Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Dobré správy z USA. United Airlines pridávajú lety do plážových destinácií

Dobré správy z USA. United Airlines pridávajú lety do plážových destinácií

Keď zrušia zákaz cestovania pre turistov z Európy do USA, okamžite budú k dispozícii ďalšie výborné spojenia na obľúbené pláže Karibiku či Ameriky. United Airlines teraz pridali do letového plánu na zimu ďalšie zaujímavé destinácie. Do Karibiku či Latinskej Ameriky celkovo pribudne z USA deväť nových leteckých spojení.

Reklama

United Airlines nové destinácie automaticky zaraďujú medzi linky, kde cestujúcim umožňujú predodletové PCR testovanie. Viaceré karibské krajiny či štáty Latinskej Ameriky totiž vyžadujú k vstupu negatívny test na COVID. „Rozsiahle testovanie je kľúčom k odomknutiu medzinárodných hraníc a bezpečnému znovuotvoreniu globálneho cestovania. V testovaní budeme naďalej stáť na čele – United boli prvými, ktorí oznámili testovací program COVID-19 pre cestujúcich a prvými, ktorí ponúkli bezplatné testy na letoch cez Atlantik,“ píše sa v tlačovej správe United Airlines.

Cena predodletového PCR testu v podaní United Airlines je 119 dolárov.

United Airlines zaznamenali 95% nárast cestujúcich po zavedení predletových testov medzi San Franciscom a Havajom.

Nové linky United Airlines od 7. decembra:

 • Aruba (AUA)
 • Belize City, Belize (BZE)
 • Mesto Guatemala, Guatemala (GUA)
 • Lima, Peru (LIM)
 • Nassau, Bahamy (NAS)
 • Panama City, Panama (PTY)
 • San Pedro Sula, Honduras (SAP)
 • San Salvador, Salvádor (SAL)
 • Tegucigalpa, Honduras (TGU)

Mexiko, Karibik i Florida

Letecká spoločnosť United Airlines ešte v novembri rozšíria služby do viac ako 20 destinácií v Mexiku, vrátane Acapulca, Zihuatanejo, Cancúnu, Cozumelu, Cabo San Lucas a Puerto Vallarta, a pridávajú tiež spojenia na Floridu – Fort Lauderdale, Fort Myers, Orlando, Tampa a Key West.

Letecká spoločnosť tiež plánuje obnoviť lety do siedmich karibských a stredoamerických destinácií vrátane oblastí ako Antigua, Curacao, Grand Cayman, Managua, Nassau, Svätá Lucia a Roatan a znovu otvoriť linky zo San Francisca do Tampy a z Denveru do Miami. Pridala tiež lety bez medzipristátia medzi New Yorkom a Johannesburgom, San Franciscom a Bangalore a Chicagom a Naí Dillí.

Už dosahujú takmer polovicu bežnej prevádzky

Celkovo budú túto zimu United Airlines lietať na 44% svojho obvyklého harmonogramu v porovnaní s minulým rokom. Na domácom trhu v USA sa dostali takmer na polovicu predpandemickej prevádzky (49%) a v prípade medzinárodných letov na 38% pôvodnej premávky.

Akciové letenky do USA na budúci rok


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore