Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jar v Buenos Aires za 489€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš

Jar v Buenos Aires za 489€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš

Dalo by sa povedať, že Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny, je najnavštevovanejšie mesto Južnej Ameriky. Aby sme tento fakt odôvodnili, stačilo by vytvoriť článok pozostávajúci čisto z fotiek a pochopil by si, prečo je takou populárnou destináciou. Ale keďže máme vo zvyku uviesť niekoľko dôvodov, prečo dané miesto odporúčame, urobíme tak aj teraz. No najprv sa pozrime na letenky za skvelých 489€ s British Airways.

Reklama

Buenos Aires s British Airways za 489€

Termíny: marec – apríl 2020

Praha 1 prestup Buenos Aires 1 prestup Viedeň
Londýn Londýn
489 Rezervuj

Tak a teraz nech sa páči, 10 dôvodov, prečo je Buenos Aires tak očarujúce mesto.

1. Parque de Febrero

Alebo Bosques de Palermo alebo Palermo Woods. Tento park je plný krásnych jazier a altánkov, ale najmä pokojnej atmosféry. Ak túžiš po aktívnom oddychu, môžeš si požičať bicykel alebo korčule, ale bude v poriadku aj to, ak sa pripojíš k joggerom alebo chodcom okolo niektorého rybníka. Ak si knihomoľ, určite si zober niečo na čítanie, a odfoť sa pri El Jardín de los Poetas, pomníku géniov literatúry. A pre najnežnejšie dušičky je tu ružová záhrada, Rosedal.

2. Cintorín Recoleta

Nejde o akýkoľvek cintorín, podľa BBC patrí do 10 najkrajších na svete. Tu je pochovaná elita mesta, dokonca krajiny, napríklad bývalé hlavy štátu, ale aj jedna z vnučiek Napoleona. V kostole postavenom v roku 1822 je viac ako 4500 nadzemných krýpt, z nich 94 je vyhlásených za národné pamiatky. Možno sa ti toto odporúčanie zdá byť teraz morbídne, ale pri pohľade na mramorové mauzóleá, sochy vytvorené známymi umelcami budeš mať pocit, ako keby si sa nachádzal v outdoor múzeu.

3. Puerto Madero

Najmodernejšia štvrť mesta, na ktorú sú miestni veľmi hrdí. Je to vlastne prestavaný prístav na brehu rieky Rio de la Plata s mrakodrapmi a zrekonštruovanými budovami z červených tehál. Tunajšie steakhousy sú mimoriadne obľúbené medzi turistami, ale často v nich uvidíš aj businessmanov počas obchodných stretnutí.

4. Plaza de Mayo

Od revolúcie v roku 1810, ktorá viedla k nezávislosti Argentíny, je toto námestie centrom politického života, okolo neho stoja známe turistické atrakcie, budovy Cabildo, Casa Rosada atď.

Uprostred námestia sa nachádza najstaršia pamiatka Buenos Aires, Pirámide de Mayo. Každý štvrtok je okolo pyramídy zhromaždenie matiek „Madres de la Plaza de Mayo“ s fotkami svojich detí, ktoré bez stopy zmizli počas tunajšej vojny v 70-tych rokoch minulého storočia.

5. Caminito v La Boca

Caminito je v doslovnom preklade „malá ulica“, napriek tomu, že Caminito bolo pôvodne malým potokom. Keď vyschol, postavili sem železnicu, a keď zanikla aj tá, stalo sa toto miesto skládkou odpadu. A teraz sa môže pýšiť titulom najfarebnejšej ulice Buenos Aires, ktorá je súčasťou najfarebnejšej štvrte, La Boca. Ak máš rád farby, ak rád sleduješ umelcov počas svojej práce, ak hľadáš múzeá alebo jednoducho nejaké inšpiratívne prostredie, Caminito nemôžeš vynechať.

6. Múzeá

Rozhodli sme sa naše odporúčania múzeí zhrnúť do jedného odseku. Museo Nacional de Bellas Artes, čiže Národné múzeum výtvarného umenia sa nachádza v štvrti Recoleta, a často je kvalitou prirovnávané k Louvre. Vstup stojí 0 Eur, áno, tento kultúrny zážitok môže byť tvoj úplne zadarmo.

Ďalšie geniálne diela výtvarného umenia, tu však iba argentínskych umelcov, uvidíš aj v Museo Benito Quinquela Martín.

Pamätáš si film Evita, kde hlavnú rolu hrala Madonna? Tak v Buenos Aires existuje aj múzeum Evity, čiže Museo Evita, ktoré je cestou životom Evy Peron, manželky argentínskeho prezidenta v rokoch 1895-1974.

Malba je veľmi moderná budova, ktorá je domovom Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires (Malba). Medzi významnými dielami latinskoamerických umelcov sa tu nachádza aj autoportrét Fridy Kahlo.

7. San Telmo

Pop-up galérie, nočné bary, streetart, obchody so starožitnosťami a bohémska atmosféra. Každú nedeľu sa v tejto štvrti koná blší trh,pouliční umelci a interpreti zabávajú turistov. A keď už si v Latinskej Amerike, v žiadnom prípade nevynechaj predstavenie plné vášní a pravého južného temperamentu: tango-show.

8. Cafe Tortoni

Kaviarenskí povalači, hejteri kaviarenských povalačov, kávopiči, kávonepiči a neutrálna stredná vrstva, pozor! Toto nie je obyčajná kaviareň, ale najslávnejšia a najstaršia v meste, založená v roku 1858 jedným Francúzom na ulici Avenida de Mayo. Okrem kávy, malého občerstvenia si tu môžeš vychutnať aj predstavenia tanga.

9. Botanická záhrada Carlos Thays

Cafe Tortoni je kaviareň od Francúza, táto botanická záhrada je zas pomenovaná po francúzskom umelcovi, Carlosovi Thaysovi. Mal 40 rokov, keď pricestoval do Buenos Aires, a rozhodol sa, že zmení vzhľad mesta. Pod jeho vedením bolo vybudovaných viac parkov a tie staré boli obnovené. Táto botanická záhrada s viac ako 5000 druhmi rastlín bola jeho osobná srdcovka.

10. Letenka

Podledným dôvodom je práve ten, ktorý sme ti predstavili už v úvode tohto článku. Tak svelá letenka je jedným z dôvodov, prečo sa vydať do ďalekej Argentíny. O kvalitách a benefitoch Turkish Arilines počas ciest do exotiky sme už písali, je tu ďalšia možnosť, kedy si to môžeš odskúšať na vlastnej koži. Je jedno, odkiaľ si, do Viedne sa za lietadlom, ktoré ťa prepraví do Argentíny, oplatí ísť! Tak čau, v Argentíne!

Zabudni na zmenárne, skús Revolut

Poznáš platobnú službu Revolut? S touto najrýchlejšie rastúcou finančnou technológiou v Európe si jednoducho miesto fyzickej návštevy banky doma otvoríš aplikáciu na svojom smartfóne a „bankuješ“. Je ako stvorená pre cestovateľov, ktorí často menia finančné meny do iných mien a nie vždy majú šťastie na dobrý kurz. Navyše, výber zo všetkých bankomatov na svete je zdarma až do výšky 200 EUR mesačne! Funguje to veľmi jednoducho – stiahneš si aplikáciu, zaregistruješ sa a k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Revolut je skutočne revolučná služba, vyskúšaj ju teraz s Pelikánom.

ZALOŽIŤ REVOLUT + PLATOBNÁ KARTA ZDARMA

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Los Angeles – Papeete – Auckland – Tokio spolu za 1599€! https://t.co/9tv4jTA7xO #cestaokolosveta2 dni dozadu
MIKULÁŠ: Top letné pobyty v zľave! https://t.co/UiZwa7gSDN #pobyty2 dni dozadu
Ešte stíhaš pred Vianocami! Rozprávkové vianočné trhy v Európe: Máme aj akciové pobyty od 59€ https://t.co/42dq2OF4a2 #vianocnetrhy2 dni dozadu
Londýn v januári za 139€ aj s hotelom a raňajkami! https://t.co/zRbT6sXWpo #ponukadna2 dni dozadu
LAST MINUTE DOVOLENKA: All Inclusive Egypt za 296€ https://t.co/23E2ecJ0U9 #lastminute3 dni dozadu
Kréta na jar s letenkami od 68€! https://t.co/2S2I65lPxe #letenky3 dni dozadu
Portugalské Faro v zime od 39€! https://t.co/4kEmnYmrpx #letenky3 dni dozadu
VÝPREDAJ Air Canada: Karibik dnes rezervuješ od 449€ https://t.co/dN4TbLmhYS #letenky3 dni dozadu
Bangkok z Viedne s podpalubnou batožinou za 399€! https://t.co/cTU58YxqT0 #letenky4 dni dozadu
PECKA DŇA: 4 dni v Zaragoze v 3* hoteli len za 219€ https://t.co/WRlejGuSHQ #ponukadna4 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore