Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Leť na Valentína do Milána už od 38€!

Leť na Valentína do Milána už od 38€!

Miláno bolo kedysi považované za nedoceneného súrodenca v tieni svojich sestier Benátok, Florencie a brata Ríma. Časy sa však zmenili a pohľad na talianske mesto módy tiež. Oslňujúce moderné mrakodrapy v kombinácii s históriou a pestrou zeleňou lákajú turistov z celého sveta k návšteve elegantného Milána. Jeseň je jedným z najvhodnejších období návštevy tohto ikonického mesta, práve kvôli pestrofarebným parkom a ideálnym teplotám na spoznávanie. Uži si februárové Miláno a rezervuj letenky z Bratislavy a Viedne už od 38€.

Reklama

Lacné letenky do Milána

 • Odkiaľ? Priamy let z Bratislavy
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? február 2023
 • Príklad? Termín 14. – 20. február 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • PECKYAPPKA kód ti pri použití v našej mobilnej appke ušetrí 10€

Akciové letenky do Milána

Vedeli ste o Miláne, že…?

Známa milánska katedrála je 5. najväčšia katedrála na svete. Jej výstavba začala v roku 1386 a trvala viac ako 600 rokov. Dokončená bola v roku 1965.

Čo robiť, zažiť a vidieť v Miláne?

Čo v Miláne nemôžš jednoznačne vynechať? Katedrálu Duomo, na ktorej pracovali tisíce robotníkov a dnes je srdcom mesta. Kvôli výstavbe tejto krásky musel byť dokonca vybudovaný nový systém kanálov, po ktorých sa dovážal mramor.

Hlavná postava renesancie, hoci narodená vo Florencii, strávila 17 rokov v Miláne. Vieš, o kom je reč? Nezmazateľnú stopu v meste nezanechal nik iný, ako veľký Leonardo Da Vinci. Vzácne nákresy a „čmáranice“ nájdeš v Museo Nazionale Scienza e Technologia Leonardo da Vinci. Nikto si samozrejme nechce nechať ujsť Poslednú večeru. Je stále nádherná, a to i napriek nepriazni času. Milánska slávna Posledná večera od da Vinciho je ukrytá na stene baziliky, ktorú miestny nazývajú Basilica di Santa Maria delle Grazie.

La Scala alebo Teatro alla Scala je jedna z najznámejších opier na svete. Elegantný exteriér a ohurujúci interiér sú zaručeným zážitkom. Nachádza sa tu i Divadelné múzeum, ktoré obsahuje obrovskú zbierku malieb, búst a kostýmov patriacich do sveta opery a divadla. Počas obhliadky budeš mať šancu nahliadnuť do dychberúceho foyer – nádherne vyzdobenej haly. Obrovské hľadisko z dreva a pokryté červeným zamatom je zdobené zlatými štukami. Nad pódiom visí krištáľvý luster s 383 žiarovkami.

Čo treba ochutnať v Miláne?

 • Určite tu vyskúšaj slávne risotto alla Milanese.
 • Hoci piadina môže pripomínať quesadillu, nenechaj sa pomýliť. Tento výborný snack ťa však rovnako zasýti aj poteší.
 • Gorgonzolu asi poznáš aj z domu, v Miláne však bude chutiť celkom inak.
Piadina

Užitočné mobilné aplikácie v Miláne

VisitMilano

Oficiálna mestská aplikácia ponúka najaktuálnejšie informácie o podujatiach v tvojom okolí, prehliadkach, MHD aj mnoho ďalších.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore