Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Okoreň si život a uži si Zanzibar ako Kazma

Okoreň si život a uži si Zanzibar ako Kazma

Môžeš byť všetkým, čím chceš. A hlavne môžeš byť, kde len chceš! Jednou z Kazmových destinácii na jeho ceste okolo sveta bol aj nezabudnuteľný Zanzibar. Užil si ho na maximum, lebo na tomto nádhernom ostrove sa ani inak nedá. Charakterizujú ho dve farby – biela a modrá. Lebo taký je tu dokonalý piesok a priezračná voda.

Reklama

Vedel(a) si o Zanzibare, že…?

  • V roku 1946 sa tu narodil Freddie Mercury, hviezda skupiny Queen.
  • Nejde o jeden ostrov, ale o viacero ostrovov v Indickom oceáne.
  • Zanzibar bol dejiskom najkratšej vojny, ktorá skončila po 38 minútach.
  • Zanzibar má najväčší počet vyrezávaných dvier vo východnej Afrike.
  • Najväčšou a najvyššou budovou na Zanzibare je Dom zázrakov.

TOP 5 zážitkov na Zanzibare:

Pre šialencov aj povaľačov

Zanzibar je šperkom na oceáne obklopeným jednými z najlepších pláží na svete. Zážitkom je nielen plávanie, ale aj šnorchlovanie medzi nádhernymi rybami a koralmi. Ostrov s pestrými možnosťami vodných športov ako jazda na vodnom skútri alebo kite-surfing praje aj cestovateľským šialencom 😉 Ak si chceš od svojich úletov, podobne ako Kazma, na chvíľu oddýchnuť, sadni na kajak alebo motorový čln a nechaj sa unášať tyrkysovými vlnami. Nezabudnuteľná je tiež jazda na koni v tomto unikátnom prostredí.

Korenistý ostrov

Ostrov je vďaka úžasnému biotopu rajom pre pestovanie rôznych korenín ako škorica, čili, muškátový oriešok, zázvor, citrónová tráva a mnohé ďalšie. Počas dovolenky na Zanzibare sa zúčastni prehliadky koreninových plantáží. Okrem rôznych farieb, tvarov a vôní ťa prekvapia i bohaté medicínske účinky, ktoré tieto rastliny majú. Niektoré sa používajú aj na zafarbenie látok alebo v kozmetike. Nechaj sa poučiť o tomto krásnom remesle miestnymi.

Srdcom Zanzibaru je les

Po opici či pred, zavítaj do pýchy ostrova pokrývajúcej až 50 kilometrov štvorcových jeho územia – Lesnej rezervácie Jozani. V roku 1960 bola vyhlásená za chránenú oblasť. Dnes poskytuje útočisko, predtým takmer vyhynutým, guerézam pláštikovým – opiciam, ktorým sa tu dnes veľmi darí. Môžeš ich vidieť húpať sa na stromoch alebo prehľadávať kríky v honbe za dobrotami.

S plným žalúdkom sa objavuje lepšie

Sto ľudí, sto chutí. To platí aj na Zanzibare, hoci trocha inak. Množstvo rozličných ľudí prinieslo nielen do kultúry, ale aj do tamojšej kuchyne veľa vplyvov. A tie veru neboli na škodu. Portugalské, indické vplyvy, ale aj štipka Blízkeho východu. Výsledok je naozaj chutný. V ponuke samozrejme nikdy nechýbajú morské plody.

Živá história v Kamennom meste

Čo by to bolo za poznávačku bez kúska histórie. Neprehliadnuteľný Stone Town je UNESCO pamiatkou. Keď ho navštíviš, nebudeš sa tomu vôbec čudovať. Starobylá metropola zachovala stopy po mnohých historických udalostiach. Anglikánske a katolícke kostoly pripomínajú koloniálne časy, mešity a ománske paláce zasa vládnutie sultána. V tomto živom múzeu si dnes môžeš užiť pokojnú atmosféru s domácimi, ktorí ťa naladia na pozitívnu vlnu.

Akciové letenky

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky4 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky7 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy8 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore