Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Preplatíme vám polovicu letenky aj noc v hoteli. Sicília má plán po korone

Preplatíme vám polovicu letenky aj noc v hoteli. Sicília má plán po korone

Po uvoľnení opatrení v Taliansku sa možno dočkáme štedrej ponuky od regionálnej sicílskej vlády. Jeden z turisticky najobľúbenejších ostrovov v Stredozemnom mori (a pokojne aj v celej Európe) už predstavil plán, ako priláka späť dovolenkárov do Talianska. Chce cestujúcim preplatiť polovicu nákladov na letenky a niektoré z ich výdavkov na ubytovanie či kultúrne podujatia.

Reklama

Regionálna vláda na Sicílii pred pár dňami vyhlásila, že cestujúcim počas trvania ich pobytu na ostrove preplatí polovicu z ceny letenky a tiež náklady na nocľah. Taliani chcú preplatiť každú tretiu noc strávenú v apartmáne či hoteli.

Sicílski vládni predstavitelia plánujú podľa denníka The Times rozpočet vo výške 50 miliónov eur pre oživenie turizmu a to ihneď ako dôjde k otvoreniu hraníc.

Prečo to robia?

Sicília už stratila viac ako miliardu dolárov v príjmoch súvisiacich s cestovným ruchom, odkedy 10. marca uzavrela svoje hranice pre zahraničných turistov. Regionálna vláda očakáva, že nová schéma cestovného ruchu zarobí niektoré z týchto peňazí späť, a to hneď ako bude v Európe opäť možné cestovať. Nakopnúť turizmus má okrem iného aj finančný stimul v podobe preplatenia časti nákladov.

Kedy sa tak stane?

Taliansko 4. mája vstúpilo do druhej fázy uvoľňovania opatrení a ďalšie pravidlá sa majú postupne zmierňovať. Otvoria sa parky, spolu s reštauráciami na občerstvenie, aj keď väčšina domácich má kvôli prísnym obmedzeniam pohybu v krajine ešte stále povinnosť zostať doma.

Viac opatrení plánujú Taliani uvoľniť 18. mája – pôjde o maloobchodníkov, múzeá, kultúrne podujatia a knižnice.

Talianski úradníci zatiaľ neuviedli, kedy oficiálne otvoria aj dovolenkové destinácie pre turistov.

Najprv chcú podporiť domáci turizmus

Taliansky minister kultúry a cestovného ruchu Dario Franceschini si myslí, že v nasledujúcich mesiacoch budú môcť cestovať po Taliansku len domáci. „Robíme veľké investície do domáceho cestovného ruchu, pretože tak budú zrejme tento rok vyzerať letné prázdniny v Taliansku,“ povedal Franchescini pre agentúru Il Messagero.

Premýšľajú nad novými pravidlami

Taliani skúmajú tiež to, ako opäť bezpečne otvoriť pláže a dodržať všetky potrebné opatrenia. Podľa predstaviteľov cestovného ruchu by sa mohol zaviesť povinný rezervačný systém pre lehátka, niektoré pláže by tiež mohli ponúkať časové intervaly pre rôzne vekové skupiny na návštevu s cieľom chrániť najrizikovejšie demografické skupiny.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky4 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky9 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky9 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky9 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky9 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore