Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

V tomto článku by sme sa s vami chceli podeliť o našu skúsenosť z Bangkoku, aby ste sa pri vašej návšteve mohli inšpirovať z našich dobrých, ale aj menej dobrých skúseností. Ako celú našu cestu, aj Bangkok (BKK) sme sa snažili poňať “low costovo”.

Reklama

Keďže sme pricestovali do Thajska z Indie, kde bolo všetko v porovnaní so zvyškom sveta super lacné, trpeli sme ešte takzvanou “indickou lakomosťou” a všetko sa nám teda zdalo vcelku drahé. Pochopili sme však, že musíme trošku poľaviť a prestať prepočítavať z bathov na rupie. Stále sme však mali na pamäti, že náš rozpočet je stanovený na 20 Eur/na deň a osobu. Tu ponúkame naše tipy, na cenovo prijateľné a zážitkové aktivity, ktoré môžete v BKK absolvovať za rozumnú až nulovú cenu ?

1. Khao San Road

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

My sme si v BKK trúfli na ubytovanie kúsok od Khao San Road. Ulica preslávená nespočetným množstvom barov, klubov, obchodov, masážnych salónov a všetkého, čo by ste od nočného života v BKK mohli chcieť. Z dôvodu hluku je teda táto lokalita vysoko riziková, ale pošťastilo sa nám trafiť hostel “Lucky House” s tichou izbičkou pár metrov od Khao San Road (cena 12 Eur/na noc na izbu pre dvoch). Pýtate sa, čo sa na Khao San dá robiť? Tak sa na to pozrime…

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

My sme si najviac užili bod 3 zo zoznamu na fotke vyššie – Enjoy the Real Thai Food (“užite si pravé thajské jedlo”). Nevieme či pravé alebo skôr turistom prispôsobené, ale v každom prípade výborné a výhodné. Napríklad vynikajúce Pad Thai na ulici cca za cca 40-50 Bathov (t.j. cca 1,30 Eur), palacinka za 30 Bathov (t.j. 70 centov). Polhodinková masáž nôh, hlavy, chrba 150 Bathov (cca 4 EUR).

2. Chrámy

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Wat Pho: Povinnou jazdou v BKK sú samozrejme aj krásne thajské chrámy. Top prioritou každého návštevníka je Grand Palace – obrovský chrámový komplex v srdci mesta – vstupné 1000 Bathov (cca 25 Eur). My sme však navštívili Wat Pho – chrámový komplex, ktorého hlavným “ťahúňom” turistov je 46 metrov dlhý a 15 metrov vysoký ležiaci Budha – impozantná pozlátená socha pripomínajúca Budhovu cestu do nirvány. Wat Pho je krásny komplex chrámov, sošiek budhov a veží “chedi” obložených farebnými kachličkami, ktoré symbolizujú kráľovské dynastie. Vstupné: 250 Bathov (cca 6 Eur a v cene je zahrnutá aj flaška vody).

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Wat Chana Songkhram Rachawora Mahawiharn: Najkomplikovanejší názov, ale najjednoduchší prístup! Medzi žúrujúcimi návštevníkmi Bangkoku asi najznámejší chrám, nakoľko sa nachádza hneď na jednom z koncov Khao San Road a vstup do neho je zadarmo. Krásny chrám, taktiež ukrývajúci rozjímajúcich pozlátených Budhov. Stačí sa len vyzuť, zahaliť a môžete sa kochať.

3. Západ slnka s výhľadom na Wat Arun

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Pohľad na majestátny Wat Arun pri západe slnka je zadarmo. Prípadne to môžte doladiť drinkom v jedno z populárnych “rooftop” barov.

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Priznávame, že popíjanie drinku na “rooftop” bare nie je zrovna nízkorozpočtová aktivita, ale dodržiavať pitný režim treba a v horúcom Bangkoku to bude jeden z najblaženejších momentov, keď sa po celom prepotenom dni, vyštveráte do baru na strechu a doprajete si (síce možno trošku predražený), ale aspoň ľadovo vychladený drink pri západe slnka. V Bangkoku, ako v mnohých veľkomestách s výškovými budovami vykvitlo “rooftop” barov ako húb po daždi, čo nás po výhľadoch bažiacich návštevníkov nesmierne teší. My sme absolvovali dva krásne “strešné momenty”. Jeden v bare Amorosa, pri rieke s výhľadom na Wat Arun (ktorý síce obklopovalo lešenie, ale na atmosfére to tejto aktivite vôbec neubralo). Bar Amorosa nám odporučil thajský kamarát z Bangkoku a jeho odporúčanie potvrdila aj múdra knižka “Lonely planet”. Za pivko sme síce zaplatili viac, ako sme zvykli platiť v nižších polohách, ale v súlade s filozofiou “raz za čas si môžme dopriať” sme si vychutnali dve fľašky vychladeného piva “Singha”.

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Druhý unikátny “rooftop” moment bol na streche jednej obytnej budovy, kde náš thajský kamarát prenajíma byt. Kúpanie v infinity bazéne nad nočným Bangkokom bol určite jeden z top zážitkov.

4. Zápas Muay Thai

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Na Muay Thai sme narazili úplnou náhodou pred nákupným centrom pri jednej zo zastáviek skytrainu (nadzemného metra). Vzhľadom na význam tohto kultového thajského športu nie je raritou, že v uliciach miest a dediniek narazí nič netušiaci cestovateľ na tréningové centrum alebo rovno turnaj. Fascinujúci zážitok asi pre každého, kto sa bežne nestretáva s takýmto typom športu.

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

5. Víkendový trh Chatuchak

Jeden z dôvodov prečo sa oplatí BKK navštíviť cez víkend je jeden z najväčších trhov na svete – víkendový Chatuchak trh. Starožitnosti, ručne vyrábané produkty, suveníry, oblečenie, doplnky, domáce potreby, dekorácie, domáce zvieratká, rastlinky, záhradkárska sekcia,  knihy, jedlo, bary…jednoducho všetko, po čom vaše nakupovania chtivé srdce zatúži a jednoznačne zážitok.

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Chatukach trh samozrejme obsahuje aj sekciu s jedlom, ktorá nás upútala asi najviac. Odporúčame ísť na trh doobeda a návštevu zavŕšiť skvelým obedom priamo na trhu.

6 tipov ako si užiť Bangkok za “lacíka”

Pokračovanie cestopisu na #CESTUJEMESPOLU


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    3.5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore