Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Adults Only: 5 dôvodov, prečo ľudia využívajú hotely bez detí

Adults Only: 5 dôvodov, prečo ľudia využívajú hotely bez detí

S pojmom Adults only dovolenka či hotel si sa už možno stretol. Pomenovanie naznačuje, že na takomto výlete zrejme veľa malých detí nestretneš. Hoci (svoje) deti milujeme a chceme s nimi stráviť straaašne veľa pekných chvíľ, aj tých pri mori, ruku na srdce – drink v ruke a knižka v druhej za úplného ticha, len šum vĺn v pozadí, no neznie to dobre? Takúto pohodičku ponúka niekoľko hotelov po celom svete. Deti sem majú vstup zakázaný.

Ako to funguje?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku (napr od 14, 16 rokov alebo 18 rokov). Tieto hotely a rezorty neakceptujú rodiny s deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí vyhľadávajú pokojnú či romantickú atmosféru hotela.

Niektoré strediská pre dospelých sú aktívnejšie a živšie, iné pokojné a romantické. Či pri jednej alebo druhej verzii, ideou je sofistikovaná dovolenka bez pobehujúcich detí a vody striekajúcej z bazéna všade naokolo.

Prečo je Adults only dovolenka super nápad?

1. Čas prečítať si tú knihu

Doma nebol čas od Vianoc a na dovolenke sa kvôli kriku tiež nedá. Tak na toto môžeš pri dovolenke pre dospelých zabudnúť. Do hotela Adults only si nabaľ plný kufor kníh, budeš ich potrebovať.

2. Garantované ticho a žiaden stres

Áno, počuješ dobre. Nič! Len ticho a pokoj. Uži si opaľovanie na pláži, koktail v pool bare alebo šlofíka pri bazéne. Najlepšie na tom všetkom je, že v rezortoch pre dospelých sa nemusíš prispôsobovať žiadnym školským prázdninám. Tu deti nenájdeš počas celého roka.

3. A teraz zábava

Po ťažkom dni plnom relaxu si vyraz do mesta. Adults only hotely sú zväčša obklopené kasínami, barmi so živou hudbou či reštauráciami s prímorskou atmosférou bez detských menu a animátorov.

4. Exkurzie a aktivity pre dospelákov

Nie len hotely, ale aj výlety a zábavné činnosti v takýchto rezortoch sú dospelákom šité na mieru. Skvelou voľbou je napríklad ochutnávka vín či hodina pilatesu pred obedom. Vychutnaj si adrenalínové športy alebo horskú turistiku.

5. Zabudni na pizzu a párky

Adult-friendly hotely majú možnosť postaviť sa sofistikovanejšie aj k stolovaniu. Tam, kde v štandardných hoteloch bývajú sekcie vyčlenené pre fast food jedlo prispôsobené detským chutiam, nájdeš na takejto dovolenke delikátnu kuchyňu na úrovni.

Adults only dovolenku môžeš zažiť v rôznych skvelých rezortoch:

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: 2 noci v Lisabone + 5 nocí na Madeire za 479€! https://t.co/47f7BxgmFZ8 minút dozadu
Krajina zázrakov? Takto sa žije v Monaku + letenky od 32€ https://t.co/LgaAEd5d6X29 minút dozadu
Neodoberáš náš newsletter? Aha o čo prichádzaš! https://t.co/dRtQFWQQ4Z3 hodiny dozadu
HAVAJ s batožinou z Viedne za 769€! https://t.co/2gOZvRztL44 hodiny dozadu
NICE na jeseň od 28€! https://t.co/tOlBbsBbXA4 hodiny dozadu
Obľúbené letenky na Kubu sú späť! Leť od 439€ https://t.co/RcVBsdCZQ45 hodín dozadu
Veľmi lacný Tel Aviv počas zimných mesiacov: https://t.co/UWEFXYO8zn5 hodín dozadu
Nórske fjordy za pár eur: https://t.co/WVMRi6iZJU5 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore