Nájdeš nás aj na:

Novinky

Niektorí zamestnanci Thai Airways predstierali smrť, aby im vyplatili príspevky

Niektorí zamestnanci Thai Airways predstierali smrť, aby im vyplatili príspevky

Thai Airways sa aktuálne spája s niekoľkými obvineniami, podľa ktorých zamestnanci spoločnosti predstierali smrť s cieľom získať príspevok na pohreb.

Reklama

Niektorí z týchto zamestnancov údajne požiadali o príspevok už v roku 2013, pričom naďalej pracujú pre aerolinky. Prípadom sa tento rok začalo zaoberať Sporiace oddelenie, právnici a Divízia pre potlačenie kriminality. Počet žiadostí o príspevky na pohreb sa totiž podľa spoločnosti v posledných rokoch podozrivo zvýšil. Pri skúmaní prípadov zistili, že šlo o falošné úmrtné listy.

Aerolinky prišli na 26 podobných prípadov, ktoré siahajú až do roku 2013. Zároveň veria, že takýchto zamestnancov majú viac. Spoločnosť falošné úmrtia stáli asi 466 tisíc dolárov, píše Simple Flying.

Nejde o prvý prípad finančných ťažkostí pre spoločnosť Thai Airways. V máji 2020 požiadala o ochranu pred skrachovaním, s dlhom viac ako 7 biliónov dolárov. Aerolinky momentálne podstúpujú reštruktulizáciu, ktorá znamená zníženie stavu flotily a vyjednávanie v rámci dohôd s veriteľmi.

Zdroj foto: Shutterstock/KITTIKUN YOKSAP

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky13 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky14 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky18 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy19 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky19 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky19 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky19 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy19 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky19 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore