Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Airbus A350 už lieta z Bratislavy do exotiky: Vietnam, Kuba a Dominikánska republika!

Skupina DER Touristik SK už dopravila prvých dovolenkárov z bratislavského letiska novučičkým lietadlom Airbus A350 do exotika. Slováci tak od konca októbra môžu využiť skvelú novinku, až tri ďaleké exotické destinácie – Kuba, Dominikánska republika a Vietnam. Odteraz sa z Bratislavy lieta Airbusom A350-900 španielskej spoločnosti World2Fly, ktorý patrí medzi najmodernejšie a najúspornejšie lietadlá na svete. Slovákom sa tak sprístupnili destinácie, ktoré boli doposiaľ dostupné iba z okolitých štátov s nadväzujúcimi prestupmi. Ide historicky o prvé pravidelné spojenia lietadlom nasadzovaným na diaľkové lety z bratislavského letiska. Novinku si možno objednať aj cez Pelikán.

Reklama

Takto vyzerá Airbus A350 lietajúci z Bratislavy

Toto je historický moment pre bratislavské letisko. Prvá komerčná linka premáva z nášho hlavného mesta do exotiky. A hneď sú v ponuke tri destinácie – Punta Cana, Santa Clara a Phu Quoc.

V lietadle World2Fly, ktoré premáva z Bratislavy do exotiky, nájdeš dve triedy – štandardnú Economy a Premium Fly. V štandarde máš trojchodové menu, snack/raňajky pred pristátím, neobmedzené nealkoholické nápoje a tiež 10kg príručnú batožinu a 23kg podpalubnú batožinu.

Prémiová služba Premium Fly je za príplatok a obsahuje prioritné odbavenie a nástup, seating XL miest, jednu odbavenú batožinu navyše, gourmet menu (výber z 2 možností), nealkoholické nápoje zadarmo a 2 alkoholické nápoje, toaletnú taštičku vrátane slúchadiel, vankúša a deky.

Sedenie v Economy je štandardné, tak ako ho poznáme z ekonomickej triedy na diaľkové lety. Moderný Airbus A350-900 je však prispôsobený diaľkovým letom. Tým, že je to nový stroj, tešiť sa môžeš na pohodlné sedadlá, čisté prostredie, panoramatické okná, väčšie úložné priestory a inovatívne osvetlenie kabíny.

Výkonný filtračný systém zaručuje neustálu obnovu vzduchu, a tým znižuje únavu a jet lag po pristátí. Lietadlo má tiež moderne vyvinuté motory, ktoré zaisťujú nízku hladinu hluku 59 dB. Po celú dobu letu máš k dispozícii bohatý systém palubnej zábavy s 200 hodinami filmov, hudby, audiokníh a hier na obrazovkách pred každým sedadlom. Výbornou správou je aj vysokorýchlostný internet (Wi-Fi), ktorý je, ako to už býva zvykom aj pri iných aerolinkách, za poplatok.

Lacné letenky z Bratislavy do exotiky sú tu!

Lietať sa bude 3-krát týždenne a to v utorok (Kuba), v stredu (Dominikánska republika) a vo štvrtok (Vietnam). Cieľovými dovolenkovými destináciami sú kubánska Santa Clara, dominikánska Punta Cana a vietnamský ostrov Phu Quoc.

Španielske aerolinky World2fly na tieto lety poskytnú Airbus A350-900 pre 432 pasažierov. Táto konfigurácia ponúka najlepší pomer celkovej ceny letu a počtu cestujúcich, a tým aj najvýhodnejšiu cenu letenky. Airbus A350-900 má navyše vďaka použitým materiálom (uhlíkové vlákna, titán a zliatiny hliníka) až o 25 % nižšiu spotrebu paliva oproti súčasnému štandardu.

„Zavedenie sériových charterových letov ponúka Slovákom pohodlné a rýchlejšie spojenie, ako z okolitých krajín. Do Dominikánskej republiky sa z Bratislavy dostanete za približne 13 hodín, vrátane medzipristátia v Prahe, čo je podstatne menej ako z Viedne a následným prestupom vo Frankfurte,“ uvádza Alica Šipošová, hovorkyňa Kartago tours.

Absolútnou novinkou na poli exotických dovoleniek je vietnamský ostrov Phu Quoc. „Najväčší z vietnamských ostrovov doposiaľ nie je dotknutý masovým turizmom, ponúka biele pláže, množstvo atrakcií a vysokú kvalitu služieb. Let z Bratislavy trvá 13 hodín,“ dodáva hovorca CK Fischer Jan Bezděk.

„Toto všetko sme zvažovali, keď sme si vyberali partnera pre naše diaľkové lety. Budeme mať k dispozícii úplne nové lietadlo, takže verím, že už samotný let bude pre klientov skvelým zážitkom. Vďaka vlastnostiam lietadla navyše budeme schopní ponúknuť aj najlepšiu cenu,“ komentuje uzavretý kontrakt Jiří Jelínek, predseda predstavenstva skupiny DER Touristik Eastern Europe.

Podľa predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Letiska M. R. Štefánika, Ing. Dušana Keketiho ide o mimoriadnu príležitosť aj pre letisko: „Vítame zaujímavú spoluprácu so skupinou DER TOURISTIK. Je to výborná možnosť ponúknuť cestujúcim až 3 nové exotické destinácie, do ktorých sa z Bratislavy doteraz nikdy pravidelne nelietalo, a to ani v rámci série pravidelných charterových letov.“

Peckové pohodlie, veľká batožina a zábava

Okrem úspory ponúka A350 aj maximálne pohodlie pre cestujúcich – hladina hluku na palube na úrovni iba 59 db, čo z nej robí vôbec najtichšiu kabínu zo všetkých súčasných lietadiel. V základnej cene letenky klienti dostanú hlavné jedlo s 3 chodmi a desiatu alebo raňajky pred pristátím. Na palubu si budú môcť vziať 10 kg batožinu, odbavená sa musí zmestiť do 23 kg.

Zdroj foto: w2fly

„Počas celého trvania letu budú mať klienti k dispozícii aj wifi pripojenie a bohatý systém palubnej zábavy v češtine s 200 hodinami filmov, hudby, audiokníh a hier na obrazovkách pred každým sedadlom. Zásadným benefitom je aj moderný filtračný systém, ktorý na palube zaručuje neustálu výmenu vzduchu a vďaka nižšiemu tlaku v kabíne sa výrazne znižuje únava a jet lag,“ dopĺňa Jelínek.

Benefity pre rodiny s deťmi

Na palube lietadla myslia aj na najmenších. V „Kid’s zone“ v zábavnom systéme nájdu rozprávky a hry, vďaka ktorým sa počas letu nudiť určite nebudú. Aerolinky sú celkovo family friendly, čo napríklad znamená, že cestujúci s bábätkami majú povolenú dodatočnú príručnú batožinu s hmotnosťou do 10 kg za predpokladu, že spĺňajú nasledujúce rozmery 55 cm x 35 cm x 25 cm.

Detské pokrmy môžu mať cestujúci v príručnej batožine a nemusia sa zmestiť do limitu 100 ml, ako je to pri bežných tekutinách či kozmetike. Kočík si môžete zobrať priamo ku gate, musí byť vopred zacheckovaný na let. Počas letu môžete využiť detskú postieľku, o ktorú je potrebné požiadať 72 hodín pred odletom.

Z Bratislavy do Prahy a potom do exotiky

„Lietadlo odštartuje vždy z Bratislavy, poletí do Prahy na dotankovanie a z pražského letiska už potom priamo do destinácie. Spiatočný let bude smerovať znova najskôr do Prahy a následne potom pokračovať do Bratislavy. Vďaka tomu prinesieme exotický produkt našim českým aj slovenským klientom zároveň,“ vysvetľuje Jelínek.

„Som veľmi potešený, že si nás skupina DER Touristik vybrala ako strategického partnera pre svoje lety z Prahy aj Bratislavy. Verím, že táto dohoda, vďaka ktorej diverzifikujeme náš obchodný model, je začiatkom dlhej spolupráce. Sme presvedčení, že si klienti náš Airbus A350 zamilujú,“ dodáva Bruno Claeys, výkonný riaditeľ aeroliniek World2fly.

Vo všetkých destináciách budú klientom k dispozícii česky hovoriaci delegáti. Vo vybraných hoteloch navyše aj animátori, ktorí sa v rámci nového klubového konceptu postarajú o program a zábavu deťom i dospelým.

Phu Quoc je perlou Vietnamu

Linka na najväčší vietnamský ostrov Phu Quoc, ktorý je domovom možno najkvalitnejšieho korenia na svete, je v prípade odletov z Bratislavy absolútnou novinkou. Až 70 % plochy ostrova tvorí národný park zapísaný na zozname UNESCO. Medzi zážitky, ktoré by si turisti nemali nechať ujsť, patrí návšteva rekordnej 8 kilometrov dlhej lanovky spájajúcej ostrov s národným parkom Hon Thom. Phu Quoc je turistom z celého sveta známy vďaka jednému z najväčšej zábavných parkov v Ázii VinWonders a obchodnému centru Gran World, ktoré sa podobá Benátkam. Cena týždenného pobytu v luxusnom 5* hoteli Melia Vinpearl Phu Quoc začína od 1 356 EUR.

plaz na phu quoc

Kuba nie je len Havana, ale aj ostrov Santa María

Na Kubu bude nová linka lietať na koralový ostrov Cayo Santa María, ktorý ponúka najkrajšie pláže z celej Kuby a novú hotelovú infraštruktúru. Milovníci histórie určite nevynechajú návštevu koloniálneho mesta Trinidad, dobrodružne založení návštevníci sa môžu vypraviť na pešiu túru dažďovým pralesom pohoria Sierra del Escambray. Týždenný zájazd do 5* hotela s all inclusive stravou sem klienti kúpia od 1 884 EUR.

Punta Cana je miláčik slovenských turistov

V prípade Dominikánskej republiky budú zájazdy smerovať do letoviska Punta Cana, v najvýchodnejšie položenej provincii La Altagracia. Punta Cana je pre slovenských turistov dobre známa destinácia. Láka na karibské pláže s bielym pieskom, palmy, luxusné hotelové rezorty a bohatý nočný život. V poslednej dobe sem ale mnoho aerolínií (napr. Air France) zrušilo lety, čo výrazne zvýšilo cenu leteniek. Vďaka charterovému letu je cena za týždenný pobyt v 4* hoteli s all inclusive od 1 443 EUR.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore