Nájdeš nás aj na:
Big Ben v Londýne

Cestopisy

TOP10 turistické atrakcie v Londýne: kam ísť? (+ceny vstupného)

TOP10 turistické atrakcie v Londýne: kam ísť? (+ceny vstupného)

Myslíme si, že krása jednotlivých destinácií nespočíva v rôznorodosti atrakcií daného miesta, skôr v atmosfére, popularita zas prevažne v otvorenosti miestnych. Nebolo by vám ale ľúto, ak by ste výlet v Londýne absolvovali bez pohľadu na západ slnka z London Eye? Určite by ste sa chceli vrátiť bez jedinej fotky seba s Buckinghamským palácom v pozadí? Prinášame vám tie najznámejšie turistické atrakcie Londýna so základnými informáciami o vstupoch.

Reklama

1. Madame Tussaud

Je tu niekto, kto sa aspoň raz v živote nezasmial na nejakej fotke z múzea voskových figurín? Po tieto zábery sem chodia davy z celého sveta, ak teda nechcete stáť približne hodinu v rade pred kasou, kúpte si lístok vopred. Najlepšie časy na návštevu Múzea voskových figurín Madame Tussaud v Londýne je buď hneď ráno alebo neskoro poobede.

Vstupné: £36.00

2. Buckingham Palace

Čaj s kráľovnou si asi nedáte, ale vidieť Buckinghamský palác v Londýne patrí medzi povinné turistické aktivity v anglickom hlavnom meste. Výmena Kráľovskej gardy, návšteva Queen’s Gallery alebo kráľovských stajní v Royal Mews sú medzi návštevníkmi dlhodobo celkom populárne programy, asi nie náhodou. Ak chcete navštíviť niektorú časť kráľovského paláca, je potrebné, aby ste si zabezpečili lístok vopred.

Vstupné: rôzne, napr. State Rooms stojí £26,50

3. St. Paul’s Cathedral

Najväčšia protestantská katedrála sveta, londýnska Katedrála sv. Pavla, je jedna z najpôsobivejších budov celého mesta. Jej návštevu si určite nenechajte ujsť, a ak by ste tu chceli mať čo najväčšie súkromie, zaraďte si túto aktivitu medzi raňajšie programy. Lístky si kúpite lacnejšie online ako priamo na mieste.

Vstupné: £18 na mieste

4. London Dungeon

Poďme sa báť do múzea! Pre mnohých je to skôr taká detská atrakcia, iní zas London Dungeon odporúčajú len pre silné povahy. Každopádne, ak vás zaujímajú pikošky z temnej minulosti Londýna, tak si vstupné kúpte ešte pred vaším výletom. Celkom často dávajú zľavu na lístok hotely, odporúčame vám preto opýtať sa vo vašom ubytovacom zariadení.

Vstupné: £30.00

5. Westminster Abbey

Westminsterské opátstvo vás tiež vráti do minulosti, ale úplne inak ako London Dungeon. Bude to viac o histórii a menej o atrakcii, ale určite sa nebudete nudiť. Okrem toho, vo Westminsterskom opátstve sú pochovaní mnohí významní Angličania ako Sir Isaac Newton, Charles Darwin alebo Stephen Hawking.

Davom sa tu veľmi nevyhnete, ale ak prídete 20 minút pred otváracími hodinami, zabezpečíte si hladší priebeh návštevy.

Vstupné: £24 na mieste

6. The British Museum

V štvrti Camden nenádjete len bohémstvo, ale aj Britské múzeum. Je jedno z najväčších na celom svete, čaká vás tu výstava 13 miliónov exponátov. Jeho návšteva bude stáť za to. Najrušnejšie je tu medzi 10:00 a 15:00, a podľa štatistík sa davu najviac vyhnete utorky.

Vstupné: dobrovoľný príspevok £5

7. Tate Modern

Vyzerá to tak, že svet má rád súčasné umenie. Jedno z najväčších galérií tejto vlny, Tate Modern, sa totiž v roku 2019 stal najnavštevovanejšou londýnskou atrakciou. Jej návštevu vám odporúčame skoro ráno alebo neskoro popoludní.

Vstupné: voľný vstup

8. Národná galéria

Národná galéria sídli v paláci postavenom v klasicistickom štýle v centre Londýna na severnej strane Trafalgarského námestia. Jeho zbierka je na úrovni Louvru v Paríži, múzea Museo del Prado v Madride alebo Hermitage v Petrohrade, aj napriek tomu, že tie vznikli z kráľovských a cárskych zbierok.

Túto návštevu absolvujte skôr ráno alebo piatok večer/podvečer (otvorené je až do 21:00).

Vstupné: voľný vstup

9. Tower of London

Žiadny londýnsky výlet by nebol úplný bez návštevy slávnej veže Tower of London s korunovačnými klenotmi. Samotná budova prešla rôznymi etapami a slúžila ako pevnosť, väzenie, kráľovský palác a dnes je múzeom. Viete si kúpiť tzv. skip-the-line lístky online, aby ste nestratili ani chvíľku času čakaním v rade.

Vstupné: £28,90

10. London Eye

Ak by ste poprosili skupinu náhodne vybraných ľudí, aby nakreslili Londýn, čo si myslíte, vzniklo by nejaké dielo aj bez čarbanice London Eye? Inak, vedeli ste, že je najvyšším ruským kolesom v celej Európe? A asi aj jedna z najrušnejších turistických atrakcií. Stáť v rade budete tak či tak, ale pomôžete si s kúpou lístka online.

Vstupné: £31.00

Akciové letenky do Veľkej Británie

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky37 minút dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky2 hodiny dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy2 hodiny dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 hodiny dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 hodiny dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy4 hodiny dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky5 hodín dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky5 hodín dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky6 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore