Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

11 destinácií pre dobrodruhov: Sem sa tak ľahko nedostaneš

11 destinácií pre dobrodruhov: Sem sa tak ľahko nedostaneš

Nie si ten typ, ktorému stačí 10-dňové vylihovanie na pláži počas all inclusive dovolenky? Ak hľadáš niečo dobrodružnejšie, inšpiráciou ti možno bude týchto 11 odľahlých miest vo svete. Takmer nedotknutá príroda a kultúra vďačí práve izolovanosti, ktorá síce komplikuje turistom cestu, no uchováva ich unikátne čaro.

Reklama

Galapágy

Galapágy sú preslávené úžasným divokým životom, a preto sa nik nemôže čudovať obmedzeniam, ktoré tu limitujú turizmus. Ochrana fauny a flóry je na tomto unikátnom mieste dôležitá. Návštevníci sa sem dostanú len malým lietadlom z Ekvádoru.

Antarktída

Kontinent, ktorý je takmer neobývaný a nedotknutý človekom, je ideálnym útekom pre každého dobrodružného cestovateľa. Väčšina turistov sa dostane na Antarktídu na lodi s najjužnejšieho cípu Južnej Ameriky alebo južnej Afriky.

Veľkonočný ostrov

Domov záhadných sôch Moai leží uprostred Tichého oceána. Archeológovia predpokladajú, že sochy boli vytvorené starovekými polynézskymi predkami. Tváre sôch smerujú od oceána do dedín, akoby mali držať nad miestnymi obyvateľmi stráž. Na ďaleký Veľkonočný ostrov, v polynézčine nazývaný Rapa Nui, môžeš cestovať z Chile, Santiaga alebo Tahiti.

Polostrov Knoydart, Škótsko

Kdesi v nádherných škótskych vysočinách, na vzdialenom polostrove Knoydart, sa nachádza dedina Inverie obklopená divokou prírodou. Miesto je odrezané od britských ciest a nedostupné leteckou dopravou. Ak sa sem chce niekto pozrieť, musí sem pricestovať loďou alebo pešo.

Ostrov Stromboli

Najvzdialenejší z Eolských ostrovov, Stromboli, je domovom troch aktívnych sopiek. Napriek sopečnej aktivite, zaznamenávanej kontinuálne od roku 1932, je ostrov stále často navštevovaný turistami aj geológmi. Tí, ktorí radi riskujú, sa môžu na ostrov dostať loďou z neďalekej Sicílie.

Livingston, Guatemala

Rybárska dedinka na ústí rieky Río Dulce má unikátnu kultúru, ktorá sa odlišuje od tej guatemalskej. Dôvodom je práve izolácia polostrova, na ktorom dedina leží. Hovorí sa, že nikde inde v Guatemale nenájdeš takú priateľskú, zábavnú a zároveň pokojnú atmosféru. Dostaneš sa sem len loďou.

Motuo, Tibet

Motuo, izolovaný na východnom Tibete, je jediným regiónom Číny, kam nevedie žiadna cesta. Dialnica spájajúca toto miesto so zvyškom krajiny kedysi existovala, no džungľa si povedala svoje a pohltila ju. Motuo je považované za najsvätejšiu zem v celom Tibete. Ak sa sem chceš ísť pozrieť, musíš dostať špeciálne povolenie a vydať sa na cestu pešto.

Faerské ostrovy

Na severe Atlantického oceánu sa nachádza zhluk 18 ostrovov. Ak si tu ešte nebol(a), určite si minimálne zachytil(a) nádherné cestovateľské fotky Faerských ostrovov. Unikátna kombinácia starovekého a moderného, drevené kostoly so strechami pokrytými trávou a nekonečné planiny. Na Faerské ostrovy lietajú len dve letecké spoločnosti – Atlantic Airways a Scandinavian Airlines.

Ostrov Waiheke, Nový Zéland

Druhý najväčší ostrov Nového Zélandu Waiheke je rajom aktívneho oddychu. Okrem pláže, umenia a športu je známy aj krásnymi vinicami. Jedinou vzdušnou prepravou na toto miesto je helikoptéra. Z Aucklandu sem však jazdia lode, plavba trvá asi 40 minút.

Nimmo Bay, Kanada

Kdesi hlboko v kanadskej divočine nájdete jediné neobývané miesto v tejto oblasti. Nimmo Bay je luxusným rezortom, ktorý je dostupný helikoptérou, špeciálnymi letmi alebo loďou. Nachádza sa tu deväť priestranných, no útulných chatiek. V srdci rezortu ťa očarí káskádový vodopád, ktorý je zásobou pitnej vody aj krásneho výhľadu. Súčasťou pobytu sú desiatky aktivít od jógy, cez kajakovanie až po pozorovanie medveďov.

zdroj: nimmobay.com

Špicbergy, Nórsko

Na pol ceste z Nórska na Severný pól, v Severnom ľadovom oceáne, je jedno z najsevernejších obývaných miest, nórske Špicbergy. Lákadlom sú ľadové jaskyne, psie záprahy i jazdy na snežných skútroch. Lietajú sem len dve letecké spoločnosti – Norwegian Airlines a SAS Airlines.

zdroj informácií: insider.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 hodiny dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 hodiny dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF2 hodiny dozadu
Kedy budeme môcť vycestovať do Thajska? Krajina je zatiaľ opatrná https://t.co/oO3mens3Xi2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 hodiny dozadu
Wizz Air už lieta do Abu Dhabi. Prvý let sa uskutočnil včera (FOTO) https://t.co/IECvpZB95f #novinky3 hodiny dozadu
TOP letenky do 100€ s odletom na jeseň 2020 https://t.co/E9I6yV5qXG #letenky3 hodiny dozadu
Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich https://t.co/7uQlj7hLmM #novinky3 hodiny dozadu
Egypt už otvoril niektoré letoviská a obnovil lety. Víza sú dočasne zrušené https://t.co/AsovgsGKXy #novinky4 hodiny dozadu
Američania dostali od Únie červenú, Ryanair pridal Košiciam linku do Prahy https://t.co/XlM0putr0H #novinky4 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore