Nájdeš nás aj na:

Európa

Aerolinky Wizz Air už teraz dosahujú 80% svojej prevádzky z roku 2019

Aerolinky Wizz Air už teraz dosahujú 80% svojej prevádzky z roku 2019

Maďarská letecká spoločnosť Wizz Air je aktuálne jednou z najrýchlejších leteckých spoločností a tiež firmou ktorá sa veľmi rýchlo zotavuje z pandémie. V auguste 2020 už aerolinky dosiahli 80% svojej kapacity z roku 2019 a to sa zatiaľ nepodarilo žiadnej inej leteckej spoločnosti. Wizz Air však zároveň varuje, že rýchle zotavenie leteckej prevádzky môžu zabrzdiť septembrové cestovateľské obmedzenia v celej Európe.

Reklama

Maďarský lowcost sa v posledných rokoch rýchlo rozšíril z východnej do západnej Európy a tento rok úspešne spustil aj základňu v Spojených Arabských Emirátoch.

Wizz Air ďalej uviedol, že po výraznejšom raste predaja leteniek v júli došlo v auguste k miernemu poklesu čísel.

Konkurenčné lowcosty rastú pomalšie

Konkurenčné lowcosty zatiaľ nedokázali obnoviť takú časť prevádzky ako Wizz Air. Írsky aerolinky Ryanair plánovali do októbra dosiahnuť až 70% minuloročného letového plánu, minulý týždeň však uviedli, že svoje plány obmedzujú. Ďalší rival, britský easyJet, je ešte pesimistickejší a do štvrtého štvrťroka 2020 očakáva iba 40% svojej pôvodnej kapacity z roku 2019.

Wizz Air naďalej plánuje otvoriť základňu na letisku London Gatwick. Ambície maďarského lowcostu na londýnskom letisku však budú závisieť najmä od toho, či Európska komisia zmenou pravidiel uvoľní letiskové intervaly aj pre iné letecké spoločnosti. V súčasnosti pravidlá prajú najmä veľkým aerolinkám, ktoré z Gatwicku lietali pred koronakrízou a do októbra majú garantované lukratívne letiskové sloty.

Akciové letenky Wizz Air


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore