Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Okoreň si život a uži si Zanzibar ako Kazma

Okoreň si život a uži si Zanzibar ako Kazma

Môžeš byť všetkým, čím chceš. A hlavne môžeš byť, kde len chceš! Jednou z Kazmových destinácii na jeho ceste okolo sveta bol aj nezabudnuteľný Zanzibar. Užil si ho na maximum, lebo na tomto nádhernom ostrove sa ani inak nedá. Charakterizujú ho dve farby – biela a modrá. Lebo taký je tu dokonalý piesok a priezračná voda.

Reklama

Vedel(a) si o Zanzibare, že…?

  • V roku 1946 sa tu narodil Freddie Mercury, hviezda skupiny Queen.
  • Nejde o jeden ostrov, ale o viacero ostrovov v Indickom oceáne.
  • Zanzibar bol dejiskom najkratšej vojny, ktorá skončila po 38 minútach.
  • Zanzibar má najväčší počet vyrezávaných dvier vo východnej Afrike.
  • Najväčšou a najvyššou budovou na Zanzibare je Dom zázrakov.

TOP 5 zážitkov na Zanzibare:

Pre šialencov aj povaľačov

Zanzibar je šperkom na oceáne obklopeným jednými z najlepších pláží na svete. Zážitkom je nielen plávanie, ale aj šnorchlovanie medzi nádhernymi rybami a koralmi. Ostrov s pestrými možnosťami vodných športov ako jazda na vodnom skútri alebo kite-surfing praje aj cestovateľským šialencom 😉 Ak si chceš od svojich úletov, podobne ako Kazma, na chvíľu oddýchnuť, sadni na kajak alebo motorový čln a nechaj sa unášať tyrkysovými vlnami. Nezabudnuteľná je tiež jazda na koni v tomto unikátnom prostredí.

Korenistý ostrov

Ostrov je vďaka úžasnému biotopu rajom pre pestovanie rôznych korenín ako škorica, čili, muškátový oriešok, zázvor, citrónová tráva a mnohé ďalšie. Počas dovolenky na Zanzibare sa zúčastni prehliadky koreninových plantáží. Okrem rôznych farieb, tvarov a vôní ťa prekvapia i bohaté medicínske účinky, ktoré tieto rastliny majú. Niektoré sa používajú aj na zafarbenie látok alebo v kozmetike. Nechaj sa poučiť o tomto krásnom remesle miestnymi.

Srdcom Zanzibaru je les

Po opici či pred, zavítaj do pýchy ostrova pokrývajúcej až 50 kilometrov štvorcových jeho územia – Lesnej rezervácie Jozani. V roku 1960 bola vyhlásená za chránenú oblasť. Dnes poskytuje útočisko, predtým takmer vyhynutým, guerézam pláštikovým – opiciam, ktorým sa tu dnes veľmi darí. Môžeš ich vidieť húpať sa na stromoch alebo prehľadávať kríky v honbe za dobrotami.

S plným žalúdkom sa objavuje lepšie

Sto ľudí, sto chutí. To platí aj na Zanzibare, hoci trocha inak. Množstvo rozličných ľudí prinieslo nielen do kultúry, ale aj do tamojšej kuchyne veľa vplyvov. A tie veru neboli na škodu. Portugalské, indické vplyvy, ale aj štipka Blízkeho východu. Výsledok je naozaj chutný. V ponuke samozrejme nikdy nechýbajú morské plody.

Živá história v Kamennom meste

Čo by to bolo za poznávačku bez kúska histórie. Neprehliadnuteľný Stone Town je UNESCO pamiatkou. Keď ho navštíviš, nebudeš sa tomu vôbec čudovať. Starobylá metropola zachovala stopy po mnohých historických udalostiach. Anglikánske a katolícke kostoly pripomínajú koloniálne časy, mešity a ománske paláce zasa vládnutie sultána. V tomto živom múzeu si dnes môžeš užiť pokojnú atmosféru s domácimi, ktorí ťa naladia na pozitívnu vlnu.

Akciové letenky

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky1 deň dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy1 deň dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky1 deň dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky1 deň dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY1 deň dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky1 deň dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky1 deň dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore