Nájdeš nás aj na:

Novinky

Aerolinky TUI sa stali prvými, ktoré prevetrali Boeing 737 MAX v Európe

Aerolinky TUI sa stali prvými, ktoré prevetrali Boeing 737 MAX v Európe

Včera, 17. februára, leteli aerolinky TUI fly Belgium ako prvé v Európe na Boeingu 737 MAX. Let smeroval do Španielska, konkrétne cez Malagu do Alicante.

Reklama

Jediné Boeingy 737 MAX, na ktorých mohli TUI lietať počas ich povinného uzemnenia, boli pre potreby premiestňovacích letov za použitia prísneho protokolu. Najskôr ohlasovali prvý let v Európe s Boeingom 737 české aerolinky Smartwings, ten sa mal uskutočniť 25. februára.

TUI fly Belgium leteli s Boeingom približne hodinu skúšobne už 15. februára. Takéto lety sú bežné pri príprave na opätovné zaradenie stroja do fungujúcej flotily, píše Simple Flying. Letecká spoločnosť má vo svojej flotile celkom štyri Boeingy 737 MAX.

Boeing 737 MAX je aktuálne zaradený do pravidelných komerčných letov v Brazílii, Kanade, Mexiku a USA. Medzi najväčších aktuálnych operátorov lietadla patria Aeromexico, GOL, Air Canada, WestJet a American Airlines.

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Lukas Wunderlich


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore