Nájdeš nás aj na:
turkish airlines 787

Letenky

S Turkish Airlines na ďalší kontinent: aerolinky začnú lietať do austrálskeho Melbourne už v marci

Turkish Airlines začnú dlhoočakávané lety z Istanbulu do Austrálie v marci 2024, pričom prvý let odletí v piatok 15. marca a pristane v Melbourne v sobotu 16. marca. Aerolinky budú lety do Melbournu prevádzkovať Boeingom 787 Dreamliner (do konca marca) alebo Airbus A350, a to 3-krát týždenne s medzipristátím v Singapure a prestupom v Istanbule.

Reklama

Melbourne je 346. destinácia leteckej spoločnosti Turkish Airlines a Austrália je tak zároveň 130. krajinou a 6. kontinentom na krídlach týchto aeroliniek. Frekvenciu letov plánujú neskôr zvýšiť z troch na päť letov týždenne a nakoniec denné lety do Melbourne a Sydney. Samozrejmosťou na palube Turkish Airlines je pritom peckový servis, pohodlie a v prípade nových letov do Austrálie tiež krátke prestupy.

Lietadlo bude odlietať z Viedne o 10:45, následne z Istanbulu o 17:30 a do Singapuru priletí o 8:50 nasledujúceho dňa. Boeing 787-9 Dreamliner vyrazí opäť o 10:20 a v Melbourne by mal pristáť o 20:40. Smerom naspäť lietadlo odletí z Melbourne o 22:30 a pristane na singapurskom letisku Changi o 3:00 na 90 minút raňajok, ktoré si môžete vziať so sebou. Do Istanbulu vyrazí o o 4:30, kde pristane o 11:15 nasledujúceho dňa. Vo Viedni pristaneš 13:10.

Lety medzi Istanbulom a Melbourne bez potrebného medzipristátia v Singapure budú možné po kúpe a zavedení do prevádzky lietadiel Airbus A350-1000 s ultra dlhým doletom.

melbourne

Letenky do Melbournu s Turkish Airlines

Prečo letieť na palube Turkish Airlines?

Turkish Airlines ponúkajú aj v ekonomickej triede neobyčajný komfort a zaujímavý servis. Sedadlá cestujúcich figurujú s 6-palcovým (15 cm) sklonom, opierkou hlavy a nôh, šírkou viac ako 19 palcov a pevným 31 cm (79 cm) priestorom pre nohy. Ten je doplnený 12-palcovým multimediálnym displejom nabitým hodinami filmov, hudby a TV a nabíjacím zariadením pre elektronické zariadenia na každom sedadle. V cene letenky do Melbournu máš navyše 30 kg podpalubnú batožinu.

Biznis trieda Turkish Airlines: nezabudnuteľný zážitok

Jedným z TOP benefitov biznis triedy aeroliniek Turkish Airlines sú gurmánske jedlá od šéfkuchárov. Okrem toho majú Airbus A350 a Boeing 787 tzv. flat-bed sedadlá. Tieto sedadlá sú usporiadané v zostave 1-2-1, aby poskytovali súkromie a priamy prístup do uličky pre každého cestujúceho, s 18-palcovou obrazovkou a bezplatným Wi-Fi počas letu.

Aerolinky pripravujú novú biznis triedu

Letecká spoločnosť aktuálne pripravuje nové suity biznis triedy, píše Executive Traveller. Vyvinuli ich pod kódovým označením Crystal a očakáva sa, že budú predstavené v máji tohto roku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore