Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Qatar Airways minulý rok rozdali 100-tisíc leteniek zdravotníkom. Teraz predlžujú ich platnosť

Qatar Airways minulý rok rozdali 100-tisíc leteniek zdravotníkom. Teraz predlžujú ich platnosť

Qatar Airways v nedeľu oznámili, že predĺžili platnosť spiatočných leteniek, ktoré rozdali zdravotníkom v máji 2020. Dátum letu môžu zmeniť do 30. septembra 2021. Využiť ich môžu až do 31. marca 2022.

Reklama

Vedeli ste, že 12. mája je Medzinárodný deň zdravotných sestier? Luxusné aerolinky Qatar Airways to vedia veľmi dobre a vymysleli akciu, ktorá v letectve nemá obdoby. Od pondelňajšej polnoci začnú katarské aerolinky rozdávať 100-tisíc spiatočných leteniek ako poďakovanie pre zdravotníkov na celom svete, ktorí pracujú v prvej línii a prichádzajú do kontaktu s novým koronavírusom. Stačí keď sa zdravotníci prihlásia cez špeciálny formulár (na konci článku).

„Sme nesmierne vďační za odhodlanie a tvrdú prácu zdravotníckych pracovníkov z celého sveta, ktorí sa starali o ľudí v týchto časoch neistoty,“ uviedol vo vyhlásení na webovej stránke Qatar Airways generálny riaditeľ aeroliniek Akbar Al-Baker. „Ich hrdinský prejav láskavosti, obetavosti a profesionality už teraz zachránil stovky tisíc životov po celom svete,“ pokračuje.

Kto sa môže prihlásiť?

Zdravotnícki pracovníci – vrátane lekárov, zdravotných sestier, laboratórnych technikov, klinických výskumníkov a farmaceutov – z každej krajiny sveta budú mať nárok získať letenku.

S cieľom zabezpečiť spravodlivý a transparentný postup podávania žiadostí však každá krajina dostane len vybrané množstvo leteniek. Počet leteniek sa bude odvíjať od počtu obyvateľov v krajine – najväčšie krajiny pochopiteľne získajú najviac leteniek.

Vybraní pracovníci frontovej línie si budú môcť rezervovať až dve spiatočné letenky v ekonomickej triede – a teraz sa podržte – kamkoľvek si vyberú. Navyše, všetci títo zdravotníci získajú 35% zľavu na produkty v bezcolnej zóne na medzinárodnom letisku Hamad (HIA) v Dohe.

Letenka nebude úplne zdarma, zdravotníci budú musieť zaplatiť letiskové taxy, ktoré sa radovo pohybujú v desiatkách eur.

Dostanú flexibilné letenky

Letenku môžu zdravotníci rezervovať v ľubovoľnom termíne do 26. novembra. Letenky sú tiež flexibilné a v prípade, že zdravotník nebude môcť vycestovať, termín si bude môcť bezplatne presunúť.

„Teraz sme na rade my. Musíme niečo vrátiť tým, ktorí sa nachádzajú v prvej línii zdravotnej starostlivosti. Neexistujú žiadne slová ani gestá, ktoré by oplatili činy týchto odvážnych ľudí, ale dúfame, že naša malá ponuka leteniek s Qatar Airways im umožní aspoň vychutnať si zaslúženú dovolenku, navštíviť rodinu a priateľov alebo preskúmať vysnívanú destináciu,“ píše sa vo vyhlásení Qatar Airways.

Kde môžeš prihlásiť svojho hrdinu?

Zdravotníci z celého sveta sa môžu prihlásiť priamo na webovej stránke Qatar Airways. Majitelia leteniek budú vyhlásení vždy nasledujúci deň.

Zdroj: Forbes.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky13 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky14 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky18 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy19 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky19 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky19 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky19 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy19 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore