Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Vietnam otvorí obľúbené letoviská pre zaočkovaných turistov už v decembri

Vietnam otvorí obľúbené letoviská pre zaočkovaných turistov už v decembri

Vietnam sa začne v decembri 2021 po takmer dvoch rokoch úplneho uzatvorenia opäť otvárať plne zaočkovaným turistom zo zahraničia. Spočiatku otvorí najobľúbenejšie turistické letoviská a destinácie, ku kompletnému otvoreniu krajiny má dôjsť až v júni 2022.

Reklama

Ázijská krajina plánuje v decembri otvoriť Halong Bay, Hoi An, Nha Trang a Dalat úplne očkovaným zahraničným turistom z takzvaných bezpečných destinácií.

V súčasnosti majú za veľmi prísnych okolností vstup do krajiny iba vietnamskí repatrianti, zahraniční investori a vysokokvalifikovaní pracovníci.

Vietnam mal už tento mesiac otvoriť obľúbenú ostrovnú destináciu Phu Quoc, avšak pomalšie očkovanie posunulo dátum opätovného otvorenia. Oficiálne vyhlásenie vtedy naznačovalo, že krajina umožní plne očkovaným cudzincom vstup na Phu Quoc, ak poskytnú dôkaz o negatívnom teste na COVID-19.

Vietnam je jednou z mála ázijských krajín, ktorá vyrába vlastné vakcíny proti koronavírusu.

Zdroj foto: Shutterstock/Uskarp


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore