Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Vianočné trhy v Norimbergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú

Vianočné trhy v Norimbergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú

Jeden z najpopulárnejších vianočných trhov v nemeckom Norimbergu tento rok nebude.

Reklama

Norimberg je druhé najväčšie mesto v Bavorsku. Vianočné trhy v tomto meste sú nielen obľúbené, ale i jedny z najstarších v Nemecku. Pochádzajú zo 16. storočia. Ročne ich navštívia 2 milióny ľudí.

Vianočné trhy sú známe drevenými stánkami ozdobenými červeno-bielymi látkami na hlavnom námestí. Rozvoniavajú typickými perníkmi, klobáskami a vareným víno.

Pôvodne plánovali adventné trhy otvoriť za špeciálnych podmienok. Stáť mali na štyroch rôznych námestiach. Starosta mesta Marcus König však oznámil, že podujatie bude zrušené úplne, píše Lonely Planet.

Zdroj: Shutterstock/vulcano

„Toto rozhodnutie pre nás nie je ľahké. Vianočné trhy so svojou veľkou tradíciou patria k Norimbergu. Napriek tomu nemôžeme ospravedlniť zhromaždenie tisícok ľudí v centre mesta,“ vysvetlil rozhodnutie starosta.

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Perati Komson


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.