Nájdeš nás aj na:

Novinky

Otvorí sa nakoniec Thajsko už v októbri? Phuket rozmýšľa nad karanténnymi hotelmi

Otvorí sa nakoniec Thajsko už v októbri? Phuket rozmýšľa nad karanténnymi hotelmi

Thajské ministerstvo turizmu by chcelo obnoviť medzinárodný turizmus v októbri na základe nového programu „Safe and Seal“. Pilotný program dovolí vstup do krajiny návštevníkom z menej rizikových krajín. Navštíviť budú môcť určené oblasti, za podmienky, že strávia v Thajsku niekoľko týždňov.

Reklama

Turistický priemysel v Thajsku je obrovský. V roku 2019 privítala krajina viac ako 39 miliónov zahraničných turistov. Koronavírus bol pre túto stránku ekonomiky veľkým úderom. Hoci by sa niektoré hotely, obchodníci či tuk-tuk vodiči chceli vrátiť do starých koľají, vláda je opatrná. Len pred mesiacom oznámila, že sa turisti do krajiny nevrátia skôr ako v roku 2021, teraz je však v hre október.

Thajský minister turizmu Phiphat Ratchakitprakarn povedal, že je naklonený otvoriť ostrov Phuket pre zahraničných turistov na základe spomínaného programu. Ak by tento krok schválili, malé skupiny turistov by mohli vstúpiť na ostrov, pričom by museli dodržať 14-dňovú karanténu vo vybraných hoteloch a rezortoch. Na plážach pri hoteloch by boli vyhradené karanténne zóny.

Cestujúci by sa tiež museli dať otestovať na COVID-19 na začiatku a konci karantény. Ak budú tieto testy negatívne, môžu sa voľne pohybovať po ostrove. V prípade, že budú chcieť opustiť Phuket, budú musieť podstúpiť ďalšie testovania a karanténu. Ak bude tento program úspešný, mohol by byť použitý celoplošne na thajských ostrovoch.

Hoci od 1. júla krajina zrušila zákaz medzinárodných letov, zoznam ľudí, ktorí ju môžu navštíviť, je stále krátky. Zatiaľ ide prevažne o študentov, ľudí s pracovným povolením, niektorých zdravotných turistov a tých, ktorí sú v sňatku s obyvateľom Thajska.

Letenky do Thajska na sezónu 2020/2021

Keď budú mať zahraniční turisti povolený vstup do Thajska, budú pravdepodobne podliehať bezpečnostným pravidlám a pandemickému protokolu, ktorý platí na území už niekoľko mesiacov, píše Lonely Planet. To znamená povinné meranie teploty napríklad v reštauráciách a obchodných centrách, social distancing v obchodoch a pouličných stánkoch, či odporúčané registrovanie sa cez ThaiChana, monitorovaciu aplikáciu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky10 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky12 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky12 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky14 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky15 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky16 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky17 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky17 hodiny dozadu
Naomi Campbell je novou ambasádorkou turizmu v Keni. Nie všetci s tým súhlasia https://t.co/lpUyU6AAFy #novinky18 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 38€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky18 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore