Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Výlet v slnečnom Nice? Všetko, čo potrebuješ vedieť

Výlet v slnečnom Nice? Všetko, čo potrebuješ vedieť

Francúzska riviéra je skvelou destináciou počas celého roka. Dnes ti predstavím mestečko Nice, ktoré je ideálnym začiatkom na trip po Azúrovom pobreží. V letných mesiacoch môžeš čas využiť na plavby loďou, či jednoducho na oddych na pláži. Chladnejšie ročné obdobia sú skvelé kvôli menšiemu počtu turistov, ale tiež ceny ubytovania výrazne klesajú. Výlet sa teda oplatí aj v zime, ak ťa nezastihne nepretržitý dážď, ako sa to stalo nám.

Reklama

Ako sa dostať z letiska do mesta?

Priamo z letiska jazdí električka, ktorá ťa odvezie do centra mesta. Lístok stojí 1,50€. Druhou možnosťou je Uber, ktorý môžeš tiež vychytať za prijateľnú cenu.

Doprava po meste

V prípade pekného počasie vieš v Nice pokojne chodiť pešo celý deň, avšak po meste premávajú električky aj autobusy. Jedna cesta stojí 1,50€. Prípadne si môžeš zakúpiť výhodný balíček na 10 ciest. Automaty na lístky nájdeš takmer na každej zastávke električky. Google maps sú podľa môjho názoru veľmi spoľahlivé a nasmerujú ťa aj na to najodľahlejšie miesto.

Čo si nemôžeš nechať újsť?

Place Massena

Námestie, ktoré rozhodne neprehliadneš. Je to taký stredobod Nice, ktorým budeš prechádzať rozhodne viackrát počas výletu. Oddeľuje staré a nové mesto. Na námestí sa tiež nachádzajú dve fontány – Fountain of the Sun a Fontaine Miroir d’eau (táto funguje pravdepodobne len v teplých mesiacoch). Námestie ďalej lemuje množstvo obchodov, barov a kaviarní. Oplatí sa sem prísť aj po zotmení, nakoľko je námestie krásne vysvietené.

St Nicholas Russian Orthodox Cathedral

Niet divu, že budova pripomína katedrály, ktoré sa nachádzajú v Rusku, patrí totiž ruskej právoslavnej cirkvi v Nice. Ide o jednu z najkrajších stavieb v Nice, na ktorú sú obyvatelia právom hrdí. Zároveň je to najväčšia ortodoxná katedrála v západnej Európe.

The Negresco

Hotel, ktorý je klenotom Nice. Ide o ikonu Francúzskej riviéry. Nachádza sa neďaleko promenády a stojí tu už viac ako 100 rokov. Nádherný interiér očarí každého, ubytovať sa tu dá už od 100€ za noc, avšak kochať sa pohľadom na budovu môžeš taktiež z ulice.

Port de Nice

Jedno z najkrajších miest v Nice je rozhodne jeho prístav. Počas slnečných dní musí byť poriadne rušný, nám sa ho podarilo užiť si síce v škaredom počasí, za to v pokoji. Neďaleko prístavu sa taktiež nachádza veľmi zaujímavý vojnový pamätník, ktorý je vytesaný priamo do skaly. Prístav lemujú malebné domčeky, kaviarne a reštaurácie.

Nice Sign

Ikonický nápis Nice nesmieš pri svojej prechádzke pozdĺž pobrežia vynechať. Rozhodne ho neprehliadneš, davy turistov sú tu takmer neustále.

Place Garibaldi

Ďalšie zo známych námestí je Place Garibaldi. Vedel si, že známy Garibaldi sa narodil práve v Nice? Stredobodom námestia je fontána so sochou Garibaldiho a množstvo podnikov.

Rue Bonaparte

Ak nočný život v Nice, tak na Rue Bonaparte. Cez deň ide o pokojnú uličku, avšak v noci sa to tu hemží ľuďmi.

Notre-Dame Nice

Aj Nice má svoj vlastný Notre-Dame, avšak na rušnejšom mieste, uprostred jednej z ulíc. Je to najväčší kostol v Nice a jeho návštevu rozhodne odporúčam. Vstup do kostola je zdarma a interiér je očarujúci.

Vieille Ville Nice Old Town

Staré mesto Nice je čarovné. Úzke uličky, pastelové budovy a množstvo lokálnych malých obchodíkov s jedlom a domácimi výrobkami. Nájdeš tu takmer všetko. Neďaleko, na známej pešej ulici Cours Saleya, sa každý deň koná trh s ovocím, zeleninou a kvetmi. Táto štvrť je plná barov a reštaurácií, ktorých je v celom Nice naozaj mnoho.

Castle of Nice

Park, ktorý sa nachádza na kopci ponúka krásny výhľad na celé mesto. Park je naozaj očarujúci a plný zelene, nájdeš tu aj vodopád, ktorý je vidieť už z diaľky. K parku vedie množstvo schodov, ktoré treba zdolať, ale stojí to za to!

Akciové letenky

Výlety do okolia

Francúzska riviéra nie je len Nice. V okolí je veľa známych miest či dediniek, ktoré môžeš navštíviť. Najobľúbenejšou alternatívou je výlet do Cannes či Monaka. Do obidvoch miest sa dostaneš vlakom alebo autobusom. Ďalšou možnosťou je výlet do dedinky Eze a krásne mesto Menton. A pre tých náročnejších je ideálnou variantou výlet loďou do slnečného Saint-Tropez, lode však premávajú iba v sezóne. Na Francúzskej riviére sa teda rozhodne nudiť nebudeš.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    1/5 - (1 vote)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore