Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Touristanbul: Turkish Airlines pri dlhých prestupoch opäť ponúkajú prehliadku Istanbulu ZDARMA

Hippodrome Square, Blue Mosque či Topkapi Palace. To všetko máte možnosť vidieť v Istanbule, ak máte na letisku v Istanbule medzi letmi minimálne šesť hodín času. Turkish Airlines opäť spustili bezplatné prehliadky metropoly Istanbul – Touristanbul. V ponuke sú každý deň a v závislosti od času si možno vybrať až z ôsmich rôznych prehliadok metropoly. Navyše, prehliadku stačí rezervovať hneď po príchode na letisko. 

Reklama

Kedy mám nárok na prehliadku Istanbulu zdarma?

Ak letíte s Turkish Airlines a máte prestup v Istanbule v rozpätí 6 až 24 hodín, môžete využiť bezplatnú službu Touristanbul.

Turkish Airlines organizujú denne 8 prehliadok mesta Istanbul v týchto časových intervaloch:

 • Prvá prehliadka – Sightseeing tour v čase 8:30 – 11:30,
 • Druhá prehliadka – Balat tour v čase 8:00 – 12:00,
 • Tretia prehliadka – Hlaf day tour v čase 8:30 – 15:00,
 • Štvrtá prehliadka – Full day tour v čase 8:30 – 18:00,
 • Piata prehliadka – Afternoon tour v čase 12:00 – 18:00,
 • Šiesta prehliadka – Evening tour v čase 16:00 – 21:30,
 • Siedma prehliadka – Boshporus tour v čase 18:30 – 23:00,
 • Ôsma prehliadka – Shopping tour v čase 18:30 – 23:00.

Ako sa objednať na Touristanbul?

Touristanbul stačí objednať po prístátí v Istanbule, buď na hotelovom pulte v medzinárodnom príletovom termináli letiska Istanbul alebo v kancelárii Touristanbul Desk Office. Dôležité: Na prehliadku mesta je potrebné prísť aspoň 30 minút pred jej začiatkom.

Čo stihnete počas prehliadky Istanbulu?

„Počas prehliadky máte možnosť vidieť tie najdôležitejšie historické pamiatky mesta, ktoré je domovom najväčšie civilizácie sveta,“ píše sa v programe „touristanbul“. Do roku 324 Byzantion, od roku 324 – 1930 Konštantínopol či križovatka Európy a Ázie svojim návštevníkom ponúkne veľmi veľa. Ak chcete vedieť viac o tom, prečo je Istanbul tak obľúbený a čo všetko môžeš počas jeho návštevy stihnúť – pozrite si náš článok: 10 dôvodov, prečo je Istanbul viac ako cestovateľská povinnosť.

S Touristanbulom možno navštíviť najvýznamnejšie historické miesta Istanbulu a vychutnať si autentickú tureckú kuchyňu. V meste, ktoré nikdy nespí, ponúka Touristanbul nezabudnuteľný zážitok. Neváhajte to využiť!

Letenky Turkish Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore