Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Íri prišli na to, ako obísť zákaz cestovania. Na Kanárske ostrovy lietajú k zubárovi

Íri prišli na to, ako obísť zákaz cestovania. Na Kanárske ostrovy lietajú k zubárovi

Tisícky ľudí z Írska, ktorí si chcu užiť trocha slnka a dovolenku, si našli spôsob, ako obísť zákaz cestovania za potrebami, ktoré úrady nepovažujú za základné. Jednoducho si v zahraničí rezervujú termín u zubára.

Reklama

Polícia vyzbrojená hrozbou pokuty vo výške 500€ tvrdí, že nemôže legálne zastaviť cestujúcich, ktorí v posledných týždňoch zaplavili zubné ordinácie v Európe žiadosťami o vyšetrenie. Írska vláda chce zmeniť maximálnu výšku pokuty na 2000€.

Napríklad zubári na španielskych Kanárskych ostrovoch hovoria, že denne dostanú až 15 požiadaviek o termín od Írov. Väčšina z nich sa nakoniec na vyšetrenie nedostaví, píše Politico.eu.

Írsky národný imigračný úrad potvrdil, že asi tretina z cestujúcich na Tenerife úradníkom vysvetľuje, že musia cestovať za základnou zdravotnou potrebou a ukazujú im emailové potvrdenie termínu u zubára. Mnohí z nich cestujú v spoločnosti iných pasažierov, ktorí majú povolené doprevádzať cestujúcich so základnou potrebou liečby.

Kvôli nárastu prípadov nákazy COVID-19 Írsko nedovoľuje obyvateľom cestovať do zahraničia, pokiaľ nejde o základné potreby z dôvodu práce, rodiny či zdravotných problémov. Miestna polícia zaznamenala, že obyvatelia lietajú tiež do destinácií ako Barcelona, Turecko či Maroko. Viaceré zubné ambulancie na Kanárskych ostrovoch prestali prijímať írskych pacientov alebo vyžadujú platbu vopred.

Dvaja hlavní írski dopravcovia na krátke vzdialenosti operujú a týždenne lietajú do niekoľkých obľúbených dovolenkových destinácií. Aer Lingus‘ lieta pravidelne na Tenerife. Ryanair lieta z Írska na týždennej báze do mnohých rezortov a destinácií v Európe.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore