Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Bahamy majú nové pravidlá. Odporúčajú pricestovať len v nutnom prípade

Bahamy majú nové pravidlá. Odporúčajú pricestovať len v nutnom prípade

Lety z USA na Bahamy už nebudú zakázané. Krajina však odporúča cestovať len v nutných prípadoch a zavádza prísne pravidlá pre všetkých návštevníkov.

Reklama

Pemiér Hubert Minnis vyhlásil, že od 22. júla budú môcť navštíviť krajinu komerčnými letmi len obyvatelia Kanady, Veľkej Británie a Európskej únie. Američania mali mať prílet povolený len v súkromných charteroch alebo napríklad na jachte.

Generálny prokurátor krajiny však vydal 24. júla tlačové vyhlásenie, v ktorom uviedol, že Bahamy vytvorili jednotný štandard zaobchádzania pre všetkých návštevníkov, čo znamená, že žiadne krajiny nebudú mať zamedzený prístup. Toto vyhlásenie však následne doplnili tlačovou správou, ktorá hovorí, že sa naďalej odporúčajú len nutné návštevy, pokiaľ ide o medzinárodné lety na Bahamy.

Prípady nákazy koronavírusom totiž narastajú od 1. júla, kedy sa krajina otvorila turizmu. Pri príchode na Bahamy vyžadujú negatívny test na COVID-19 starý maximálne 10 dní. Turisti tiež musia vyplniť tzv. Bahamas Health Visa a nechať si túto prihlášku schváliť. Povinná je takisto 14-dňová karanténa na vlastné náklady a ďalší test na konci karantény, tiež na vlastné náklady. Striktné obmedzenia sa dotýkajú aj domácich, a to v podobe zatvorenia pláží, reštrikcií týkajúcich sa cestovania po ostrove či karantény, píše Lonely Planet.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore