Nájdeš nás aj na:

Novinky

Turkish Airlines majú jednu z najmladších flotíl. Vďaka tomu sú ekologickejší

Turkish Airlines majú jednu z najmladších flotíl. Vďaka tomu sú ekologickejší

Aerolinky Turkish Airlines sú známe tým, že lietajú do viac destinácií ako akékoľvek iné aerolinky na svete. S rozsiahlou sieťou ide ruka v ruke aj pestrá flotila. Je v nej niekoľko modelov novej generácie, ktoré pomohli znížiť priemerný vek flotily. Aktuálne sa drží na čísle 7,5 roka.

Reklama

Implementovanie moderných lietadiel do flotily je jednou zo stratégií, akými sa Turkish Airlines snažia znížiť svoj dopad na životné prostredie. „Dnes s novou generáciou lietadiel máme jednu z najmladších flotíl na svete. Je iba 7,5 rokov stará… To nám umožňuje znížiť uhlíkové emisie a byť efektívnejší. Minulý rok sme ušetrili tisícky ton uhlíkových emisií,“ predseda predstavenstva a výkonného výboru spoločnosti Turkish Airlines Mehmet İlker Aycı.

Nová generácia flotily konkrétne zefektívnila spaľovanie paliva o 20 percent. Kľúčovými pritom boli stroje Airbus A321neo, Airbus A350, Boeing 737 MAX a Boeing 787, píše Simple Flying. Dokonca aj najstaršie lietadlá leteckej spoločnosti sú relatívne mladé, takže výrazne nekazia priemerný vek. Priemerný vek iných európskych aeroliniek je napríklad:

 • Air France – 14,5
 • Alitalia – 15
 • British Airways – 12,9
 • Iberia – 9,1
 • Lufthansa – 11,5

Dokonca aj cargo flotila Turkish Airlines je relativné mladá.

Akciové letenky Turkish Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore