Nájdeš nás aj na:

Novinky

Air Italy idú do likvidácie. Zrušili všetky lety po 25. februári

Air Italy idú do likvidácie. Zrušili všetky lety po 25. februári

V Taliansku krachujú ďalšie aerolínie, pocíti to asi 35 tisíc cestujúcich. Okrem aerolínií Alitalia majú problém už aj regionálne Air Italy. Ako informuje týždenník TREND, v utorok 11. februára oznámila dozorná rada ich likvidáciu. Dôvodom sú vraj pretrvávajúce štrukturálne trhové problémy, najmä konkurencia nízkonákladových aerolínií.

Reklama

Air Italy, ktoré patria ku Qatar Airways, nepomohli ani ich finančné injekcie. Spoločnosť, ktorá sídli v meste Olbia na Sardínii, zrušila všetky lety po 25. februári. Cestujúcim, ktorí mali rezervované letenky po tomto dátume, vrátia peniaze. Do 25. februára majú cestujúci garantovaný let s inými spoločnosťami.

Ku krachu Air Italy mohlo podľa českého servera zdopravy.cz prispieť aj uzemnenie boeingov 737 MAX. Air Italy mali vo svojej letke tri takéto stroje. Minulý rok boli aerolínie v strate 136 miliónov eur, predminulý ešte o skoro 30 miliónov viac.

Air Italy prevádzkovala 34 leteckých liniek. Novinkou roka 2020 malo byť aj spojenie Palermo – Bratislava s touto aerolinkou. Ich služby si objednali cestovné kancelárie. Na Sicíliu sa však pohodlne dostanete aj s nízkonákladovkou Lauda.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PECKA DŇA: Veľká noc na Santorini? Letenka a hotel 249€ https://t.co/27D4dIMuwy2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Veľká noc na Santorini s letenkami a hotelom 249€ https://t.co/27D4dIMuwy2 hodiny dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj 4 noci, platíš len 3 (špičkové hotely!) https://t.co/jVYgZ69JDa4 hodiny dozadu
Balkánsky bašavel: Limitovaná akcia s letenkami od 19€! https://t.co/yArfQP5MjW #európa #letenky6 hodín dozadu
Väčší komfort, viac zábavy. Premium Economy leteckej spoločnosti Iberia https://t.co/in6Msw4llL #tipy6 hodín dozadu
8 dôvodov, prečo letieť do USA so Singapore Airlines od 389€ https://t.co/f0iaRkdYGk #amerika #letenky8 hodín dozadu
Londýnsky citybreak? Leť z Viedne od 23€! https://t.co/T7jZpLQW5v #európa #lacnéletenkyzbratislavy #letenky10 hodín dozadu
Poď na Sardíniu! Talianske Alghero so zľavou od 35€ https://t.co/7CVd3MNrDR #európa #lacnéletenkyzbratislavy #letenky10 hodín dozadu
Do izraelského Eilatu z so zľavou od 36€! https://t.co/rjr5AzMIPB #ázia #lacnéletenkyzbratislavy #letenky10 hodín dozadu
Slnečný a historický Cyprus s letenkou od 44€! https://t.co/XxY2DgPdvd #európa #letenky10 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore