Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Dobré správy z Thajska. Aerolinky Bangkok Airways už opäť lietajú

Dobré správy z Thajska. Aerolinky Bangkok Airways už opäť lietajú

Letecká spoločnosť Bangkok Airways oznámila, že už začala postupne obnovovať svoje vnútroštátne lety. Aerolinky tak už od 15. mája pokračujú v mimoriadne obľúbenej leteckej trase z Bangkoku na ostrov Koh Samui a od 1. júna budú lietať do ďalších štyroch destinácií.

Reklama

Správa prišla tesne po uvoľnení zákazov letov v Thajsku, ďalšie letecké spoločnosti sa pridajú čoskoro. Zahraniční turisti sa letecky do Thajska dostanú najskôr v júli.

Aerolinky dostali od tamojšej vlády povolenie na prevádzkovanie obmedzených domácich trás krátko potom, čo počet prípadov nového koronavírusu v Thajsku výrazne klesol a dostal sa na zanedbateľné čísla.

Okrem spoločnosti Bangkok Airways obnovili vnútroštátne lety v rámci Thajska aj aerolinky Nok Air, AirAsia, Vietjet a Lion Air.

Zákaz medzinárodných letov do Thajska a von z krajiny bude pokračovať až do konca júna, aby sa zabránilo novým prípadom koronavírusu dovezeným zo zahraničia.

Prázdne stredové sedadlá

Zatiaľ čo v Európe sa pravidlá sociálneho dištancu v lietadlách zrejme dodržiavať nebudú, v Thajsku to vyzerá inak. Thajský úrad pre civilné letectvo (CAAT) totiž stanovil niekoľko bezpečnostných pokynov na zabránenie šírenia koronavírusu. To okrem iného zahŕňa aj prázdne sedadlá medzi cestujúcimi, tvárové masky resp. rúška, špeciálne balenú stravu a termálne detekčné kontroly na letiskách.

Pri letoch dlhších ako 90 minút bude tiež podľa thajských úradov potrebné nechať posledné dva rady prázdne, týmto spôsobom chcú izolovať symptomatických cestujúcich.

Zdroj titulnej fotografie: Tee11 / Shutterstock.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky6 hodiny dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky7 hodiny dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky7 hodiny dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky9 hodiny dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky9 hodiny dozadu
Oslava 40-ky vo veľkom štýle. Kim Kardashian si prenajala megaluxusný Boeing 777 a odletela na Tahiti! https://t.co/1P7rfuE5K8 #novinky10 hodiny dozadu
Polárne medvede sa chystajú na každoročnú migráciu. Môžeš ich sledovať naživo https://t.co/p6MS6EybAt #novinky10 hodiny dozadu
Exotika bez testu a karantény. 8 krajín, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky10 hodiny dozadu
Redukcie letov na letisku Bratislava pokračujú. Nebude Londýn-Luton, ani Manchester https://t.co/P8lEOKqM6f #novinky11 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky11 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore