Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Zanzibar z Bratislavy? Áno, lepšie ako od rakúskych susedov

V tomto článku nájdeš rôzne informácie o tom, ako sa dostaneš na jedno z najkrajších miest celej našej zemegule – na Zanzibar. Radi by sme poukázali na ten krásny fakt, že sa to z našej krajiny oplatí viac ako napríklad od našich rakúskych susedov. No a aby obraz bol úplný, porovnáme aj typy zájazdových balíkov v našej ponuke. Priprav sa, letíme na rodisko Freddyho Mercuryho.

Reklama

Bratislava alebo Viedeň?

Zanzibar u väčšiny cestovateľov patrí medzi tie destinácie, ktoré si vyžadujú nejaké plánovanie. Našťastie tento proces teraz u teba nemusí trvať dlho, pretože my za teba urobíme gro práce. Povieme ti tak ako to je, ak váhaš medzi letenkami z Viedne alebo z Bratislavy, vyber si to druhé. A to rovno v zájazdovom balíku.

Takto. Letenky na Zanzibar z Viedne máme rôzne, a sú dobré. Cena najlacnejšej sa momentálne pohybuje od 649 Eur. Keď sa po tomto čísle pozrieš na sumy pri pobytových balíkoch, na prvý pohľad sa ti môžu javiť ako vysoké. Pravda je presný opak.

Tieto zájazdy obsahujú všetko, čo si pre plnohodnotnú dovolenku musíš k letenke dokúpiť: ubytovanie, stravu (vo filtroch vyhľadávania si vyber, aký typ stravy preferuješ), transfer z letiska na hotel a späť. Ďalším bonusom sú služby slovenského alebo českého delegáta. Ako vidíš, ani si nemusíš vybrať kalkulačku, je to jednoznačné už na prvé čítanie…

plaz na zanzibare

Rozdiely v zájazdoch

Ako sme to sľubovali o pár riadkov vyššie, my ti celý proces výberu chceme uľahčiť. Takže, pokračujeme. Pri filtrovaní vyhľadávania si môžeš vybrať, čo od pobytu očakávaš. Vo výsledku nájdeš cenové rozdiely medzi jednotlivými balíkmi, napríklad podľa toho, ktorá cestovná kancelária zostavila daný produkt. Ak sa pozrieš na tento v plážovom rezorte Sansi Kendwa za 1599 Eur a porovnáš ho s týmto balíkom v hoteli so spa za 1270 Eur, vidíš, že vyššia cena nemusí znamenať viac služieb. To isté platí aj pri zájazde s ubytovaním vo VOI Kiwengwa rezorte pri pláži v porovnaní s pobytovým balíkom v Dream´s Bay Boutique Hotelobe možnosti sú all inclusive, obe ubytovacie zariadenia sa nachádzajú pri pláži, no cenový rozdiel sa pohybuje okolo 300 Eur.

Príklady na rozdiely medzi zájazdmi s odletom z Bratislavy a ostatnými ani nemusíme asi nejak detailnejšie uvádzať. Okrem toho luxusu, že cestuješ z domoviny sa dostaneš k jedinečnému benefitu v podobe služieb slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta. Z Bratislavy sa lieta na krídlach Smartwings, čo znamená, že letíš novým modelom Boeing 737 MAX.

No dobre, dosť tejto porovnávačky v lufte, poďme sa pozrieť na nejaké konkrétne krásne a cenovo výhodné zájazdy.

zanzibar

opicka zanzibar

Dokonalý pomer ceny a kvality (5*Toa Hotel & Spa)

Pýtaš sa, čo je tento raj na ̶z̶e̶m̶i̶ podlahe pri bazéne, ktorý vidíš na fotke vyššie? Môžeš tam ísť aj osobne, nasmeruj to na východné pobrežie Zanzibaru a hľadaj 5 jagavých hviezd. Vlastní ich zariadenie Toa, ktoré je oficiálne hotelom aj SPA. V superior izbe veľkosti 35m² sa môžeš zobúdzať s výhľadom do záhrady alebo pohľadom na bazén, napriek tomu odolaj pokušeniu relaxovať celé dni za bránami tohto čarovného miesta. Priamo pri nich sa totižto nachádza pláž s bielym pieskom (áno, budeš mať more hneď na záhrade).

My ti k tomuto ubytovaniu dáme aj obojsmernú letenku s odletom z Bratislavy s transferom letisko-hotel-letisko. All Inclusive v tomto balíku znamená raňajky, obed aj večeru formou bufetu, popoludňajšie občerstvenie, kávu, čaj, nealkoholické a miestne alkoholické nápoje. Služby slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta sú samozrejmosťou. Takýchto 8 krásnych dní si môžeš zakúpiť od 1281 €.

5*Toa Hotel & Spa
5*Toa Hotel & Spa
5*Toa Hotel & Spa

Veľa muziky za málo peňazí (4* Dream’s Bay Boutique Hotel)

Sníva sa ti. Si v mori, ale pomaly z neho vychádzaš, postupne, cez pozvoľný vstup sa dostaneš na súš, tvoje nohy sa dotknú jemného bieleho piesku, a zrazu… Zistíš, že veď si v bdelom stave a tento príbeh nie je sen. Naozaj si tu, na Zanzibare s ubytovaním v štvorhviezdičkovom hoteli Dream’s Bay Boutique Hotel, na ktorý dovodíš z tej polohy, v ktorej sa práve nachádzaš na pláži. Len sa pozri na fotku pod nadpisom. Áno, sadneš si k stolu a len zakričíš kamošom opaľujúcim sa nohami v slanej vode, že večera je hotová…

…a tú samozrejme nebudeš variť ty. Bude súčasťou balíka All Inclusive a, rovnako ako raňajky a obed, pripravia ti ju v bufetovej forme. V cene (od 1157 €) budú aj nealkoholické a miestne alkoholické nápoje. Na letenky sa ani nemusíš pýtať, odlietaš z Bratislavy a na mieste ťa bude čakať transfer pripravený doviezť ťa na ubytovanie (a, samozrejme, po 8 dňoch zájazdu aj naspäť na letisko). Je to jasné ako obloha nad morom, no v prípade otázok sa môžeš obrátiť na slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta.

 Dream's Bay Boutique Hotel
 Dream's Bay Boutique Hotel
 Dream's Bay Boutique Hotel

Luxus dostupný každému (5*TUI BLUE Bahari)

Čo pre teba znamená luxus? Len samotný pobyt na jednom z najkrajších ostrovov celého sveta? Mať more času na brehu mora s pocitom bezpečia, ktorý pochádza aj z istoty, že tvoja prechodná strecha nad hlavu je na dosah ruky od teba vylihujúcom na pláži? Alebo je to jedlo? Že pod tú spomínanú strechu sa zmestí medzinárodná, stredomorská, orientálna, vegetariánska a regionálna kuchyňa, sushi kútik, reštaurácie A’la carte (talianska, rybia a ázijská)? Nebodaj toto všetko v jednom päťhviezdičkovom hoteli 45 km od hlavného mesta Stone Town? Nechaj sa rozmaznávať, kúp si luxusných 8 dní už od 1508 €.

Súčasťou zájazdového balíka je aj v tomto prípade obojstranná letenka s odletom z Bratislavy, transfer letisko-hotel-letisko a tá obľúbená čerešnička na torte: služby česky alebo slovensky hovoriaceho delegáta.

TUI BLUE Bahari
TUI BLUE Bahari
TUI BLUE Bahari

Zdroj fotiek: Shutterstock, Pelikan.sk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

  Hore