Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Od zajtra môžeme do Česka cestovať po prvej dávke vakcíny bez obmedzení

Od zajtra môžeme do Česka cestovať po prvej dávke vakcíny bez obmedzení

Cestujúci zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Nemecka, Rakúska, Slovinska a Chorvátska, ktorí sú aspoň 22 dní po prvej dávke očkovania proti koronavírusu, môžu do Česka pricestovať po novom bez obmedzení.

Reklama

Cieľom tejto dohody, ktorá začína platiť od 1. júna 2021, je podľa českého staronového ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha znovuotvorenie turizmu do stavu pred pandémiou. Vyššie spomenuté krajiny si budú navzájom uznávať svoje očkovacie certifikáty. Tiež však doplnil, že si každá krajina stanoví konkrétne podmienky. Niektorým destináciám bude na vstup stačiť prvá dávka očkovania proti COVID-19, iné budú požadovať ukončenú celkovú vakcináciu.

Cestovatelia sa naspäť na Slovensko podľa nového semaforu môžu vrátiť bez karantény z tzv. zelených krajín, pokiaľ sa po príchode otestujú, sú zaočkovaní alebo už koronavírus v rozmedzí 180 dní prekonali.

Akciové letenky do Prahy


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore