Nájdeš nás aj na:

Novinky

Slávnostný let Turkish Airlines už videli viac ako 4 milióny ľudí

Slávnostný let Turkish Airlines už videli viac ako 4 milióny ľudí

Turci oslávili Deň národnej suverenity a špeciálny let Turkish Airlines pri ktorom piloti „nakreslili“ svojou trajektóriou tureckú vlajku si už pozreli 4 milióny ľudí. Ide tak historicky o jeden z najsledovanejších letov na stránke FlightRadar24.com, ktorá nepretržite mapuje vzdušný priestor na celom svete.

Reklama

FlightRadar24 je stránka venovaná fanúšikom lietania, ale aj všetkým tým, ktorí chcú vidieť čo sa aktuálne deje vo vzduchu, aké lietadlo okolo nás prelietajú, aké linky spájajú jednotlivé mestá na svete, a pod. Aj my v Pelikáne túto stránku často sledujeme – ak chceme mať info o tom, či už lietadlo pristálo, kde sa práve nachádza, koľko ich je vo vzduchu práve, atď.

Let Turkish Airlines sa uskutočnil 23. apríla. Sledovalo ho naživo 195-tisíc ľudí a neskôr si ho spätne pozreli až 4 milióny ľudí, čím sa stal jedným z najsledovanejších letov všetkých čias v histórii internetu.

Turkish Airlines predbehli aj mimoriadne obľúbené diaľkové lety Qantas. Podľa FlightRadar24.com boli Qantas najsledovanejšou udalosťou roku 2019, kedy prvý z troch testovacích letov projektu Qantas Sunrise pritiahol najmenej 800-tisíc ľudí.

Slávnostný let Turkish Airlines si môžete prehrať aj dnes. Stačí kliknúť na tento odkaz.

Zdroj: SimpleFlying.com, Turkish Airlines, FlightRadar24.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO3 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky3 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky3 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore