kríža či neďaleké pohorie Suva Planina.

Lacné letenky do Nišu vieš rezervovať najmä na marec.

Banja Luka

Zmes rôznych náboženstiev, dobrosrdeční domáci, úžasné scenérie. Bosna a Hercegovina patrí medzi najkrajšie a najlacnejšie destinácie Jadranu. Ak hľadáš lacné letenky do Bosny a Hercegoviny, určite si nenechaj ujsť tento výpredaj.

Nie je to tradičná dovolenková destinácia. No či už sa rozhodneš pre spoznávanie histórie alebo ťa to ťahá k moru, či soľným jazerám, Bosna a Hercegovina ťa veľmi milo prekvapí.

Banja Luka je nová linka z Viedne a veľmi lacné termíny rezervuješ najmä v apríli a máji.

Sarajevo

Malé mesto za kopcom, ktoré je ešte aj v 21. storočí poznačené vojnou. Miesto, kde počuť hlasné modlitby na každom rohu, bary kde nekúpiš ani kvapku vína, ale za to si pochutíš na skvelom jedle. To je Sarajevo. Napriek tomu, že je Bosna a Hercegovina prevažne moslimskou krajinou, v Sarajeve sa mieša niekoľko náboženstiev. Preto tú nájdeš nádherné mešity, ortodoxné kostoly a katedrály, ale aj židovské stavby.

Miestami akoby sa v Sarajeve zastavil čas. Staré, schátrale budovy, avšak na opačnej strane ťa čaká moderné nákupne stredisko či mrakodrap. Sarajevo sa posúva dopredu, ale zatiaľ si svoju autentickú minulosť necháva zachovanú.

Lacné letenky do Sarajeva vieš rezervovať najmä v májových termínoch.

Skopje a Ohrid

Macedónsko je malá, ale vnútorne veľmi bohatá krajina: jej rôznorodá architektúra a príroda odrážajú komplexnú históriu a vytvárajú inšpiratívnu a vibrujúcu atmosféru, ktorá spája domácich i cudzincov.

Reštaurácie sú väčšinou otvorené do neskorej hodiny a najmä zahraniční návštevníci sa tešia z toho, že pri stravovaní von ani nemusia pozerať na ceny. Samozrejme záleží od konkrétneho podniku a typu jedla, aké si objednáš, väčšina pokrmov sa však pohybuje v cene okolo piatich eur.

Podľa svetovo najväčšej databázy dát o konkrétnych mestách a krajinách Numbeo, sú náklady na život v Macedónsku približne o 29 percent nižšie než na Slovensku.

V hlavnom meste Skopje či v nemenej známom macedónskom Ohride, nájdeš množstvo priam fascinujúcich trhov a bazárov takmer na každom kroku. Ak navštíviš práve spomínanú lokalitu Ohrid, určite sa pozri po regionálne známych perlách, ktoré nájdeš ako súčasť náhrdelníkov a šperkov v rôznych farbách a tvaroch.

Kišinev

Najväčšie a zároveň hlavné mesto Moldavska je považované za to najzelenšie v Európe. Kišinev je obchodným a priemyselným centrom štátu. Nachádza sa v strede republiky na rieke Bîc. Ešte stále myšlienkami blúdiš na pomyselnej mape Európy? Zastavte sa niekde medzi Ukrajinou a Rumunskom, tam totiž leží malá magická krajina, naťahujúca svoje ruky za Čiernym morom.

Možno sa pýtaš, aká symbolika sa skrýva pod názvom mesta. Chișinău podľa jednej skupiny prameňov pochádza z rumunčiny a do nášho jazyka ho môžeme preložiť ako „nová jar“. Iné pramene zas pôvod slova hľadajú v turkotatarskom slove kišla, čo znamená „zimný tábor“.

Kvetinové trhy, zmrzlinoví obchodníci v parku, či sladučký červený melón kúpený od pouličnej predavačky. Takáto pastva pre zmysly sa ti naskytne takmer za každým rohom mesta.

Lacné letenky do Kišineva vieš rezervovať najmä v májových termínoch.

Podgorica

Dovolenka v Čiernej hore patrí tiež medzi najnovšie trendy kvôli veľmi prijateľným cenám a nepreplneným plážam. Táto krajina však ponúka omnoho viac, ako slnenie sa na jednej z pláži. Veľmi cenovo dostupná je napríklad Podgorica.

Podgorica je hlavným a zároveň najväčším mestom Čiernej Hory. Názov mesta vznikol ako označenie toho, že leží pod vrchom Gorica. Podgorica je vlastne ideálny východiskový bod pre turistiku v Čiernej Hore, je to kúsok od mora a napokon je to aj nádherné a veľmi živé balkánske mesto.

Lacné letenky do Podgorice vieš rezervovať najmä v apríli a máji. Letí sa z Budapešti.

Zdroj fotografií: Shutterstock, Dreamstime


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4/5 - (8 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore