Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Vyjadrenie CEO Pelikána Tatiany Ondrejkovej k aktuálnej situácii (Covid-19)

Vyjadrenie CEO Pelikána Tatiany Ondrejkovej k aktuálnej situácii (Covid-19)

Vážení zákazníci Pelikána, milí priatelia, ako aj sami určite vnímate, aktuálna situácia ohľadom dočasných a preventívnych opatrení v snahe zamedzenia šírenia nového koronavírusu a ochoreniu Covid-19 v našej krajine i za jej hranicami sa stáva čoraz vážnejšou a nikto z nás by ju nemal brať na ľahkú váhu či podceňovať.

Reklama

Svetová zdravotnícka organizácia označila šírenie vírusu za globálnu pandémiu, Čína, Irán, Taliansko a Južná Kórea sú dočasne a preventívne takmer hermeticky uzatvorené, Spojené štáty americké od 13. marca dočasne a preventívne obmedzujú cestovanie z Európy na najbližších 30 dní a aj u nás doma na Slovensku od rána 12. marca vláda dočasne a preventívne vyhlásila mimoriadnu situáciu.

Pelikán pôsobí v cestovnom ruchu viac ako 15 rokov a za ten čas sme sa vypracovali na najväčšieho slovenského predajcu leteniek a zájazdov, ktorý spríjemňuje ľuďom cestovanie aj v ďalších piatich európskych štátoch.

Podarilo sa nám to aj preto, že vždy a za každých okolností sme sa snažili s Vami, našimi zákazníkmi, komunikovať vecne, otvorene, na rovinu. A nikdy to nemienime meniť.

Či už ide o krásne a príjemné chvíle plné zážitkov z ciest a poznávania, ale aj menej príjemné, ťažké momenty z cestovateľského prostredia, akými sú napríklad zrušené lety a rezervácie v ubytovacích zariadeniach alebo krachy našich partnerov – leteckých spoločností či iných cestovných kancelárií.

Sami vidíte, že pretrvávajúce šírenie vírusu núti takmer všetky vlády sveta prijímať čoraz prísnejšie opatrenia, ktoré majú výrazne negatívny vplyv na Vaše cestovateľské plány i na ekonomiky krajín.

Prosím Vás preto, Vás, našich zákazníkov, aby ste mali pri riešení Vašich požiadaviek cez zákaznícky servis Pelikána v najbližších dňoch a týždňoch strpenie a aby ste boli k prípadným chybám, ktoré určite prídu, zhovievavejší než obvykle.

Zákaznícky servis Pelikána pracuje už niekoľko týždňov na maximum a viacerí kolegovia i na úkor ich voľného času či spánku podávajú pri riešení Vašich požiadaviek priam nadľudské výkony. Nie je to ľahké, keďže situácia sa stále mení, niekedy doslova z hodiny na hodinu. 

Som ale presvedčená, že to spolu určite zvládneme a že všetky Vaše cestovateľské plány, ktoré šírenie vírusu dočasne a preventívne zastavilo, odložíte na neskôr a opäť sa s dôverou obrátite na Pelikána.

Úplne rozumiem prípadnému hnevu za niektoré neskoré či nepresné odpovede od mojich kolegov zo zákazníckeho servisu a aj v ich mene sa za akékoľvek nepríjemnosti z posledných dní ospravedlňujem. 

Žiaľ, situácia nadobudla v globálnom svete a merítku rozmery, kedy ani my v Pelikánovi ako jednotka na cestovateľskom trhu nedokážeme zabezpečiť 100-percentný zákaznícky servis pre každého tak, ako ste zvyknutí za normálnych okolností. 

Ide totiž o situáciu, na ktorú sa žiadna firma nedokáže pripraviť. 

Žiaľ, nedokážeme mať pre takéto prípady, ktoré sa vyskytnú raz za niekoľko rokov, k dispozícii ďalších sto alebo viac zamestnancov, ktorí by Vám so správnym vyškolením dokázali poskytnúť servis, ako za normálnych okolností.

Môžete mi však veriť, že všetci v Pelikánovi sa snažíme, aby všetci naši klienti dostali vecnú odpoveď a pomocnú ruku čo najskôr.

Ak ste teda zákaznícky servis Pelikána s Vašou požiadavkou kontaktovali elektronicky, ideálne cez email, prosím, nerobte tak opakovane. Ak sa nám snažíte dovolať a telefón Vám nezdvihneme ani na tretí pokus, prosím, pošlite Vašu požiadavku opäť najlepšie emailom na [email protected] alebo [email protected]. Moji kolegovia Vás budú určite v čo najskoršom možnom čase kontaktovať.

Neprimeraný tlak, hnev, arogancia či úzkosť vytvára zbytočný stres, ktorý zase prináša zbytočné chyby a tie následne zbytočne odďaľujú reálne riešenia Vašich cestovateľských problémov. 

Prosím preto, majte viac než inokedy na pamäti, že aj my v Pelikánovi sme iba ľudia, že aj my máme podobné obavy a že aj nás sa spomínané dočasné a preventívne opatrenia bytostne dotýkajú.

Robíme však naozaj všetko, čo je v našich silách, aby sme Vaše požiadavky vyriešili čo najskôr a k čo najväčšej spokojnosti. Ubezpečujem Vás, že neignorujeme žiadnu z nich a už vonkoncom nepcháme hlavu do piesku.

Veľmi pekne Vám ďakujem za trpezlivosť, zhovievavosť a verím, že kvôli žiadnej negatívnej skúsenosti s našim zákazníckym servisom v kontexte šírenia koronavírusu a choroby Covid-19 na cestovnú kanceláriu Pelikán nezanevriete.

V mene mojich kolegov i v mojom mene Vám ešte raz, naozaj úprimne a ľudsky, ďakujem.

Tatiana Ondrejková,

CEO cestovnej kancelárie Pelikán

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.8/5 - (22 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Do USA môžu cestovať zaočkovaní turisti od 8. novembra, potvrdil Biely dom. Akceptujú vakcíny odporúčané WHO https://t.co/iHe6gMgu8y #novinky1 deň dozadu
Dubaj v októbri za 85€! Rezervuj si čím skôr letenku z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň v Dubaji v novom 4*hoteli s letenkami z Bratislavy, polpenziou alebo all inclusive od 1183€ https://t.co/sD8vN1gS7v #dovolenky1 deň dozadu
Cestovanie do Veľkej Británie: očkovaní nepotrebujú test pred vstupom, otestovať sa môžu hneď po príchode https://t.co/shZ97LwCdy #novinky1 deň dozadu
Ostrov Bali sa otvoril vybraným krajinám. Turisti z Maďarska a Poľska tam už smú, Slováci zatiaľ nie https://t.co/ESIPbVznbs #letenky1 deň dozadu
Chorvátsko má prvú dedinu digitálnych nomádov. Je kúsok od Zadaru https://t.co/APnmhXk8yv #novinky1 deň dozadu
Kam do exotiky v zime? 5 TOP destinácií s ľahkou dostupnosťou https://t.co/VxcJasF80F #letenky1 deň dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: využi našu zľavu a leť na jeseň od perfektných 23€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy1 deň dozadu
NOVINKA: Priama linka na Kanárske ostrovy z Bratislavy za super ceny od 62€! https://t.co/8QPRBGNYSv #letenky1 deň dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si TOP10 rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore