Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

TOP 10 párty destinácií a najlepšie kluby z celého sveta

TOP 10 párty destinácií a najlepšie kluby z celého sveta

Radi cestujeme za prírodou, kultúrou, histórou či jedlom, no v neposlednom rade, mnohí cestujú do ďalekých destinácii aj kvôli zábave. Na svete je kopec miest, ktorých predchádza legenda o úžasnom nočnom živote a nikdy nekončiacich párty. Za niektorými sa vydáme pokojne i na druhý koniec sveta, niektoré máme rovno pod nosom. Vybrali sme pre teba malú ochutnávku vychýrených párty destinácií a ich top klubov.

Reklama

Londýn

Nočný život v Londýne je unikátnym zážitkom. Mesto je centrum migrácie rôznych kultúr, národností a to sa odráža aj na pestrej ponuke barov a klubov. Mnohé z nich sú legendy opradené dobrým ginom, whisky či pivom. Skvelá je i miestna koktejlová scéna. Takže či si chceš posedieť pri pive, s kamoškami na drinkoch alebo do rána „pařit“, akoby nebolo druhého dňa – welcome to London.

TOP kluby v Londýne:

Fabric: Jeden z najznámejších londýnskych klubov s troma miestnosťami. Špecialitou jednej z nich je vibrujúca tzv. bodysonická podlaha, ktorej časti sú pripojené k stovkám basových predovníkov. To spôsobuje, že môžeš cítiť hudbu cez basové frekvencie prenášané do kostry cez nohy. Štýly hudby sa tu pohybujú od electro, cez techno a disco až po drum’n’bass či grime. Klub hosťoval najväčších svetových DJov.

Corsica Studios: Kedysi známy ako Corsica Arts Club, klub strednej veľkosti je akousi menšou verziou Fabric. Nachádza sa pri metro stanici Elephant & Castle a nemá núdzu o najrôznejšie hudobné žánre. House, techno, electro aj disco, časti sa pridá tiež dupstep, drum & bass. Medzi miestnymi je klub známy najmä pre svoje kvalitné ozvučenie a intímnejšiu atmosféru. Takže ak si fanúšikom menších klubov s menším počtom ľudí, vitaj.

Heaven: Ďalšia londýnska legenda, klub Heaven, má pravidelné lineupy živej hudby a rôzne tematické večery ako korenie k tomu. Klub víta návštevníkov na troch poschodiach. Známe sú napríklad popcornové pondelky, počas ktorých je klub zasvätený house a R&B hudbe.

Ibiza

Všetko sa to začalo kedysi v roku 1980, po otvorení klubov Pacha, Amnesia a Club Ku na Ibize. Chýry o prázdnych plážach a malebných kopcoch sa do sveta rozšírili veľmi rýchlo. Niekdajšie hlavné mesto hnutie hippie bolo na na prelome veľkých zmien. Ibiza je čast nazývaná aj svetovým hlavným párty mestom. Niet divu, nachádzajú sa tu skutočne jedny z najlepšie hodnotených klubov na svete. Niektoré z nich fungujú 24 hodín denne. Okrem toho tu nájdeš divoké bazénové párty a párty na krásnych plážach.

TOP kluby na Ibize:

Hï Ibiza: Najlepšie zvukové technológie na ostrove, veľkí DJi a živé vystúpenia každý večer v týždni. Tieto zbrane vytiahol nový moderný klub s cieľom stať sa hotspotom pre všetky letné párty. V roku 2018 vyhral Hï Ibiza cenu za najlepší klub na svete. V minulosti bol tento klub známy ako Space.

Ushuaia Ibiza Beach Club: Klub je otvorený od roku 2012 a patrí medzi top na Ibize. Je takisto jedným z najväčších, s kapacitou až 4 tisíc návštevníkov. Ide vlastne o klub a hotel v jednom. Každodenné párty si môžeš užiť priamo z balkóna hotelovej izby. Komplex sa skladá z dvoch častí . Ushuaia Club a Ushuaia Tower.

Pacha Ibiza: Len ťažko by si našiel(a) úspešnejší a legendárnejší klub ako Pacha Ibiza. Je najstarším zo „super klubov“ na ostrove. Pôvodne bol navrhnutý tak, aby pripomínal farmu. Známym symbolom je logo v podobe čerešní a ešte známejšie sú festivaly, ktoré sa tu pravidelne konajú desiatky rokov. Hudba na miestnych párty reprezentuje všetko – od undergroundu po mainstream.

Las Vegas

Luxusné reštaurácie, svetoznáme kasína, rooftop bary. Vegas sa prebúdza najmä v noci. Ženám tu prejde takmer všetko, no od mužov sa očakáva dodržiavanie istých pravidiel. Žiadne šiltovky, tenisky či sandále. Las Vegas je poriadne natrieskané turistami non-stop, takže dlhým radám sa nevyhneš asi nikde. Divoká zábava v dikovom Las Vegas je zaručene nezabudnuteľným zážitkom.

TOP kluby v Las Vegas:

XS: Najlegendárnejší klub na južnom bulvári Las Vegas, ktorý je známy ako The Strip. Klub má rôzne miestnosti aj vonkajší priestor s bazénom. Množstvo barov ponúka unikátne koktejly, z ktorých niektoré majú unikátny podpis klubu XS. V lete sa klub presúva do exteriéru a zúčastniť sa tak môýeš veľkej Nightswimm pool party. Treba sa však obrniť dávkou trpezlivosti. Sám(a) tu určite nebudeš.

Omnia: Klub Omnia vnútri Cézarovho paláca kričí luxusom. Je natrieskaný všetkým, čo si v Las Vegas vieš predstaviť. Elegencia a ultra-moderný dizajn s najnovšími technológiami. Heart of Omnia alebo Srdce Omnie je klub v klube – samostatná miestnosť s hip-hop hudbou. Ak potrebuješ trocha čersyvé vzduchu, môžeš sa vyvetrať na rooftop záhrade s úžasným výhľadom na The Strip.

Tao: Ak si myslíš, že si bol v klube v Las Vegas, mýliš sa, ak si nezažil Tao. Funguje už takmer 15 rokov a nie je noci, kedy by to tu poriadne nežilo. Pôžitkárska atmosféra s budhistickou tematikou. Takto často charakterizujú to, čo môžeš v klube Tao zažiť. Ultra-moderné detaily, dievčatá vo vaniach naplnených lupeňmi ruží, všade samá červená. Celá scéna pripomína staroveký chrám s úžasným osvetlením.

Paríž

Kabarety, bary, nočné kluby. Paríž a nočný život idú ruka v ruke, nech už hľadáš čokoľvek. Skvelé miesta na párty nájdeš v rôznych častiach mesta. Umelecká atmosféra mesta sa odráža v mnohých z nich. Na čele pravej francúzskej zábavy je samozrejme Moulin Rouge. Nie všetci sem však cestujú za týmto typom zábavy. Či už túžiš po pohári červeného, originálnych kotejloch alebo poriadnom žúre, v meste lásky a svetiel nie je núdza ani o jedno.

TOP kluby v Paríž:

Djoon: Malá hra na New York v klube s urban hudbou či poriadnym housom. Často tu hosťujú DJi z Chicaga aj N.Y. Ide o menší klub, s kapacitou asi 500 ľudí, ktorý vyníka familárnou atmosférou. Nachádza sa tu aj reštaurácia s výhľadom na Seinu.

Rex: Rex má za sebou už štvrťstoročie na scéne. Bol prvým klubom v Paríž, kde si mohol počuť techno. Aj dnes má skvelé izvučenie a ako doma sa tu cítia miestni aj zahraniční DJi. Rex je síce malý klub s jednou hlavnou miestnosťou, ale medzi domácimi i návštevníkmi mesta je známy ako dobrá klasika.

La Station: Klub postavený v bývalej vlakovej stanici má autentickú atmosféru. La Station vznikol v rámci projektu, ktorého cieľom bolo premieňanie tzv. urban priestorov na umenie. Konajú sa tu tiež výstavy, koncerty a premietanie filmov. Klub sa od mnohých iných v Paríži odlišuje bonusovým vonkajším stagom. Hudba je jeho výsadou, pohybuje sa od undergroundu, cez experimantálne kúsky po techno.

Thajsko (Bangkok)

Jedna z najslávnejších destinácií napríklad aj pre rozlúčky so slobodou má skutočne čo ponúknuť. Dni v Thajsku sú divoké, noci… najdivokejšie? Dalo by sa povedať, že ide o nezabudnuteľný zážitok. Obávame sa však, že práve na párty v Thajsku, si môžeš ráno ťažko spomenúť. Ak hľadáš top kluby v Thajsku, väčšina odporúčaní padne na Bangkok. Poriadnu párty zažiješ aj na ostrove Kho Phangan.

TOP kluby v Bangkoku + 1:

Onyx: Tento klub bol prvým v meste, ktorý bol nadizajnovaný vo veľkom štýle, ako kluby na Ibize či v Berlíne. Kapaica je 2 tisíc ľudí v hlavnej miestnosti. Takmer každý týždeň tu hrá nejaký z popredných DJov. Nie je nič zvláštne, ak v klube nájdeš delá vystreľujúce suchý ľad, konfetové bomby ako aj jednu z najlepších laser show v meste.

Route 66: Ak si naladený(á) na nejaké tie hip-hop beaty, zavítaj do Route 66. Môžeš sa tu najesť, ale mal(a) by si ostať ja na drink. Neolutuješ. Občasne tu hrá aj živá hudba, inak si vyberieš z troch mietností s DJmi. V klube Route 66 sa väčšina ľudí zabáva v pravom thajskom štýle – zabezpečia si drinky vopred a nájdu si stôl, kde prežúrujú celú noc. Okrem toho má klub aj outdoorovú časť, ktorá poslúži keď sa na chvíľu potrebuješ vzdialiť od davu ľudí a nadýchať sa čerstvého vzduchu.

Insanity: Jeden z najväčších klubov v Bangkoku s ozvučením „L Acoustic“, 14-metrov vysokým stropom a halogénovým osvetlením. Insanity je tiež známy tanečnými vystúpeniami a špičkovými domácimi aj zahraničnými Djmi. Ako väčšina veľkých klubov, aj tento ponúka VIP miesta, odkiaľ si môžeš vychutnať pohľad na tanečný parket a menej ľudí okolo.

+Kho Phangan a jeho Full Moon párty: Niektorí ju milujú, iní nenávidia. Full Moon párty je najväčšou párty v juhovýchodnej Ázii. Ako názov napovedá, je akousi oslavou splnu, ktorá sa nezaobíde bez neónových farieb oblečenia aj na tele, hudby a tisícov turistov na pláži na ostrove Kho Phangan. Párty je však neslávne slávna aj veľkým množstvom drog či krádežami. Treba byť ostražitý.

Amsterdam

Amsterdam je jedným z najnavštevovanejších miest na svete. Vďačí tomu slávnym kanálom, legendárnym coffeeshopom, múzeám a nepochybne aj nočnému životu. Ak si sa vybral(a) na párty do Amsterdamu, len ťažko ostaneš počas noci v jednom klube či bare. Hoci je to relatívne malé mesto, má viacero častí a každá z nich svoju vlastnú „párty kultúru“. Na výber máš desiatky epických miest, kde sa do rána bavia miestni i turisti.

TOP kluby v Amsterdame:

Paradiso: Klub, ktorý sa nachádza v bývalej portugalskej synagóge len kúsok od múzea Rijksmuseum. Hrajú tu žánre ako jazz, hip hop či dance. Atmosféru umocňuje úžasná akustika. Hrávajú tu svetoznámy DJi, napriek tomu si klub Paradiso udržal svoj intímny nádych.

Radion: Na okraji mesta, blízko letiska Schiphol nájdeš klub Radion. Počas dňa je kaviarňou a umeleckým priestorom, no v noci sa premieňa na akýsi disco bunker. Techno párty tu môžu trvať aj niekoľko dní, takže je to pravé miesto pre ozajstných milovníkov nespútanej zábavy.

Shelter: Klub sa nachádza v pivnici veže Amsterdam Toren. Ako nočný klub funguje 24 hodín denne a stretneš tu tých najšialenejších párty ľudí z celého sveta. Tento relatívne nový podnik si už stihol získať povesť jedného z najlepších klubov v meste. Musíš sa sem prepraviť loďou, čo dodáva celému zážitku jedinečný šmrnc.

Miami

Nočný život na Miami je dôkazom, že to najlepšie sa stáva po zotmení. Mesto ožíva priamo úmerne s ubúdajúcim slnkom na oblohe. Nie je núdza o dobrú hudbu ani drinky. Niektoré z miestnych klubov patria medzi najlepšie kluby na svete. Sú miestom pôžitku, kde sa môžeš vlniť na latino rytmy či parádne beaty od svetových Djských velikánov.

TOP kluby na Miami:

Space: Živá inštitúcia priamo v centre mesta. Pôvodne bol otvorený na Miami Beach lokálnym kráľom nočného života Luisom Puigom v 90. rokoch, neskôr ho však presunul do centra. Tým oživil túto časť mesta, v ktorej dovtedy chýbala tzv. „after-hours“ zábava. Dnes je domovom novej generácie. Každý víkend tu vystupujú svetový house a techno DJi. Miestni dokonca hovoria, že nie si skutočným Maiamčanom, ak si nevidel východ slnka zo slávnej terasy klubu Space.

E11even: Táto ríša divov je nonstop párty palácom a zároveň i kabaretom. Svedčia o tom dychberúce vystúpenia balerín a tanečníkov, ktoré vo svojich choreografiách radi popierajú gravitáciu. Hoci tu pravidelne vystupujú i sporo odeté tanečnice, E11even sa nerád nazýva strip klubom. Je tiež ozajstným mega klubom s dvojpodlažným tanečným parketom, šampanskými miestnosťami a obrovským stagom pre top DJov. Na streche nájdeš bar aj reštauráciu, takže hladný(á) ani smädný(á) určite nebudeš.

LIV: Pokiaľ ide o Miami Beach štýl mega klubov, nie je lepšieho reprezentanta, ako LIV. Ak máš chuť navštíviť presne taký klub, aký vidíš vo všetkých hudobných videách, si na správnom mieste. O tomto mieste rapoval Kanye, Chainsmokers si z neho vystrelili v songu #Selfie. Očakávať môžeš všadeprítomné konfety, prskavky v drahých drinkoch, dym a lazer. Nedele sú zásadne kráľom hip hopu. Ako sa hovorí, haters gonna hate, no LIV je jednoznačne niečo, čo chceš aspoň raz v živote zažiť.

Berlín

Nočný život v Berlíne je jeho výsadou, ale ľahko sa môže stať slabou stránkou domácich i návštevníkov. Desiatky top klubov lákajú vo všetkých častiach mesta, niektoré sa objavujú na vrchných priečkach v celosvetových hodnoteniach. Nekonečný výber piva je nemeckou samozrejmosťou. Či už si fanúšikom útulných polepených barov, mainstreamových latino párty alebo túžiš po fakt odviazanej zábave, vitaj v Berlíne. Pozor si však treba dať na dve veci. Číslo jeden – vyhadzovači ťa sem-tam s veľkým potešením do podniku nepustia, lebo „nemajú náladu“, číslo dva – v niektorých vyhľadávaných kluboch sa mainstream trestá a dovolené je okrem neho skutočne všetko.

TOP kluby v Berlíne:

Berghain: Ak si správne párty zviera, o tomto klube si už určite počul(a). Je techno svätyňou s úžasným ozvučením. Nie náhodou sa radí medzi top kluby na svete. Kvalitná hudba a tancovanie na veky vekov. Asi tak nejak to tu vyzerá. Nachádza sa v opustenej elektrárni a je miestom stretnutia všetkých párty ľudí v Berlíne. Je však tiež dobrým príkladom toho, aké ťažké môže byť sa do klubu v Berlíne dostať. Berghain má aj svojich legendárnych vyhadzovačov, ktorí sú obávaní aj milovaní (možno). Existujú dokonca fóra, ktoré radia, ako sa dostať dnu.

Watergate: Klub Watergate je neďaleko od Berghainu a veľa ludí ho využíva práve v tom prípade, keď ich do Berghainu nepustia. Tvoria ho dve poschodia a lákavá je najmä jeho poloha hneď pri rieke Spree, ktorú môžeš obdivovať za mesačného svitu. Na dolnom poschodí sa totiž nachádza parket, ktorý nazvali Waterfloor a je naozaj jedinečný. Obrovské okná od dlážky až po strop ponúkajú nádherný výhľad na rieku a osvetlený most. Budeš mať pocit, akoby si tancoval(a) priamo na vode.

Tresor: Ak sa ti žiada trocha dark techna, zamier do Tresoru, ďalšieho z klubov umiestnených v bývalej elektrárni s jedinečnou atmosférou. Tresor pripomína labyrint s rôznymi miestnosťami, zafajčenými tunelmi, tmavými suterénmi a industriálnymi tanečnými parketmi. Často sa označuje za srdce berlínskych klubov a techno scény. Bol dokonca prvým techno klubom v meste a domáci sa mohli práve tu po prvýkrát zoznámiť s elektronickou hudbou.

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro je známe svojim nomádskym nočným životom. Jednorazové párty v kopcoch či usadlostiach sú skutočným zážitkom, rovnako je tu však rozšírená i underground scéna a nikdy nespiace kluby. Poriadna samba show, niekoľko-poschodové kluby, či skryté párty, ktoré nájdeš len na sociálnych sieťach. Ešte sme nepočuli o niekom, kto by sa v Riu nudil. Ak sa nebojíš divokejších eventov a väčšieho počtu ľudí, welcome to Rio de Janeiro.

TOP kluby v Rio de Janeiro:

Fosfobox: Jedna z dobrých možností na svetoznámej Copacabana je Fosfobox, v ktorom hrajú techno a EDM. DJ v podzemí rád zahrá tiež vintage rock and roll, hip hop a občasnú sambu. Na vrchnom poschodí sa môžeš schladiť v bare či na balkóne. Klub láka okrem energetickej atmosféry výhodnou polohou v srdci Ipanemy. Jeho kapacita nie je obrovská, práve to však mnohým návštevnákom vyhovuje.

Rio Scenarium: Ak si prišiel(a) do Ria zažiť poriadnu dávku autentickej samby, určite nevynechaj Scenarium. Napriek veľkému množstvu turistov z celého sveta, si toto miesto zachovalo svoje čaro. Typické pre tento klub sú nekonečné police plné starožitností, od hudobných nástrojov po bicykle a bábiky. V hlavnej miestnosti sa to točí okolo lokálnych samba talentov, zatiaľ čo na vrchnom poschodí môžeš zažiť DJov s viac medzinárodnými trackmi.

Lapa 40 Graus: Klub je pomenovaný podľa kontroverzného filmu z roku 1955 Rio, 40 Graus a je hádam aj najslávnejší v Riu. Niekdajšie štvorposchodové sídlo bolo prerobené na nočný klub, v ktorom sa neustále usporadúvajú rôzne eventy a koncerty. Nájdeš tu nabité tanečné parkety, biliardové stoly, ktorým je venované celé jedno poschodie a samorejme kopu ľudí.

Praha

Tí čo boli v Prahe aspoň raz, vedia, že je popretkávaná úžasnými klubmi, v ktorých nie je žiadny problém petancovať sa až do rána. Nevieme, či je to spojením krásnej architektúry a histórie mesta, ktoré sú len na skok od nikdy sa nekončiacej zábavy, ale párty v Prahe má svoje nezameniteľné čaro.

TOP kluby v Prahe:

Duplex: Duplex je členom skupiny World’s Finest Clubs. Do jeho útrob, na samotnú strechu, ťa zavezie výťah. Tu sa môžeš najesť v medzinárodnej rešturácii pri úžasnom výhľade na celé mesto. No a samotný klub? Niekoľko-poschodový priestor v modernom súčasnom štýle s presklenými stenami a unikátnymi toaletami láka návštevníkov z celého sveta. Rátaj s kvalitnými DJmi, kvalitnou zábavou, no samozrejme aj vyššími cenami.

SaSaZu: Klub, v ktorom sa miešajú návštevníci z tých najrôznejších kútov sveta, ťa ohromí najmä svojou kapaciou viac ako 2 tisíc ľudí na 5 tisíc metroch štvorcových. Od svojho otvorenia v roku 2009 mal tú možnosť privítať medzinárodnú scnu rôznych žánrov vrátane Lily Allen, Macy Gray, Kosheen, Paul Van Dyk, Tiesto, Markus Schulz, Morcheeba, Public Enemy, Busta Rhymes či One Republic.

Roxy: Experimentálny klub Roxy prezentuje DJ z celého sveta. Ak si rád(a) dobre zatancuješ, určite ťa poteší vysvietený parket a súčasné dance rytmy s video projektormi ako bonusom. Roxy sa špecializuje tiež na progresívnu hudbu ako Drum ‘n’ Bass a Jungle. Občas sa tu udejú aj nejaké live koncerty. Klub je zároveň improvizovanou galériou. Kde-tu nájdeš na stene kontroverzné maľby či printy, ktorá sa pohrávajú s myšlienkou, či dokážu fungovať v symbióze s interiérom nočného klubu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore