Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

7 vecí, ktoré si môžeš užiť vo Valencii za pár drobných, alebo úplne zadarmo

7 vecí, ktoré si môžeš užiť vo Valencii za pár drobných, alebo úplne zadarmo

Čo si budeme hovoriť, veci zdarma sú skrátka super, najmä na výletoch kde má človek omnoho viac výdavkov ako doma. V každom meste je vždy niekoľko alternatív, ktoré môže turista využiť zdarma. Dnes sa s tebou podelím o pár tipov na činnosti a miesta, ktoré sú vo Valencii úplne zdarma, alebo za malý poplatok.

Reklama

1. Múzeá

Aj vo Valencií sa nachádza niekoľko múzeí, ktoré môžeš navštíviť zadarmo. Niektoré sú zdarma po celý rok, iné len v konkrétne dni. 

Zoznam múzeí, ktoré sú zadarmo

  • Múzeum umenia – zadarmo
  • Národné múzeum – víkendy zadarmo
  • Vlastivedné múzeum – víkendy a sviatky- zadarmo
  • Múzeum umenia MUVIM– pre študentov zadarmo, víkendy zadarmo, bežná cena 2€
  • Múzeum moderného umenia IVAM– nedeľa- zadarmo

2. Výhľady

Kam za výhľadom na slnečnú Valenciu? Pamiatka Torres de Quart ponúka voľný vstup na výhľad každú nedeľu, ostatné dni v týždni si zaplatíš len 2€. Ak ti jeden výhľad nebude stačiť, môžeš navštíviť aj vežu El Miguelete, kde stojí vstupné taktiež 2€.

3. Aréna býčich zápasov

Pre Španielsko sú typické býčie zápasy, vo Valencii sa nachádza aréna s múzeom, ktorú môžeš navštíviť za pár drobných. Celý lístok stojí len 2€.

Skontroluj si ceny:

4. Street art

Valencia je priam raj streeartu, nájdeš ho tu snáď na každom rohu a to v rôznych podobách. Niektoré sú zašité v neznámych uličkách, mnoho z nich naopak nájdeš pri hlavných cestách.

5. Bicyklom po Valencii

Bicykel je výborným prostriedkom ako spoznať mesto. Dokonca ešte aj o čosi rýchlejšie. Valencia má podľa môjho názoru pekné cesty, kde cestovanie bicyklom nie je tak náročné. Prenajať si ho môžeš už od 5€ na celý deň, čo je skvelá cena!

6. Záhrady

Ak by ti bolo málo zelene, vo Valencii nájdeš aj niekoľko záhrad. Do Botanickej záhrady, či záhrady Monforte ťa vstup ani náhodou nezruinuje, nakoľko je opäť vo výške symbolických 2,50€. Mnoho menších záhrad je ale úplne zdarma.

7. Pláž

Valencia patrí medzi obľúbené destinácie aj práve kvôli svojej rozľahlej pláži, ktorú ponúka. Na pláži je dostatok miesta a okolie je tiež veľmi príjemné. Palmové aleje a kaviarne sú pozdĺž celej promenády. Síce je vziadelená od centra diania, ale autobusom sa sem dostaneš za 1,50€ (jednosmerne, lístok si kúpiš u vodiča). Prípadne si môžeš spraviť prechádzaku a dostať sa sem úplne zadarmo.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Tenerife v júni s letenkami a 4*hotelom za 486€ https://t.co/4NvUyaU3m0 #dovolenky3 hodiny dozadu
Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky4 hodiny dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky6 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy7 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky7 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy8 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy8 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky8 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky8 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore