Nájdeš nás aj na:

Novinky

Luxusná Viking Star má vyraziť v roku 2021. Plaviť sa bude 136 dní

Luxusná Viking Star má vyraziť v roku 2021. Plaviť sa bude 136 dní

Výlety loďou v USA sú kvoli pandémii do 30. septembra pozastavené. V roku 2021 sa však plánuje veľká plavba okolo sveta. Pasažieri by mali na lodi Viking Star stráviť 136 dní.

Reklama

Plavba by mala začať 24. decembra 2021 z Fort Lauderdale na Floride. Itinerár Viking World Cruise by mal obsahovať návštevu 27 krajín a 56 prístavov, s prenocovaním v 11 mestách. Na programe je Stredná Amerika, Panamský prieplav, pobrežia Severnej Ameriky, Havaj, Nový Zéland, Austrália, Ázia, Blízky východ, Stredozemné more a nakoniec Londýn.

Loď s kapacitou 930 hostí dáva cestujúcim aj druhú možnosť – stráviť na nej len 119 dní. Táto skrátená plavba je nazvaná Viking World Horizons. Loď v tejto verzii vyrazí z Los Angeles, navštívi 22 krajín a 49 prístavov. Hostia si môžou tiež zvoliť o 3 dni dlhšiu plavby a vylodiť sa v nórskom Bergene. Viking navštívi tri nové prístavy – ostrov Phillip, Eden v Austrálii a Yangon v Mjanmarsku.

Viking na palube ponúka napríklad aj historický program s kultúrnymi prednáškami spojenými s destináciami, ktorými bude prechádzať. Predstaví ich umenie, architektúru, hudbu aj prírodu. Súčasťou by mala byť napríklad talianska opera či portugalský hudobný žáner fado.

Plavba nebude lacnou záležitosťou. Cena začína na 43 074€ za osobu. Viac informácií nájdeš tu.

Zdroj informácií: Lonely Planet
Zdroj hlavnej foto: Vikingcruises.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky55 minút dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky2 hodiny dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy2 hodiny dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky4 hodiny dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy4 hodiny dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy4 hodiny dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky6 hodín dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky6 hodín dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky6 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore