Nájdeš nás aj na:
zeneva

Novinky

Najchutnejší turistický pas v histórii? Švajačiarsko predáva Choco Pass

Najchutnejší turistický pas v histórii? Švajačiarsko predáva Choco Pass

Ruku na srdce, ak sa povie Švajčiarsko, napadne ti skôr Ženevské jazero alebo čokoláda? Nám osobne sa celkom zbiehajú sliny. A preto sme radi, že krajinu presných hodiniek napadlo podeliť sa o to najlepšie s nami všetkými. A to nie len tak hocijako, ale rovno prostredníctvom oficiálneho Choco Passu. Dostaneš sa s ním do tých najlepších čokoládovní.

Reklama

Choco Pass vytvorila Ženeva s cieľom osláviť jej históriu TOP čokoládového procudenta. Pas stojí približne 27€ pre dospelú osobu a 6€ pre deti. Každý výrobca ponúkne návštevníkom exkluzívne vzorky jeho najlepších čokolád priamo v Ženeve.

ženeva jazero

Pas sa aktivuje automaticky po vstupe do prvého obchodu a platí 24 hodín. Zakúpiť je ho možné online alebo v turistickom centre v Ženeve, využiť ho možno rok od zakúpenia. Pre deti je pripravený špeciálny Choco Pass Kids s prekvapením, píše God save the points. Držitelia pasu môžu navštíviť tieto miesta:

 • La Bonbonnière Chocolaterie et Chocolate Bar: Ponuka horúcej čokolády Grand Cru alebo Gourmand a 4 čokolády na výber
 • Du Rhône Chocolatier: Výber 6 čokolád vrátane mliečnej aj tmavej čokolády a praliniek
 • Stettler & Castrischer: 1 Pavé de Genève a Bonbons Deluxe
 • Sweetzerland: Karamelové truffle, orieškové Rocher, malinové Ttruffle, mandľové Dragées, kešu lupienky
 • Chocolaterie Zeller: 3 pavé glacé, 1 florentína (mliečna alebo tmavá), mould, kandizované pomaranče máčané v čokoláde
 • Favarger: avalines a nougalines, čokoládová tyčinka

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore