Nájdeš nás aj na:

Novinky

Slávnostný let Turkish Airlines už videli viac ako 4 milióny ľudí

Slávnostný let Turkish Airlines už videli viac ako 4 milióny ľudí

Turci oslávili Deň národnej suverenity a špeciálny let Turkish Airlines pri ktorom piloti „nakreslili“ svojou trajektóriou tureckú vlajku si už pozreli 4 milióny ľudí. Ide tak historicky o jeden z najsledovanejších letov na stránke FlightRadar24.com, ktorá nepretržite mapuje vzdušný priestor na celom svete.

Reklama

FlightRadar24 je stránka venovaná fanúšikom lietania, ale aj všetkým záujemcom sledovania lietadiel online, ktorí chcú vidieť čo sa aktuálne deje vo vzduchu, aké lietadlo okolo nás prelietajú, aké linky spájajú jednotlivé mestá na svete, a pod. Aj my v Pelikáne túto stránku často sledujeme – ak chceme mať info o tom, či už lietadlo pristálo, kde sa práve nachádza, koľko ich je vo vzduchu práve, atď.

Let Turkish Airlines sa uskutočnil 23. apríla. Sledovalo ho naživo 195-tisíc ľudí a neskôr si ho spätne pozreli až 4 milióny ľudí, čím sa stal jedným z najsledovanejších letov všetkých čias v histórii internetu.

Turkish Airlines predbehli aj mimoriadne obľúbené diaľkové lety Qantas. Podľa FlightRadar24.com boli Qantas najsledovanejšou udalosťou roku 2019, kedy prvý z troch testovacích letov projektu Qantas Sunrise pritiahol najmenej 800-tisíc ľudí.

Slávnostný let Turkish Airlines si môžete prehrať aj dnes. Stačí kliknúť na tento odkaz.

Zdroj: SimpleFlying.com, Turkish Airlines, FlightRadar24.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore