Nájdeš nás aj na:

Tipy

Komfort v lietadle? Premium economy alebo biznis trieda Air France

Komfort v lietadle? Premium economy alebo biznis trieda Air France

Spoločnosť Air France oslávila 7. októbra 2018 svoje 85. narodeniny. Ak s nimi pravidelne lietate po svete alebo vás len čaká prvá interkontinentálna skúsenosť s touto leteckou ikonou, môžete sa tešiť na niekoľko prekvapení. Počnúc januárom tohto roka spustili francúzski letci veľké slávnosti a svojim klientom všetkých tried ich budú dávkovať počas celého roka.

Reklama

Dnes sa pozrieme konkrétne na to, aké pozitívne zmeny čakajú cestovateľov prémiovej ekonomickej triedy Airbusov A330 v porovnaní s nižšou triedou. Pre istotu spomenieme aj výhody business class. Vieme, že mnohí z vás ju začínajú mať v obľube čoraz viac.

Za kvalitu a pohodlie sa občas skutočne oplatí si priplatiť. Prečo tak urobiť v Air France? Koniec koncov, do nového vybavenia 15-tich airbusov A330 investovala táto spoločnosť 150 miliónov eur.

Nie je trieda ako trieda

Centrom pozornosti Air France pri posledných inováciách dizajnu bol komfort cestujúcich. Zatiaľ čo pasažieri ekonomickej triedy sedia na sedadlách z vystuženej ergonomickej peny so sklonom 118 stupňov, cestujúci prémiovej ekonomickej triedy sedia na jedných z najširších sedadiel, ktoré sa vznášajú vzduchom – majú skoro 50 cm (presne 48,3 cm).

Sedadlo si sklopia až o 130 stupňov a širšia je aj opierka na nohy. Sedadlo sa dokonca prispôsobí tvarom tela. To zrejme ocenia najmä veľmi vysokí ľudia či tí, ktorí trpia bolesťami chrbta, nôh a starší ľudia. Rozdiel v triedach je i v ponuke služieb pre zábavu.

Air France, Premium Economy Class

Hoci obe ekonomické triedy majú k dispozícii obrazovky najnovšej generácie HD, pasažieri tej nižšej môžu filmy a seriály sledovať na 11,7 palcovej obrazovke, „ekonomickí premianti“ zase na 13,3 palcovej obrazovke, čo je asi 33,9 cm. Wi-Fi je však na palube dostupná pre každého, rovnako ako dva samostatné USB porty, elektrická zásuvka a audio slúchadlá, ktorými je vybavené každé sedadlo.

Kabíny prémiovej triedy sú tiež poriadne oddelené od zvyšku posádky a mali by ste v nich mať až o 40 percent viac skladového priestoru. To nie je márne. Sedí v nich navyše vždy len obmedzený počet ľudí. Nemal by vás preto rušiť detský plač, hlasné rozhovory či desivá hudba tínedžera z vedľajšieho sedadla. Ak sa to aj stane, môžete mu ponúknuť slúchadlá s redukciou hluku, ktoré má k dispozícii na svojom sedadle.

Sedadlá s HD obrazovkami, Premium Class Economy

Po obnovení väčšiny flotily Boeingov 777 sa Air France rozhodol vytvoriť úplne nový produkt aj v starších A330 lietadlách, ktoré sú populárne pre rozmiestnenie sedadiel 2-4-2. Bočné sedadlá zväčša zapĺňajú cestujúci vo dvojici, v strede zvyknú sedávať rodinky s deťmi. A práve s touto zmenou súvisí aj ďalší bod – nový dizajn amenity kitov, teda komfortných kozmetických balíčkov pre dlhé cesty.

Premianti dostanú aj praktický darček

Navyše, prémium cestujúci dostanú počas diaľkového letu pre kvalitný relax aj červený páperový vankúš a tmavomodrú deku s novým dizajnom spoločnosti Air France. K dispozícii je aj súprava comfort kit, ktorej dizajn sa bude meniť každých šesť mesiacov. Tá nová, pre prvý polrok 2019 je elegantná a krásna. Čoskoro sa o nej dozviete viac, no vedzte, že “kity” sú vizuálne veľmi lákavé. Ostatne snáď ako všetko, čo Francúzi vytvoria. Majú tak trochu avantgardný štýl a k dispozícii sú do júla tohto roka.

Pre cestujúcich prémiovej ekonomickej a business triedy vznikol v júli 2018 nový dizajn komfortných balíčkov. Boli to malé štýlové kapsičky na zapínanie v modrej a šedej farbe. Obsahovali kryty na slúchadlá, zátky do uší, zubnú kefku a pastu, ponožky a štýlovú nočnú masku pre dobrý spánok. Sú navrhnuté tak, aby si ich cestujúci vzali so sebou aj domov a používali ich naďalej.

Prvé comfort kity z roku 2018 pre prémiovú ekonomickú triedu.

Kto si priplatí, má 2×23 kg

Koho nebaví čakať v dlhých letiskových radoch, rád si registruje batožinu skôr a posadí sa do lietadla ešte kým je poloprázdne, toho poteší, že pasažieri prémiovej ekonomickej triedy majú prístup k prioritným odbavovacím priehradkám. Môžete sa preto, hoci iní budú na vás poriadne hromžiť, kedykoľvek predbehnúť. Veď to poznáte.

Máte tiež nárok na cestovanie s dvomi veľkými podpalubnými batožinami s hmotnosťou 23 kg a to bez príplatku. Do lietadla si môžete vziať so sebou dve príručné tašky, dokonca aj tretiu, malú kabelku pre dámy či tašku na notebook. Nesmú však dokopy vážiť viac ako 18 kg.

Pozornosť pri bonjour aj au revoir

Ako privítanie a poďakovanie, že ste si vybrali pre svoje cestovanie za hranice práve spoločnosť Air France, vám letušky venujú malý uterák podľa japonskej tradície Oshibori a pohár šampanského.

Na palube Airbusu A330 nezostanete ako cestujúci prémiovej triedy ani hladní. Počas letov dlhších ako osem hodín a 30 minút vám ponúknu jedlo zo špeciálneho gurmánskeho menu. Ak poletíte osem a pol hodiny až desať hodín, naservírujú vám aj francúzske raňajky a venujú sladkosti na privítanie. Po pristátí máte, samozrejme, prednosť pri opustení lietadla.

Po červenom koberci až do lietadla

Aj tak hovoria Francúzi službám business cestovnej triedy – prechádzka po červenom koberci. Exkluzívny prístup ku klientovi od príchodu na letisko až po odchod z letiska v inej destinácii. Dokonca máte právo aj na to, aby vás celým letiskovým procesom sprevádzal pomocník a člen Air France. Prednostný prístup je samozrejmý, pri všetkých úkonoch.

Ak ste vždy žasli nad tým, čo dokážu technológie, tak sme na tom rovnako. Business trieda v tejto spoločnosti má totiž sedadlá, nad ktorými otvárame neustále ústa. Len pár sekúnd trvá, aby sa zmenili na priestranné postele s dĺžkou dva metre. Pomocou ovládacích prvkov na sedadlách potom ľahko nájdete polohu, ktorá vám najviac vyhovuje. Aby sa vám spalo lepšie ako cestujúcim v ekonomickej triede, dostanete aj hyperalergénny vankúš z peria a perinu.

Pohodlný spánok počas letu v business triede Air France.

Cesta lietadlom? Hydratovaná pleť, 500 hodín filmov a pohodlný spánok

Ani cestujúcich touto triedou neochudobnili o HD televíziu. Čaká vás na nej až 500 hodín zábavného materiálu v podobe filmov, seriálov či programov. S aplikáciou Air France Play pre tablety si môžete stiahnuť svoje obľúbené noviny a časopisy zdarma v rôznych jazykoch. Ako sme už spomenuli vyššie, štýlové balíčky comfort kit ako darček dostanete aj v tejto triede. Ale o dosť väčšie a plnšie. Aby ste sa líšili od ekonomickej triedy, dostanete navyše doplnky do toaletnej súpravy, hrebeň a hydratačný krém Clarins.

Nová kolekcia comfort kit – cestovných balíčkov pre business triedu k 85. výročiu Air France.

Samozrejme, vaše súkromné cestovné miesto v business class má veľa osobného úložného priestoru. Ten zrejme budete potrebovať, máte totiž nárok na dve veľké batožiny po 32 kilogramov do podpalubia a dve 18-kilové príručné batožiny s treťou, doplnkovou kabelkou či taškou na notebook.

Nová business class pre vybrané interkontinentálne lety je dokonca nadizajnovaná tak, aby každý jeden cestujúci mal prístup k uličke. Čo by sme za to dali my, obyčajní smrteľníci ekonomickej triedy! Pýtate sa, čo dostanete na jedenie? Hladovať určite nebudete.

Kulinárstvo à la française

Začiatok letu oslávite pohárom šampanského alebo špeciálneho koktailu Signature, ktorý pre Air France vytvorili v svetoznámom hoteli Lancaster v Paríži. Menu pre túto leteckú spoločnosť zostavujú známi šéfkuchári  Régis Marcon, Michel Roth a Guy Martin. Na trase z Paríža do Soulu vám zase ponúknu jedlá od kórejského šéfkuchára Youn-Young Kim. Mňam!

Menu od šéfkuchára Michel Rotha pre Air France.
Menu od šéfkuchára Michel Rotha pre Air France.

Vyskúšajte prémiovú ekonomickú alebo business triedu Air France na interkontinentálne lety, myslíme si, že neoľutujete. A dajte nám vedieť, ako ste sa cítili. Šťastnú cestu.

Zdroj titulnej fotografie:  CapDfrawy | Unsplash.com
Zdroj fotografií v článku: Air France.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Za každú minútu v Dubaji „zarobíš“ jednu mílu od Emirates. Tomu hovoríme ďalší dôvod ísť na tohtoročné EXPO 2020 https://t.co/xojHw3qB7s #tipy6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Wellness pobyt v Piešťanoch so 4*hotelom, procedúrami aj polpenziou za 120€ https://t.co/ITDTlx0AS1 #dovolenky7 hodín dozadu
Poď s nami do Zadaru a Dubrovníka jednou cestou! (video) https://t.co/Z0nrlycrXG #cestopisy10 hodín dozadu
5 TOP exotických destinácií, kde môžeš stráviť bezpečnú dovolenku aj počas pandémie https://t.co/VxcJasF80F #letenky11 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo navštíviť Baku + letenky od 60€! https://t.co/vGEBUYY6gf #letenky11 hodín dozadu
Azerbajdžan otvorí hranice 5. augusta. Ku vstupu treba očkovanie alebo imunitu na COVID a tiež negatívny test https://t.co/M0S8FnuzBN #letenky12 hodín dozadu
Emirates budú v auguste lietať s dvojpodlažným Airbusom A380 už aj na Maurícius https://t.co/YfTOgG20TC #novinky12 hodín dozadu
Krásne Porto za výbornú cenu od 33€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky12 hodín dozadu
Rím z Viedne alebo Bratislavy za super ceny od 29€! https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky12 hodín dozadu
La Gomera: Neobjavený kút Kanárskych ostrovov s vlastným jazykom a dažďovým lesom https://t.co/ttXYzQ3iBM #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore