Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo majú spoločné naše Kopanice a Tahiti? Štefánika (video)

Čo majú spoločné naše Kopanice a Tahiti? Štefánika (video)

Vedel(a) si, že najvzdialenejší pamätník Milana Rastislava Štefánika sa nachádza na kúsku zeme uprostred Tichého oceánu – na ostrove Tahiti? Pamätník rodáka z myjavských kopaníc bol postavený na Francúzskej Polynézii, v jej hlavnom meste Papeete.

Reklama

Navštívili ho zakladatelia portálu Kopanice.sk. Na svojom webe píšu aj o tom, že Štefánikov sen bol založiť slovenskú kolóniu na ostrove Tupai, neďaleko svetoznámeho ostrova Bora Bora. Kvôli vojne sa jeho sen rozplynul. Svoju stopu v týchto končinách Štefánik však predsalen zanechal. Na Francúzskej Polynézii postavil observatórium, na ktorého mieste dnes stojí pamätník. V súčasnosti je lokalita súčasťou uzavretej vojenskej rezidencie.

Tahitské bradlo postavili Slováci František Kele, Jozef Husár, Juraj Husár a Miroslav Musil.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (7 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore