Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Vyjadrenie CEO Pelikána Tatiany Ondrejkovej k aktuálnej situácii (Covid-19)

Vyjadrenie CEO Pelikána Tatiany Ondrejkovej k aktuálnej situácii (Covid-19)

Vážení zákazníci Pelikána, milí priatelia, ako aj sami určite vnímate, aktuálna situácia ohľadom dočasných a preventívnych opatrení v snahe zamedzenia šírenia nového koronavírusu a ochoreniu Covid-19 v našej krajine i za jej hranicami sa stáva čoraz vážnejšou a nikto z nás by ju nemal brať na ľahkú váhu či podceňovať.

Reklama

Svetová zdravotnícka organizácia označila šírenie vírusu za globálnu pandémiu, Čína, Irán, Taliansko a Južná Kórea sú dočasne a preventívne takmer hermeticky uzatvorené, Spojené štáty americké od 13. marca dočasne a preventívne obmedzujú cestovanie z Európy na najbližších 30 dní a aj u nás doma na Slovensku od rána 12. marca vláda dočasne a preventívne vyhlásila mimoriadnu situáciu.

Pelikán pôsobí v cestovnom ruchu viac ako 15 rokov a za ten čas sme sa vypracovali na najväčšieho slovenského predajcu leteniek a zájazdov, ktorý spríjemňuje ľuďom cestovanie aj v ďalších piatich európskych štátoch.

Podarilo sa nám to aj preto, že vždy a za každých okolností sme sa snažili s Vami, našimi zákazníkmi, komunikovať vecne, otvorene, na rovinu. A nikdy to nemienime meniť.

Či už ide o krásne a príjemné chvíle plné zážitkov z ciest a poznávania, ale aj menej príjemné, ťažké momenty z cestovateľského prostredia, akými sú napríklad zrušené lety a rezervácie v ubytovacích zariadeniach alebo krachy našich partnerov – leteckých spoločností či iných cestovných kancelárií.

Sami vidíte, že pretrvávajúce šírenie vírusu núti takmer všetky vlády sveta prijímať čoraz prísnejšie opatrenia, ktoré majú výrazne negatívny vplyv na Vaše cestovateľské plány i na ekonomiky krajín.

Prosím Vás preto, Vás, našich zákazníkov, aby ste mali pri riešení Vašich požiadaviek cez zákaznícky servis Pelikána v najbližších dňoch a týždňoch strpenie a aby ste boli k prípadným chybám, ktoré určite prídu, zhovievavejší než obvykle.

Zákaznícky servis Pelikána pracuje už niekoľko týždňov na maximum a viacerí kolegovia i na úkor ich voľného času či spánku podávajú pri riešení Vašich požiadaviek priam nadľudské výkony. Nie je to ľahké, keďže situácia sa stále mení, niekedy doslova z hodiny na hodinu. 

Som ale presvedčená, že to spolu určite zvládneme a že všetky Vaše cestovateľské plány, ktoré šírenie vírusu dočasne a preventívne zastavilo, odložíte na neskôr a opäť sa s dôverou obrátite na Pelikána.

Úplne rozumiem prípadnému hnevu za niektoré neskoré či nepresné odpovede od mojich kolegov zo zákazníckeho servisu a aj v ich mene sa za akékoľvek nepríjemnosti z posledných dní ospravedlňujem. 

Žiaľ, situácia nadobudla v globálnom svete a merítku rozmery, kedy ani my v Pelikánovi ako jednotka na cestovateľskom trhu nedokážeme zabezpečiť 100-percentný zákaznícky servis pre každého tak, ako ste zvyknutí za normálnych okolností. 

Ide totiž o situáciu, na ktorú sa žiadna firma nedokáže pripraviť. 

Žiaľ, nedokážeme mať pre takéto prípady, ktoré sa vyskytnú raz za niekoľko rokov, k dispozícii ďalších sto alebo viac zamestnancov, ktorí by Vám so správnym vyškolením dokázali poskytnúť servis, ako za normálnych okolností.

Môžete mi však veriť, že všetci v Pelikánovi sa snažíme, aby všetci naši klienti dostali vecnú odpoveď a pomocnú ruku čo najskôr.

Ak ste teda zákaznícky servis Pelikána s Vašou požiadavkou kontaktovali elektronicky, ideálne cez email, prosím, nerobte tak opakovane. Ak sa nám snažíte dovolať a telefón Vám nezdvihneme ani na tretí pokus, prosím, pošlite Vašu požiadavku opäť najlepšie emailom na letenky@pelikan.sk alebo pobyty@pelikan.sk. Moji kolegovia Vás budú určite v čo najskoršom možnom čase kontaktovať.

Neprimeraný tlak, hnev, arogancia či úzkosť vytvára zbytočný stres, ktorý zase prináša zbytočné chyby a tie následne zbytočne odďaľujú reálne riešenia Vašich cestovateľských problémov. 

Prosím preto, majte viac než inokedy na pamäti, že aj my v Pelikánovi sme iba ľudia, že aj my máme podobné obavy a že aj nás sa spomínané dočasné a preventívne opatrenia bytostne dotýkajú.

Robíme však naozaj všetko, čo je v našich silách, aby sme Vaše požiadavky vyriešili čo najskôr a k čo najväčšej spokojnosti. Ubezpečujem Vás, že neignorujeme žiadnu z nich a už vonkoncom nepcháme hlavu do piesku.

Veľmi pekne Vám ďakujem za trpezlivosť, zhovievavosť a verím, že kvôli žiadnej negatívnej skúsenosti s našim zákazníckym servisom v kontexte šírenia koronavírusu a choroby Covid-19 na cestovnú kanceláriu Pelikán nezanevriete.

V mene mojich kolegov i v mojom mene Vám ešte raz, naozaj úprimne a ľudsky, ďakujem.

Tatiana Ondrejková,

CEO cestovnej kancelárie Pelikán

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Kanárske ostrovy zadarmo poistia na COVID-19 všetkých turistov, ktorí tam prídu https://t.co/JlIKSvSV2R #novinky9 hodín dozadu
Čo je krajšie? Martinik či Guadeloupe? Letenka od 299€! https://t.co/ckOTtXDMmD #letenky10 hodín dozadu
Havaj navrhol rezortové bubliny. Slúžili by ako karanténa pre dovolenkárov https://t.co/GXka8jAhTx11 hodín dozadu
Ukrajina zaradila Slovensko do tzv. červenej zóny. Bude vyžadovať test či karanténu https://t.co/bdHmHebta6 #novinky12 hodín dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník. Inak hrozí pokuta 500€ https://t.co/wADZn4OYHE #letenky12 hodín dozadu
AKTUALIZOVANÉ: Srí Lanka sa turistom otvorí v auguste, no o čosi neskôr https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky15 hodín dozadu
Nová garáž v Haagu pre bicykle pripomína futuristické letisko https://t.co/DQ8dGEUc8r #novinky15 hodín dozadu
Ryanair už prevádzkuje najviac letov v Európe, nasleduje Easyjet a Turkish Airlines https://t.co/zKY3RUT3N1 #novinky15 hodín dozadu
Green Inn Hotel – Raj (nielen) golfistov ukrytý v Beskydoch (recenzia) https://t.co/jIdvAbRS9T #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore