Nájdeš nás aj na:

Novinky

Zábavný park na Floride má nový najrýchlejší kolotoč. Témou je Jurský park

Zábavný park na Floride má nový najrýchlejší kolotoč. Témou je Jurský park

Zábavný park Universal Orlando Resort láka ľudí prvým náhľadom na unikátnu horskú dráhu – Jurassic World VelociCoaster. Inšpirovaná je, ako inak, známym filmovým trhákom Jurský park. Má byť najvyšším a najrýchlejším kolotočom na Floride.

Reklama

Dátum otvorenia je naplánovaný na leto 2021. Jazda podľa Lonely Planet sľubuje intenzívne manévre, ktoré katapultujú návštevníkov do rýchlosti 112 kilometrov za hodinu a vynesú ich viac ako 45 metrov do vzduchu. V pozadí sa má odohrávať príbeh známy z filmu.

Zdroj: Universal Orlando Resort

Na dráhe sú znázornené postavy z filmov vrátane Chris Pratt ako Owen Grady, Bryce Dallas Howard ako Claire Dearing a BD Wong ako Doktor Henry Wu. Horská dráha sa rozlieha na viac ako 700 kilometroch, súčasťou dobdrodružstva sú rôzne zrýchlujúce prvky, otočky nad zemou aj 365-stupňové otočky nad vodou.

Zdroj: Universal Orlando Resort

Návštevníci sa tiež dostanú blízko k replikám ako T. Rex či Velociraptor modrý, uvádza Lonely Planet.

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Kamira


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore