Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra

Ruský vlajkový dopravca Aeroflot od 1. októbra opätovne spustí obľúbené letecké spojenie Moskvy s Prahou. Ruské aerolinky začali po mesiacoch uzemnenia svojej flotily v auguste lietať do Londýna a obnovili tiež viaceré spojenie s Tureckom. Ruské aerolinky minulý rok prepravili takmer 20 miliónov cestujúcich, tento rok kvôli koronakríze dopravia len zlomok minuloročného počtu pasažierov.

Reklama

Na trase Praha – Moskva budú v predaji 2 lety týždenne, vždy štvrtky a soboty. Lety sa z dôvodu koronavírusových opatrení budú zatiaľ otvárať pravdepodobne vždy na 2 týždne dopredu.

Vďaka obnoveniu linky bude možné cez Prahu a Moskvu tranzitovať aj na letiská Šanghaj (PVG) či Los Angeles (LAX). Po novom bude možné tranzitovať cez Rusko aj do juhokórejskej metropoly Soul, Kazachstanu či Kirgizska.

Vstupné podmienky do Ruska (koronavírusové opatrenia)

 • Cestujúci s ruskými pasmi bez obmedzenia, po prílete však musia do 3 dní podstúpiť ruský test na COVID-19. Ruský test po prílete je možné nahradiť českým / slovenským negatívnym testom PCR pred odletom, ktorým sa v Moskve preukážete v ruskom alebo anglickom jazyku. Registrácia na gosuslugi.ru nie je povinná.
 • Cestujúci s ostatnými pasy / cudzinci s pracovnými vízami – musia doložiť potvrdenie, že môžu do Ruska vstúpiť. Potvrdenie žiada ruský zamestnávateľ cez príslušné ministerstvo. Bez tohto dokladu nie je možné vstúpiť na územie Ruska. Pre týchto cestujúcich je nutné sa pred odletom preukázať platným testom PCR nie starším 72 hod v anglickom alebo ruskom jazyku. Registrácia na gosuslugi.ru nie je povinná.

Aeroflot nelietal od apríla

V apríli 2020 spoločnosť Aeroflot pozastavila všetky medzinárodné lety a uzemnila väčšinu svojej flotily. Rusko následne zaviedlo celonárodný zákaz medzinárodnej leteckej dopravy. Aeroflot odvtedy prevádzkoval len niekoľko repatriačných letov, ale prakticky žiadne pravidelné medzinárodné spojenia s Európou.

Od 1. augusta lieta Aeroflot denne z moskovského letiska Šeremetevo na londýnsky Heathrow. Na tejto linke premáva obľúbený Boeing 777-300ER.

Zdroj: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore