Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

11 destinácií pre dobrodruhov: Sem sa tak ľahko nedostaneš

11 destinácií pre dobrodruhov: Sem sa tak ľahko nedostaneš

Nie si ten typ, ktorému stačí 10-dňové vylihovanie na pláži počas all inclusive dovolenky? Ak hľadáš niečo dobrodružnejšie, inšpiráciou ti možno bude týchto 11 odľahlých miest vo svete. Takmer nedotknutá príroda a kultúra vďačí práve izolovanosti, ktorá síce komplikuje turistom cestu, no uchováva ich unikátne čaro.

Reklama

Galapágy

Galapágy sú preslávené úžasným divokým životom, a preto sa nik nemôže čudovať obmedzeniam, ktoré tu limitujú turizmus. Ochrana fauny a flóry je na tomto unikátnom mieste dôležitá. Návštevníci sa sem dostanú len malým lietadlom z Ekvádoru.

Antarktída

Kontinent, ktorý je takmer neobývaný a nedotknutý človekom, je ideálnym útekom pre každého dobrodružného cestovateľa. Väčšina turistov sa dostane na Antarktídu na lodi s najjužnejšieho cípu Južnej Ameriky alebo južnej Afriky.

Veľkonočný ostrov

Domov záhadných sôch Moai leží uprostred Tichého oceána. Archeológovia predpokladajú, že sochy boli vytvorené starovekými polynézskymi predkami. Tváre sôch smerujú od oceána do dedín, akoby mali držať nad miestnymi obyvateľmi stráž. Na ďaleký Veľkonočný ostrov, v polynézčine nazývaný Rapa Nui, môžeš cestovať z Chile, Santiaga alebo Tahiti.

Polostrov Knoydart, Škótsko

Kdesi v nádherných škótskych vysočinách, na vzdialenom polostrove Knoydart, sa nachádza dedina Inverie obklopená divokou prírodou. Miesto je odrezané od britských ciest a nedostupné leteckou dopravou. Ak sa sem chce niekto pozrieť, musí sem pricestovať loďou alebo pešo.

Ostrov Stromboli

Najvzdialenejší z Eolských ostrovov, Stromboli, je domovom trom aktívnym sopkám. Napriek sopečnej aktivite, zaznamenávanej kontinuálne od roku 1932, je ostrov stále často navštevovaný turistami aj geológmi. Tí, ktorí radi riskujú, sa môžu na ostrov dostať loďou z neďalekej Sicílie.

Lívingston, Guatemala

Rybárska dedinka na ústí rieky Río Dulce má unikátnu kultúru, ktorá sa odlišuje od tej guatemalskej. Dôvodom je práve izolácia polostrova, na ktorom dedina leží. Hovorí sa, že nikde inde v Guatemale nenájdeš takú prtaeľskú, zábavnú a zároveň pokojnú atmosféru. Dostaneš sa sem len loďou.

Motuo, Tibet

Motuo, izolovaný na východnom Tibete, je jediným regiónom Číny, kam nevedie žiadna cesta. Dialnica spájajúca toto miesto so zvyškom krajiny kedysi existovala, no džungľa si povedala svoje a pohltila ju. Motuo je považované za najsvätejšiu zem v celom Tibete. Ak sa sem chceš ísť pozrieť, musíš dostať špeciálne povolenie a vydať sa na cestu pešto.

Faerské ostrovy

Na severe Atlantického oceánu sa nachádza zhluk 18 ostrovov. Ak si tu ešte nebol, určite si minimálne zachytil nádherné fotky. Unikátna kombinácia starovekého a moderného, drevené kostoly so strechami pokrytými trávou a nekonečné planiny. Na Faerské ostrovy lietajú len dve letecké spoločnosti – Atlantic Airways a Scandinavian Airlines.

Ostrov Waiheke, Nový Zéland

Druhý najväčší ostrov Nového Zélandu Waiheke je rajom aktívneho oddychu. Okrem pláže, umenia a športu je známy aj krásnymi vinicami. Jedinou vzdušnou prepravou na toto miesto je helikoptéra. Z Aucklandu sem však jazdia lode, plavba trvá asi 40 minút.

Nimmo Bay, Kanada

Kdesi hlboko v kanadskej divočine nájdete jediné neobývané miesto v tejto oblasti. Nimmo Bay je luxusným rezortom, ktorý je dostupný helikoptérou, špeciálnymi letmi alebo loďou. Nachádza sa tu deväť priestranných, no útulných chatiek. V srdci rezortu ťa očarí káskádový vodopád, ktorý je zásobou pitnej vody aj krásneho výhľadu. Súčasťou pobytu sú desiatky aktivít od jógy, cez kajakovanie až po pozorovanie medveďov.

zdroj: nimmobay.com

Špicbergy, Nórsko

Na pol ceste z Nórska na Severný pól, v Severnom ľadovom oceáne, je jedno z najsevernejších obývaných miest, nórske Špicbergy. Lákadlom sú ľadové jaksyne, psie záprahy i jazdy na snežných skútroch. Lietajú sem len dve letecké spoločnosti – Norwegian Airlines a SAS Airlines.

zdroj informácií: insider.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Tahiti za skvelých 1 539€! https://t.co/okIzqYfFNF #letenky2 hodiny dozadu
KARIBIK: Trinidad a Tobago za 449€ https://t.co/ryqEXNfp7J #letenky2 hodiny dozadu
Seychely s Turkish Airlines za 529€ https://t.co/D9qMHWO9xk #letenky2 hodiny dozadu
A čo tak začať nový rok v Izraeli? Eilat v januári od 24€ https://t.co/85eKRwO9AO #letenky3 hodiny dozadu
Miláno z Viedne od 20€! https://t.co/cadwtPrSON #milano3 hodiny dozadu
Štokholm v januári za 18€! Použi zľavový kód v článku https://t.co/ysI7mOS3p1 #letenky22 hodín dozadu
Raj v Paname za 449€ s Turkish Airlines! Leť v top sezóne https://t.co/aCJx3ibt8m #panama22 hodín dozadu
Peckový výpredaj z Bratislavy! 10 leteniek pod 50€ https://t.co/j953PF8Xl4 #vypredaj1 deň dozadu
Valencia s letenkami, 4* hotelom a raňajkami za 119€! https://t.co/XKjIVhaTYj #ponukadna1 deň dozadu
PECKA DŇA: Korfu v 4* hoteli s all inclusive za 349€! https://t.co/M1W9GNIGxZ #ponukadna2 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore