Nájdeš nás aj na:

Novinky

Chceš dovolenku bez drámy? Poď do Švajčiarska, hovorí nová kampaň s Federerom a De Nirom

Chceš dovolenku bez drámy? Poď do Švajčiarska, hovorí nová kampaň s Federerom a De Nirom

V novej kampani, za ktorou stojí Švajčiarska agentúra cestovného ruchu, sa stal ambasádorom domáceho turizmu svetoznámy tenista Roger Federer. Vo vtipnom videu sa snaží presvedčiť oscarového herca Roberta De Nira, aby jeho domovinu navštívil a nakrútil o nej film, ten však očarený nie je. Prečo? Švajčiarsko je údajne príliš dokonalé.

Reklama

Ktorého svetoznámeho herca namiesto seba De Niro do filmu o Švajčiarsku odporúča? Jeho meno zaznie na konci vtipne poňatej kampane. Hádam sa neurazil 🙂

Okrem videí so zvučnými menami v kampani jej ambasádor Federer odporúča svoje obľúbené miesta v krajine. Zameriava sa pritom na všetky ročné obdobia a všetky nádherné aspekty krajiny ako príroda, tipy na horách, v meste či skryté poklady Švajčiarska.

Ktoré miesta vo Švajčiarsku odporúča Federer?

Rýnske vodopády:

Z vrchu možno pozorovať najväčšie vodopády v Európe, prepraviť sa loďou k hradom, k povodiu či mocným skalám priamo uprostred dychberúcich vodopádov. To je jeden z TOP zážitkov, ktoré Federer v krajine odporúča.

San Salvatore:

Na juhu Švajčiarska v meste Lugano sa nachádza nádherná hora San Salvatore. Ponúka panoramatický výhľad na jazero a okolie i krásne Alpy. Návštevníci sa na samotný vrch môžu vyviesť lanovkou.

Hodinová veža

Prvá západna mestská brána v Starom meste Bernu je historickým a kultúrnym zážitkom. Veža pochádza z 13. storočia a jej zvony zvonia už viac ako 600 rokov. Na jej vrchol vedie asi 130 schodov špirálovitým schodiskom, kde sa nachádza vyhliadková plošina s najlepším výhľadom na Staré mesto a Alpy.

Riederalp:

Ak do Švajčiarska na turistiku, tak určite na 12-kilometrovú trasu cez pestrú krajinu od Kühboden až po les Aletsch. Po ceste si okrem iného môžu turisti obzrieť ľadovec Aletsch, najväčší ľadovec v strednej Európe. Táto oblasť je unikátnou prírodnou rezerváciou.

Fontána d’Eau

V ženevskom prístave známom ako La Rade priťahuje pozornosť fontána vystrelujúca vodu do výšky 500 metrov každú sekundu rýchlosťou asi 200 kilometrov za hodinu.

Dedina Castasegna:

Dedina Castasegna v regióne Bregaglia leží na hranici s Talianskom. Nachádza sa takmer v najnižšom bode údolia, pri rieke Maira, uprostred nedotknutej prírody. Dedinu obklopuje gaštanový les z oboch strán údolia.

Zdroj foto: My Switzerland

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore