Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Tieto mestské pláže musíš zažiť! 10 miest, kde si užiješ pamiatky aj more

Barcelona, Sydney či Rio de Janeiro sú notoricky známe plážové metropoly. My však vieme aj o ďalších mestách, kde sa popri túre po pamiatkach môžeš schladiť v mori, oceáne alebo jazere a užiť si tak aj mestskú aj dovolenkovú atmosféru. Tu je našich desať tipov.

Reklama

1. Tel Aviv, Izrael

Tel Aviv má príjemnú stredomorskú klímu a plážová kultúra je tu naozaj dobre rozvinutá. Keď už máš dosť múzeí, galérií a kaviarní, zamier na jednu z obľúbených mestských pláží.  Štýloví obyvatelia Tel Avivu sa schádzajú na Hilton Beach, no ak máš chuť na dlhé pláže so zlatým pieskom ako z pohľadnice, radšej sa vyber na Gordon alebo Frishman Beach.

Hugoht | Dreamstime.com

2. Hongkong

Hongkong nie je len jedno zo svetových finančných centier. Je to tiež malý ostrov, z ktorého je to na krásnu pláž odvšadiaľ blízko, najmä na južnej strane. Dostatok miesta na opaľovanie, reštaurácie s výhľadom na vodu a luxusné nákupné stredisko nájdeš v zálive Repulse. Menej ľudí a divokejšiu prírodu ponúkajú pláže Shek O a Big Wave Bay.

3. Porto, Portugalsko

Celé portugalské pobrežie je úchvatné. Kúsok z neho si môžeš vychutnať aj v druhom najväčšom meste krajiny. Ako sa oceán sa búrlivo  láme o skaly môžeš pozorovať napríklad z pláže Praia do Carnero, z ktorej navyše vedie promenáda k mestským hradbám.

4. Dakar, Senegal

Senegal síce nie je úplne štandardná destinácia, no jeho metropola Dakar sa pýši niekoľkými príjemnými plážami. Na pláži Plage de Ngor môžeš okrem plávania v pokojných vodách šúpať s miestnymi ustrice. Počasie na pobyt na pláži je tam takmer vždy výborné, dokonca aj v sezóne sucha, ktorá trvá od januára do februára. Za návštevu stojí oj ostrov Gorée, ktorý je smutnou spomienkou na éru otroctva.

Smandy | Dreamstime.com

5. Rejkjavík, Island

V srdci hlavného mesta Islandu sa skrýva skutočný poklad. Pláž Nauthólsvík je umelo vybudovaná geotermálna pláž. Vysedávať a zohrievať sa v teplých prameňoch môžeš po celý rok, to všetko ešte aj s parádnym výhľadom na mesto. Pláž s bielym pieskom ja navyše veľmi vhodná aj pre rodiny deťmi.

6. Hobart, Austrália

Plážové mesto, o ktorom pravdepodobne počul len málokto. Nachádza sa v ňom však množstvo neprebádaných zálivov, učupených popri rieke Derwent. Pláže Howrah a Bellerive sú takmer vždy prázdne a ako stvorené pre plavbu na plachetnici. Klasickejšie mestské pláže sú Sandy Bay a Long Beach.

7. Essaouira, Maroko

Mesto s niekoľkými otvorenými piesočnými plážami je domovom až piatich hudobných festivalov vrátane Gnaoua World Music Festival. Vyhľadávajú ho nadšenci kite surfingu, ale aj všetci tí, ktorí skrátka hľadajú v horúcom Maroku osvieženie. Pohodovú atmosféru dotvárajú nízke biele domčeky a rybárske reštaurácie.

Elena Odareeva | Dreamstime.com

8. Pärnu, Estónsko

Tam, kde sa zbieha rieka Pärnu a Rižský záliv, leží toto štýlové estónske mesto známe svojou spa kultúrou a dlhou promenádou popri zálive. Aj keď sú baltské letá krátke, dni sú vtedy mimoriadne dlhé, takže slnečných lúčov si môžeš užiť do sýtosti – či už v nádhernej drevenej vilke alebo po uši zabalený v bahne.

Stebati17 | Dreamstime.com

9. Chicago, USA

Pri Michiganskom jazere to v lete žije. Zhromažďujú sa tam miestni aj turisti a okolie jazera hostí jednu párty za druhou. Miesto, ktoré musíš navštíviť je pláž Oakland Beach – práve tá je dejiskom najlepších festivalov, turnajov v plážovom volejbale a ďalších letných zábaviek.

James Byard | Dreamstime.com

10. Wellington, Nový Zéland

Aj keď pre závany antarktického vetra nie je Wellington typickou letnou destináciou, zo zoznamu sa nedá vynechať. Krásne pieskové pláže tu vedú do krištáľovej vody. Zo všetkých najviac odporúčame pláž Freyberg, ktorá uspokojí každého turistu. Ak budeš mať plážovania dosť, neďaleko odtiaľ je Museum of New Zealand.

Philip Armitage | Dreamstime.com

Zdroj titulnej fotografie: Jasmina Dreamstime.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre
Hore