Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra

Ruský vlajkový dopravca Aeroflot od 1. októbra opätovne spustí obľúbené letecké spojenie Moskvy s Prahou. Ruské aerolinky začali po mesiacoch uzemnenia svojej flotily v auguste lietať do Londýna a obnovili tiež viaceré spojenie s Tureckom. Ruské aerolinky minulý rok prepravili takmer 20 miliónov cestujúcich, tento rok kvôli koronakríze dopravia len zlomok minuloročného počtu pasažierov.

Reklama

Na trase Praha – Moskva budú v predaji 2 lety týždenne, vždy štvrtky a soboty. Lety sa z dôvodu koronavírusových opatrení budú zatiaľ otvárať pravdepodobne vždy na 2 týždne dopredu.

Vďaka obnoveniu linky bude možné cez Prahu a Moskvu tranzitovať aj na letiská Šanghaj (PVG) či Los Angeles (LAX). Po novom bude možné tranzitovať cez Rusko aj do juhokórejskej metropoly Soul, Kazachstanu či Kirgizska.

Vstupné podmienky do Ruska (koronavírusové opatrenia)

  • Cestujúci s ruskými pasmi bez obmedzenia, po prílete však musia do 3 dní podstúpiť ruský test na COVID-19. Ruský test po prílete je možné nahradiť českým / slovenským negatívnym testom PCR pred odletom, ktorým sa v Moskve preukážete v ruskom alebo anglickom jazyku. Registrácia na gosuslugi.ru nie je povinná.
  • Cestujúci s ostatnými pasy / cudzinci s pracovnými vízami – musia doložiť potvrdenie, že môžu do Ruska vstúpiť. Potvrdenie žiada ruský zamestnávateľ cez príslušné ministerstvo. Bez tohto dokladu nie je možné vstúpiť na územie Ruska. Pre týchto cestujúcich je nutné sa pred odletom preukázať platným testom PCR nie starším 72 hod v anglickom alebo ruskom jazyku. Registrácia na gosuslugi.ru nie je povinná.

Aeroflot nelietal od apríla

V apríli 2020 spoločnosť Aeroflot pozastavila všetky medzinárodné lety a uzemnila väčšinu svojej flotily. Rusko následne zaviedlo celonárodný zákaz medzinárodnej leteckej dopravy. Aeroflot odvtedy prevádzkoval len niekoľko repatriačných letov, ale prakticky žiadne pravidelné medzinárodné spojenia s Európou.

Od 1. augusta lieta Aeroflot denne z moskovského letiska Šeremetevo na londýnsky Heathrow. Na tejto linke premáva obľúbený Boeing 777-300ER.

Zdroj: SimpleFlying

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx13 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky14 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky18 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky19 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky20 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore