Nájdeš nás aj na:
palermo

Európa

Uteč do Palerma! Máme super letenky na jar od 41€

Uteč do Palerma! Máme super letenky na jar od 41€

Iste ste hrávali ako deto hru Mestečko Palermo. Kto je vrah, kto je obeť a kto je nevinný? Choďte to zistiť do skutočného Palerma, metropoly Sicílie!

Reklama

Lacné letenky do Palerma

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? Jar 2024
 • Príklad? 24. apríl – 29. apríl 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Palerme?

Palermo bývalo arabským emirátom, potom sídlom normandského kráľovstva. Až tam budete, navštívte Cappellu Palatinu, leží v podzemí. Hovorí sa, že po podobný pohľad by ste museli ísť až do Ravenny.

V 12. storočí bolo Palermo dokonca najväčším európskym mestom. Potom sa stalo centrom korupcie a mafie. Jeho história je neuveriteľná a odráža sa aj na výzore mesta. Je neuveriteľne rozmanité. Nájdete tu bohémske bary od ulice Via Paternostro aj typické talianske reštaurácie, veľa cestovín, darov mora a štipku arabskej kuchyne k tomu. Posedieť si na nábreží Mondello lido, ochladiť si nohy v mori, ís do divadla Teatro di Verdura na taliansku operu!

Palermo je vraj mesto bazárov, vo výpredaji tu zoženiete všetko! Za to tu však majú aj luxusné obchody, na tie sa stači pozerať a hrať sa na zbohatlíkov, v Palerme to môže byť aj celkom sranda. Nazrite do Galleria Regionale Siciliana – najlepšieho múzea v Palerme, do Palazzo dei Normanni – sídla stredovekého súdu, dnes sicílskeho parlamentu. Je tu čo objavovať! A dá sa to aj na bicykli a skútroch!

Cestovné doklady do Palerma?

Na cestu do talianskej Sicílie a mesta Palermo budete potrebovať občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Palerma?

Sicília má stredomorské podnebie, to znamená mierne a vlhké zimy a horúce až suché letá. Letné teploty dosahujú až nad 40 °C. Príjemným počasím vás privíta po celý rok.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore