Nájdeš nás aj na:

Novinky

VIP boarding a šampanské: Súkromné lety so zľavami

VIP boarding a šampanské: Súkromné lety so zľavami

Lietanie súkromným lietadlom je vrchol luxusu. Len si to predstav. Nemusíš stáť v rade na security a pasovú kontrolu. Ponoríš sa do koženého sedadla s veľkým priestorom na nohy. Väčšina z nás môže snívať o cestovaní privátnym jetom, ktoré by bolo zrejme možné len pri výhre v lotérii alebo so spolucestovateľom milionárom.

Reklama

No máme pre teba dobrú správu! Je tu spoločnosť, ktorá sa snaží súkromné lietanie sprístupniť širšej verejnosti. PrivateFly, platforma na chartre súkromných lietadiel na požiadanie, odštartovala ceny na leto 2019. Zahŕňajú jednosmerné lety za približne 755,85 eur na osobu.

The Nextant 400XTi. Zdroj: PrivateFly

Spoločnosť ponúka svoje nové „City Pairs“ za zvýhodnené ceny – privátne jet lety s fixnými cenami spájajúce niektoré obľúbené európske destinácie, ktoré sú o 30-50 percent lacnejšie ako zvyčajne.

Aby sa to však vyplatilo, musí byť v lietadle šesť ľudí. Takže je ideálne, ak cestuješ s rodinou alebo kamarátmi. Súkromný let s PrivateFly z Londýna do Paríža bude stáť asi 4 535 eur, čo po rozrátaní medzi šesť ľudí vyjde na približne 755 eur na osobu. Pre porovnanie, jednosmerný let s British Airways z Londýna do Paríža môže stáť 401 eur.

PrivateFly let so zľavou neznamená, že bude tvoj luxusný zážitok ohrozený. Už samotný začiatok ti spríjemní možnosť individuálneho VIP terminálu, plyšový lounge a drink pred vzlietnutím. Ak nestíhaš, využi výhody privátneho letu a dobehni pätnásť minút pred odletom. Ak sa ešte stále necítiš ako celebrita, vyber sa rovno k tvojmu lietadlu a nastúp cez červený koberec. Na palube si užiješ luxusnú kuchyňu a samozrejme množstvo šampanského.

Dostupné destinácie a ceny (všetky sú jednosmerné):

 • Londýn a Paríž Le Bourget: 4 535 eur celé lietadlo, 755,85 eur na osobu
 • Londýn a Ženeva: 6 046, 85 eur celé lietadlo, 1 011,68 eur na osobu
 • Londýn a Nice Côte d’Azur: 7 023, 62 eur celé lietadlo, 1 174,48 eur na osobu
 • Londýn a Miláno Malpensa: 6 546, 85 eur celé lietadlo, 1 093 eur na osobu
 • Londýn a Ibiza: 9 070 eur celé lietadlo, 1 511,71 eur na osobu
 • Londýn a Palma: 9 070 eur celé lietadlo, 1 511,71 eur na osobu
 • Paríž Le Bourget a Ženeva: 4 535 eur za celé lietadlo, 755,85 eur na osobu
 • Paríž Le Bourget a Nice Côte d’Azur: 5 535 eur celé lietadlo, 924,47 eur na osobu
 • Paríž Le Bourget a Miláno Malpensa: 5 535 eur celé lietadlo, 924,47 eur na osobu
 • Miláno Malpensa a Rím Ciampino: 5 035 eur celé lietadlo, 837 eur na osobu

Adam Twidell, generálny riaditeľ spoločnosti PrivateFly, upozorňuje: „Ceny súkromných lietadiel na požiadanie v Európe môžu kolísať, keď je dopyt najvyšší, najmä v letnom období.“

zdroj info: businessinsider.com
zdroj titulnej foto: Getty/Extreme-Photographer


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   4.4/5 - (7 votes)
  Komentáre

  Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

  Hore