Nájdeš nás aj na:

Európa

Jarný citybreak v Palerme? S letenkami so zľavou od 16€

Jarný citybreak v Palerme? S letenkami so zľavou od 16€

Iste ste hrávali ako deto hru Mestečko Palermo. Kto je vrah, kto je obeť a kto je nevinný? Choďte to zistiť do skutočného Palerma, metropoly Sicílie! Máme letenky, ktoré sú čerstvo pečenou januárovou novinkou leteckých spojení spoločností Ryanair a Lauda. A vy už viete, že ak použijete náš zľavový kód PECKYFEB10, letenky budú o desať eur lacnejšie.

Reklama

Lacné letenky do Palerma

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Palerme?

Palermo bývalo arabským emirátom, potom sídlom normandského kráľovstva. Až tam budete, navštívte Cappellu Palatinu, leží v podzemí. Hovorí sa, že po podobný pohľad by ste museli ísť až do Ravenny.

V 12. storočí bolo Palermo dokonca najväčším európskym mestom. Potom sa stalo centrom korupcie a mafie. Jeho história je neuveriteľná a odráža sa aj na výzore mesta. Je neuveriteľne rozmanité. Nájdete tu bohémske bary od ulice Via Paternostro aj typické talianske reštaurácie, veľa cestovín, darov mora a štipku arabskej kuchyne k tomu. Posedieť si na nábreží Mondello lido, ochladiť si nohy v mori, ís do divadla Teatro di Verdura na taliansku operu!

Palermo je vraj mesto bazárov, vo výpredaji tu zoženiete všetko! Za to tu však majú aj luxusné obchody, na tie sa stači pozerať a hrať sa na zbohatlíkov, v Palerme to môže byť aj celkom sranda. Nazrite do Galleria Regionale Siciliana – najlepšieho múzea v Palerme, do Palazzo dei Normanni – sídla stredovekého súdu, dnes sicílskeho parlamentu. Je tu čo objavovať! A dá sa to aj na bicykli a skútroch!

Cestovné doklady do Palerma

Na cestu do talianskej Sicílie a mesta Palermo budete potrebovať občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Palerma

Sicília má stredomorské podnebie, to znamená mierne a vlhké zimy a horúce až suché letá. Letné teploty dosahujú až nad 40 °C. Príjemným počasím vás privíta po celý rok.

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Diana, Hanka a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky4 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky9 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky9 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky9 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky9 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore