Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Srí Lanka uvoľňuje leteckú dopravu. Prvé lety z krajiny spustia už tento týždeň

Srí Lanka uvoľňuje leteckú dopravu. Prvé lety z krajiny spustia už tento týždeň

Letecká spoločnosť SriLankan Airlines oznámila plány na nasledujúce obdobie a tie zahŕňajú medzinárodné lety do viacerých destinácií na svete. Krajina tak otvára letecký priestor už tento týždeň, zatiaľ jednosmerne. Cestovné obmedzenia v cieľových krajinách však zatiaľ budú znamenať, že na týchto letoch bude môcť cestovať iba malý počet ľudí.

Reklama

Zatiaľ na štyri veľké letiská

Aerolinky SriLankan zatiaľ plánuju lietať zo základne v Kolombe na londýnsky Heathrow, do Tokia, austrálskeho Melbourne a Hongkongu. Všetky lety budú zatiaľ jednosmerné, čo znamená, že lietadlá sa na ostrov vrátia bez cestujúcich z týchto miest. Toto opatrenie sa pravdepodobne prijalo s cieľom zabrániť akýmkoľvek potenciálnym dovezeným prípadom nového koronavírusu.

Lety do Londýna štartujú tento týždeň, ďalšie spomínané destinácie budú Srilankan Airlines lietať od druhej polovice mája.

Srí Lanka potrebuje turistov

Rozhodnutie začať lietať padlo aj kvôli tomu, že na ostrove zostalo ešte stále množstvo uviaznutých cudzincov, píše SimpleFlying.com. Povolenie leteckej dopravy však už tiež znamená, že dopyt po medzinárodných letoch stúpa a pomaly sa začne vracať do normálnych koľají.

Hrubý domáci produkt krajiny je z väčšej časti závislý aj od turistov. Srí Lanka sa už začala postupne zotavovať z krízy spôsobenej teroristickým útokmi v roku 2019, kedy dočasne uvoľnila vízovú politiku, no korona-kríza jej spôsobuje obrovský výpadky príjmov zo štátneho rozpočtu. Môžeme tak očakávať, že bude tiež jednou z prvých krajín Ázie, ktorá sa bude snažiť prilákať turistov z celého sveta tak rýchlo, ako to len pôjde.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore