Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Thai Airways už nebudú viac lietať z Viedne. Koncom roka zrušili rakúsku pobočku

Thai Airways už nebudú viac lietať z Viedne. Koncom roka zrušili rakúsku pobočku

Thajské národné aerolinky Thai Airways sa po skončení korona-krízy do Viedne už nevrátia. Rakúska pobočka aeroliniek je od konca roka 2020 zatvorená a aerolinky už vypovedali zmluvy so všetkými zamestnancami vo Viedni. Informuje o tom Aerotelegraph.com.

Reklama

Thai Airways tak už z Viedne odišli a nie je známe, či sa ešte vrátia. Lietať z Viedne začali ešte v roku 1988, neskôr letecké spojenie v roku 1993 pozastavili. Opätovne sa k priamej linke vrátili opäť v roku 2017.

Žiadna iná európska metropola nedostala Dreamliner

Priama linka Viedeň – Bangkok bola posledné roky medzi najobľúbenejšími diaľkovými spojeniami z Rakúska. Aj Slováci si zvykli na veľmi pohodlné a rýchle spojenia do Thajska, ešte v roku 2019 lietali do Bangkoku v húfoch. Všetko však napokon poznačila korona-kríza.

Od apríla 2018 thajské aerolinky zvýšili frekvenciu linky z Viedne do Bangkoku na štyri lety týždenne, neskôr lietali 5-krát týždenne a v sezóne 2019/2020 dokonca už 7-krát týždenne.

Thai Airways pôvodne do Viedne lietali modelmi Boeing 777-300 ER s 348 sedadlami, neskôr prešli na Boeing 787-8 Dreamliner s 256 sedadlami. Viedeň bola jedinou metropolou v Európu, ktorú Thai Airways obsluhovali bez prestávky z Bangkoku na krídlach super výkonného a ekologického Dreamlinera.

Posledné lietadlo Boeing 787-8 odletelo z Viedne do Bangkoku dňa 23. marca 2020.

Dôvod? Pandémia a prísne podmienky vstupu do Thajska

Thai Airways sú momentálne pod ochranou súdu pred veriteľmi. Aerolinky prvom štvrťroku 2020 dosiahli čistú prevádzkovú stratu 22 676 miliónov bahtov a v druhom štvrťroku čistú prevádzkovú stratu 5 353 miliónov bahtov.

Dopyt po Thajsku nestúpa z dôvodu prísnych podmienok vstupu. Krajina sa rozhodla zaviesť 14-dňovú karanténu pre všetkých cestujúcich v štátnych zariadeniach. Ďalej treba mať aj pomerne vysoké finančné krytie na účte až 6 mesiacov, poistenie a splniť ďalšie podmienky.

Akciové letenky do Thajska 2020/2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore