Nájdeš nás aj na:
Big Ben v Londýne

Cestopisy

TOP10 turistické atrakcie v Londýne: kam ísť? (+ceny vstupného)

TOP10 turistické atrakcie v Londýne: kam ísť? (+ceny vstupného)

Myslíme si, že krása jednotlivých destinácií nespočíva v rôznorodosti atrakcií daného miesta, skôr v atmosfére, popularita zas prevažne v otvorenosti miestnych. Nebolo by vám ale ľúto, ak by ste výlet v Londýne absolvovali bez pohľadu na západ slnka z London Eye? Určite by ste sa chceli vrátiť bez jedinej fotky seba s Buckinghamským palácom v pozadí? Prinášame vám tie najznámejšie turistické atrakcie Londýna so základnými informáciami o vstupoch.

Reklama

1. Madame Tussaud

Je tu niekto, kto sa aspoň raz v živote nezasmial na nejakej fotke z múzea voskových figurín? Po tieto zábery sem chodia davy z celého sveta, ak teda nechcete stáť približne hodinu v rade pred kasou, kúpte si lístok vopred. Najlepšie časy na návštevu Múzea voskových figurín Madame Tussaud v Londýne je buď hneď ráno alebo neskoro poobede.

Vstupné: £36.00

2. Buckingham Palace

Čaj s kráľovnou si asi nedáte, ale vidieť Buckinghamský palác v Londýne patrí medzi povinné turistické aktivity v anglickom hlavnom meste. Výmena Kráľovskej gardy, návšteva Queen’s Gallery alebo kráľovských stajní v Royal Mews sú medzi návštevníkmi dlhodobo celkom populárne programy, asi nie náhodou. Ak chcete navštíviť niektorú časť kráľovského paláca, je potrebné, aby ste si zabezpečili lístok vopred.

Vstupné: rôzne, napr. State Rooms stojí £26,50

3. St. Paul’s Cathedral

Najväčšia protestantská katedrála sveta, londýnska Katedrála sv. Pavla, je jedna z najpôsobivejších budov celého mesta. Jej návštevu si určite nenechajte ujsť, a ak by ste tu chceli mať čo najväčšie súkromie, zaraďte si túto aktivitu medzi raňajšie programy. Lístky si kúpite lacnejšie online ako priamo na mieste.

Vstupné: £18 na mieste

4. London Dungeon

Poďme sa báť do múzea! Pre mnohých je to skôr taká detská atrakcia, iní zas London Dungeon odporúčajú len pre silné povahy. Každopádne, ak vás zaujímajú pikošky z temnej minulosti Londýna, tak si vstupné kúpte ešte pred vaším výletom. Celkom často dávajú zľavu na lístok hotely, odporúčame vám preto opýtať sa vo vašom ubytovacom zariadení.

Vstupné: £30.00

5. Westminster Abbey

Westminsterské opátstvo vás tiež vráti do minulosti, ale úplne inak ako London Dungeon. Bude to viac o histórii a menej o atrakcii, ale určite sa nebudete nudiť. Okrem toho, vo Westminsterskom opátstve sú pochovaní mnohí významní Angličania ako Sir Isaac Newton, Charles Darwin alebo Stephen Hawking.

Davom sa tu veľmi nevyhnete, ale ak prídete 20 minút pred otváracími hodinami, zabezpečíte si hladší priebeh návštevy.

Vstupné: £24 na mieste

6. The British Museum

V štvrti Camden nenádjete len bohémstvo, ale aj Britské múzeum. Je jedno z najväčších na celom svete, čaká vás tu výstava 13 miliónov exponátov. Jeho návšteva bude stáť za to. Najrušnejšie je tu medzi 10:00 a 15:00, a podľa štatistík sa davu najviac vyhnete utorky.

Vstupné: dobrovoľný príspevok £5

7. Tate Modern

Vyzerá to tak, že svet má rád súčasné umenie. Jedno z najväčších galérií tejto vlny, Tate Modern, sa totiž v roku 2019 stal najnavštevovanejšou londýnskou atrakciou. Jej návštevu vám odporúčame skoro ráno alebo neskoro popoludní.

Vstupné: voľný vstup

8. Národná galéria

Národná galéria sídli v paláci postavenom v klasicistickom štýle v centre Londýna na severnej strane Trafalgarského námestia. Jeho zbierka je na úrovni Louvru v Paríži, múzea Museo del Prado v Madride alebo Hermitage v Petrohrade, aj napriek tomu, že tie vznikli z kráľovských a cárskych zbierok.

Túto návštevu absolvujte skôr ráno alebo piatok večer/podvečer (otvorené je až do 21:00).

Vstupné: voľný vstup

9. Tower of London

Žiadny londýnsky výlet by nebol úplný bez návštevy slávnej veže Tower of London s korunovačnými klenotmi. Samotná budova prešla rôznymi etapami a slúžila ako pevnosť, väzenie, kráľovský palác a dnes je múzeom. Viete si kúpiť tzv. skip-the-line lístky online, aby ste nestratili ani chvíľku času čakaním v rade.

Vstupné: £28,90

10. London Eye

Ak by ste poprosili skupinu náhodne vybraných ľudí, aby nakreslili Londýn, čo si myslíte, vzniklo by nejaké dielo aj bez čarbanice London Eye? Inak, vedeli ste, že je najvyšším ruským kolesom v celej Európe? A asi aj jedna z najrušnejších turistických atrakcií. Stáť v rade budete tak či tak, ale pomôžete si s kúpou lístka online.

Vstupné: £31.00

Akciové letenky do Veľkej Británie

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Krásna Menorka na leto od 50€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky1 deň dozadu
Barcelona volá: Leť z Viedne na jeseň od 45€! https://t.co/RB0m4l4L2b #letenky1 deň dozadu
PECKA DŇA: Romantický pobyt na Zámku Vígľaš s polpenziou, wellnessom a prehliadkou za 219€ (využi HAPPY HOUR zľavu) https://t.co/ov9HJmMhQl #dovolenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: 5 dní na Menorke s letenkami, 3*hotelom a raňajkami za 289€ https://t.co/9wM4wpOK5R #dovolenky1 deň dozadu
Hurá na Maldivy: VEĽKÉ POROVNANIE leteniek od 659€! https://t.co/Yontd6aQNf #letenky1 deň dozadu
Chystáš sa na najväčší ostrov Grécka? Tieto tipy budeš na Kréte potrebovať https://t.co/r403GRZIAn #cestopisy1 deň dozadu
10 miest, ktoré treba zažiť v Krakove (+letenky na jeseň od 43€) https://t.co/GIBPuVpp9B #cestopisy1 deň dozadu
Pribskô, Hills aj Hotel Pošta. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 129€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky1 deň dozadu
LACNÉ LETENKY: Brusel, Viedeň, Košice a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky1 deň dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore