Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Adults Only: 5 dôvodov, prečo ľudia využívajú hotely bez detí

Adults Only: 5 dôvodov, prečo ľudia využívajú hotely bez detí

S pojmom Adults only dovolenka či hotel si sa už možno stretol. Pomenovanie naznačuje, že na takomto výlete zrejme veľa malých detí nestretneš. Hoci (svoje) deti milujeme a chceme s nimi stráviť straaašne veľa pekných chvíľ, aj tých pri mori, ruku na srdce – drink v ruke a knižka v druhej za úplného ticha, len šum vĺn v pozadí, no neznie to dobre? Takúto pohodičku ponúka niekoľko hotelov po celom svete. Deti sem majú vstup zakázaný.

Reklama

Ako to funguje?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku (napr od 14, 16 rokov alebo 18 rokov). Tieto hotely a rezorty neakceptujú rodiny s deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí vyhľadávajú pokojnú či romantickú atmosféru hotela.

Niektoré strediská pre dospelých sú aktívnejšie a živšie, iné pokojné a romantické. Či pri jednej alebo druhej verzii, ideou je sofistikovaná dovolenka bez pobehujúcich detí a vody striekajúcej z bazéna všade naokolo.

Prečo je Adults only dovolenka super nápad?

1. Čas prečítať si tú knihu

Doma nebol čas od Vianoc a na dovolenke sa kvôli kriku tiež nedá. Tak na toto môžeš pri dovolenke pre dospelých zabudnúť. Do hotela Adults only si nabaľ plný kufor kníh, budeš ich potrebovať.

2. Garantované ticho a žiaden stres

Áno, počuješ dobre. Nič! Len ticho a pokoj. Uži si opaľovanie na pláži, koktail v pool bare alebo šlofíka pri bazéne. Najlepšie na tom všetkom je, že v rezortoch pre dospelých sa nemusíš prispôsobovať žiadnym školským prázdninám. Tu deti nenájdeš počas celého roka.

3. A teraz zábava

Po ťažkom dni plnom relaxu si vyraz do mesta. Adults only hotely sú zväčša obklopené kasínami, barmi so živou hudbou či reštauráciami s prímorskou atmosférou bez detských menu a animátorov.

4. Exkurzie a aktivity pre dospelákov

Nie len hotely, ale aj výlety a zábavné činnosti v takýchto rezortoch sú dospelákom šité na mieru. Skvelou voľbou je napríklad ochutnávka vín či hodina pilatesu pred obedom. Vychutnaj si adrenalínové športy alebo horskú turistiku.

5. Zabudni na pizzu a párky

Adult-friendly hotely majú možnosť postaviť sa sofistikovanejšie aj k stolovaniu. Tam, kde v štandardných hoteloch bývajú sekcie vyčlenené pre fast food jedlo prispôsobené detským chutiam, nájdeš na takejto dovolenke delikátnu kuchyňu na úrovni.

Adults only dovolenku môžeš zažiť v rôznych skvelých rezortoch:

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky5 minút dozadu
Južná Kórea zbiera dáta o ľudoch cez QR kód. V miestnom klube sa nakazili desiatky https://t.co/7nEwddoBV217 hodín dozadu
Estónsko povolilo vstup 24 krajinám bez karantény. Na zozname je aj Slovensko https://t.co/WyZoE0BKbe17 hodín dozadu
Ako upraviť fotky a posunúť ich na vyššiu úroveň? Takto! https://t.co/fD9FuEAKl4 #tipy17 hodín dozadu
V Grécku monitorujú social distancing na plážach drony https://t.co/B1lLuUeAmJ17 hodín dozadu
Koronavírus spôsobil problémy aj požičovniam áut. Hertz bankrotuje https://t.co/8s78kAx1Pi #novinky22 hodín dozadu
Airbus A380 spoločnosti British Airways opäť na oblohe. Zatiaľ len na repatriáciu https://t.co/f9qOB63uFs23 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Víkend na Chopku s polpenziou a wellnessom za 99€ https://t.co/MI59DAwutk #dovolenky1 deň dozadu
Čím nahradiť dovolenku v zahraničí? Skús tieto 4 tipy https://t.co/LFAXI6N67f #dovolenky2 dni dozadu
10 dôvodov, prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete + letenky za 399€ https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore